Šta je novo?

Razni projekti

Gledao sam tu novogradnju 2017 i malo je nedostajalo da kupim stan, eto na svu srecu nisam.
Mislim da je glavni problem sto je alavi investitor u toku gradnje videvsi rast cena (kad sam ja gledao bio je 1700 EUR) dodao jos 2 sprata. Originalno je bilo 4 sprata i penthouse. Mislim da nije resio gradjevinsku dozvolu. Onda je dosla korona i tako...
Ta zgrada u nastavku je oduvek i trebala da nikne, cekalo se da se probije nova ulica i makne onaj fast food koji je ilegalan. Poslednji put sam prosao tuda pre 3 godine pa ne znam kakvo je stanje, ali cuo sam da su dobili odobrenje za probijanje ulice. Jesu sklonili fast food?
Pojma nemam da li ce i kad da se zavrsi...
 
Poslednja izmena:
било је ту и неких промена планова и некаквих глупости, свакако цео тај део је за булдожер дакле није за људски живот
 
Вероватно мислиш на ову на броју 13, која је дуго стајала напуштена и недовршена. Нажалост то је започето негде пре 2013 (пошто се на гуглу види да стоји напуштено), кад није било електронских база и обједињене процедуре, тако да што се дозвола и тога тиче не може се ништа наћи то се мора ићи на НБГ у архив или тако нешто
Imas li mozda jos nekih informacija oko te zgrade? Kazes da je stajala napustena dugo, to znaci da je krenula gradnja pa stala pa neko drugi preuzeo ili? Plasi me da li je mozda nastavljena sada gradnja na nesto sto je vec dotrajala. Trenutni vlasnik je fizicko lice koji je sa grupom gradjana izgradio ovo sto se sad prodaje.
 
Kako ne bih komplikovao sa objašnjenjem gde se nalazi zgrada, najpre postavljam mapu sa lokacijom.

Banjica lokacija novogradnje.jpg


Evo i fotografija same zgrade.







 
Pozdrav, da li neko zna nesto vise o novoj izgradnji u blizini Ugrinovacke ulice, nesto vise o investitoru, nisam pronašla podatke o njima?
 
Разни пројекти

Деспота Стефана:


Цара Уроша, постављају стакла:




Балканска:








Вртови Церака у Кнеза Вишеслава:


..................
Цело лето и пре њега још неколико месеци нису успели да асфалтирају неколико квадратних дециметара око претходно поравнатог поклопца у Ул. липа у Церак-виноградима:
 
Poslednja izmena:
Кад смо већ код СИВа, зна ли неко шта се ради иза Еко Пумпе и поред ЈУБЦ? Прошао пар пута али нисам могао да добацим до табле. Делује као да раде геологију, тј нема много машина, али ми је нешто много сложена табла, много су оградили, баш ме занима шта се ради.
 
Užas! Ceo park, do poslednjeg drveta, a ima ih barem 50, će poseći i zabetonirati. Nadao sam se da će možda makar nekoliko metara da se povuku od Batutove. Da će ostaviti koje drvo. Bilo bi im i za cene dobro jer to je jugozapadna strana. Da ne pominjem koliko je Batutova prometna. Ali ne, samo krljaj do daske.
 
Stambeni objekat "Milenijum tima" na mestu "Goše" u Batutovoj izgleda da kreće u prodaju preko Kadene. Naravno, sad je moderno da se stambene zgrade zovu "Residences", a Vujko/Bošnjak su svojim "Residences" nadenuli ime "Viva".

AerialCam04-scaled.jpg

StreetCam05-scaled.jpg

CourtyardCam03-scaled.jpg
Реци зовеш се Војко али те је блам српских речи па гураш стране у имена зграда које правиш

То је отприлике као да си мајка која не даје ћерци да се игра "женских" игара
 
Pozdrav!
Dobio sam info da do kraja godine krece novi projekat, iza / pored Elixira. Na placu gde su ove gradjevinske masine/ dizalice.
Navodno, Matis Group.
 
Zna li se cena stanova?
Mene zanima pre svega garazno mesto ako moze da se kupi bez stana... U BG sam krajem meseca pa cu pokusati da proverim.
Tu u kraju su starogradnje za renoviranje oko 2.5k (veci stanovi) a manjih i nema na trzistu ni za kakve pare.
Stoga pretpostavljam da ce cena biti minimum od 3k+PDV, a za ove penthause ne smem ni da pomislim... Red je da i mi sa Liona dobijemo u komsiluku stanove od 1M+ evra a ne samo oni u Savamali :)
Eto to je moje predvidjanje a ako uspem da zakazem sastanak javicu koliko sam pogresio...
 
Mene zanima pre svega garazno mesto ako moze da se kupi bez stana... U BG sam krajem meseca pa cu pokusati da proverim.
Tu u kraju su starogradnje za renoviranje oko 2.5k (veci stanovi) a manjih i nema na trzistu ni za kakve pare.
Stoga pretpostavljam da ce cena biti minimum od 3k+PDV, a za ove penthause ne smem ni da pomislim... Red je da i mi sa Liona dobijemo u komsiluku stanove od 1M+ evra a ne samo oni u Savamali :)
Eto to je moje predvidjanje a ako uspem da zakazem sastanak javicu koliko sam pogresio...
Ja sam zvao, nisu jos formirane cene, ali od 2600 do 3200, ne znam da li sa PDV. Ne znam da li moze samo parking, ali moze stan bez parkinga.
Ako fasada nije obican demit, meni cena deluje privlacno za ovakvu zgradu i lokaciju, kada poredim sa nekim drugim zgradama.
 
Pozdrav!
Dobio sam info da do kraja godine krece novi projekat, iza / pored Elixira. Na placu gde su ove gradjevinske masine/ dizalice.
Navodno, Matis Group.
То је једино могуће ако су се договорили са власницима тог дела плаца!, а има их четири и 11 катастарских парцела, не рачунајући парцеле куда још треба да прође улица Тадије Сондермајера и да је избију на Тошин бунар. То је део улице који треба да се изгади поред зграда "Лековита башта".
 
Sve iskusni investitori. Ne zna se ko ima više iskustva u građevini.
Za razliku od Elixira, Matis je iskusan ali se njihova firma za gradnju zove drugacije.
Jako su ozbiljna ekipa.
Informacija je da Matis kreće u projekat između Bežanijske bolnice i Super Amana...

Nisam čuo za parcelu koju navodite.
 
Gabariti zgrade su preveliki, trebalo je da ostave drvored ka Batutovoj, itd. itd. Zbog nagnutog teretana meni je logicnije da su isli 16 spratova u visinu a ostavili vise mesta oko zgrade za zelenilo, i eventualno prizemni aneksi za jos lokala. Da, izgradnja bi bila skuplja, pa sta. Prodali bi po vecoj ceni i gotovo.
Mene pre svega interesuju garazna mesta, tako da me ne interesuje kakva je zgrada. Ako bas budem morao da kupim stan zbog garaze, kupio bih najmanji/najjeftiniji pa izdavao.
Cena 2600-3200 mi deluje suludo niska, ako budu imali te cene tih 200 stanova ce se rasprodati za mesec dana.
Da li imas neki info oko velicine i cene garaznih mesta, da li se moze uci u garazu i iz M. Rakica ili samo iz R. Burdzevica? Obzirom na broj garaznih mesta i gabarite zgrade, pretpostavljam da ce biti 4 nivoa garaza, nejasno je da li rampa ili autolift ili oba... Poslao sam upit za sastanak krajem meseca.
 
Vrh