Šta je novo?

Razni projekti

Прегревица, Земун
доста се гради

IMG_20220318_134901.jpg
IMG_20220318_135127.jpg
IMG_20220318_140134.jpg
IMG_20220318_140450.jpg
IMG_20220318_140504.jpg
IMG_20220318_140532.jpg
IMG_20220318_140917.jpg
IMG_20220318_140921.jpg
IMG_20220318_140951.jpg
IMG_20220318_141012.jpg
IMG_20220318_141108.jpg
IMG_20220318_141124.jpg
IMG_20220318_141349.jpg
IMG_20220318_141434.jpg
 
Dobro de, sigurno nisam mislio bukvalno i sigurno ne da stradaju odnosno ispaštaju nedužni ljudi u kraju. :D
Ali da bih voleo da mu se uruši to g'no, ta kuća, vala bih. Svet bi bio bolje mesto bez nje i onoga u njoj.
 
Poslednja izmena:
Ово ће бити иза НИСове пумпе у Тошином бунару?
 
Ovo izgleda mnogo bolje nego li većina zgrada koje se danas gradi, ali je na pogrešnom mestu, što se tiče estetskog uklapanja sa okolinom.
 
Ово ће бити иза НИСове пумпе у Тошином бунару?
Не @Дошљак, неће бити иза НИС-ове бензинске станице. Биће мало ближе крају улице Тошиног бунара, тј. градиће се између мобилног оператера Теленор сада Јелте:rolleyes: телекомуникационе зграде, оне кафане, бившег салона намештаја "Југодрво" и нове зграде где је салон аутомобила Мазда. Ту близу је и Савада3.

Све има овде: https://www.beograd.rs/cir/gradski-...-6850-ko-novi-beograd-u-ulici-tosin-bunar-bb/

Ортофото снимци и један цртеж приказа ширег окружења:

ортофото.JPG

ортофото_постојеће стање.JPG

ортофото_пупинова палата.JPG

цртеж_приказ ширег окружења.JPG

:sesir:
 
Biće zbijeno, ako se slažete. :) Airport city, Airport garden, Savada, buduće IMT zgrade, odnosno čitavo naselje... A zaista uzan prilaz pored Mega Rode i Airport City-ja, sa te strane. Ništa bolji sa druge strane, ka Tošinom bunaru. Bilo je ranije diskusije na tu temu, ali, da se ponovi još jednom, tuda je trebalo da prođe Đorđa Stanojevića i da se ulije u Tošin bunar.

Sent from my M2012K11AG using Tapatalk
 
Гаго хвала на детаљном објашњењу :sesir: Штета баш што је завучена, овај блок испаде баш скарабуџ са стране Тошиног бунара :(
 
Кад год погледам пре читања помислим да се ради о Лекином брду.
 
Гаго хвала на детаљном објашњењу :sesir: Штета баш што је завучена, овај блок испаде баш скарабуџ са стране Тошиног бунара :(
Молим и други пут @Дошљак.

А да ће све бити набијено/скарабуџено, биће, Наставак скарабуџевине блока 65 ! А у плану је да се (бочно) испред ове "Пупинове палате" изгради стамбена зграда висине 37 метара (П+8+Пс), паралелна са Тошиним бунаром и она ће бити између Савада3 и улице Тадије Сондермајера, на месту где је сада бивше Југодрво и онај салон додатне ауто опреме (Туле). Погледај на цртежу, а што је највеће изненађење ту нема нигде оне кафане са националном кухињом!

Увећао сам део цртежа где је уцртана та зграда и означио је црвеним, а ту је и цртеж у 3д.

увећана зграда.JPG

цртеж 3д.JPG
 
Ако добро видим већ је спреман и идејни план за бившу фабрику одливака иза Саваде 3 и Пупинове палате. Баш ме интересују процене становника у овом и суседном блоку 64.
 
Молим и други пут @Дошљак.

А да ће све бити набијено/скарабуџено, биће, Наставак скарабуџевине блока 65 ! А у плану је да се (бочно) испред ове "Пупинове палате" изгради стамбена зграда висине 37 метара (П+8+Пс), паралелна са Тошиним бунаром и она ће бити између Савада3 и улице Тадије Сондермајера, на месту где је сада бивше Југодрво и онај салон додатне ауто опреме (Туле). Погледај на цртежу, а што је највеће изненађење ту нема нигде оне кафане са националном кухињом!

Увећао сам део цртежа где је уцртана та зграда и означио је црвеним, а ту је и цртеж у 3д.

Pogledajte prilog 131102
Pogledajte prilog 131103

Gde si našao ovaj 3D prikaz?
Ili si ga ti uradio možda?
Sad je dosta jasnija situacija.
 
Gde si našao ovaj 3D prikaz?
Ili si ga ti uradio možda?
Sad je dosta jasnija situacija.
Као што сам јуче поставио, на сајту града https://www.beograd.rs/cir/gradski-...-6850-ko-novi-beograd-u-ulici-tosin-bunar-bb/ имаш "Урбанистички пројекат за изградњу ........". У том урбанистичком пројекту на странама 84, 85 и 86 имаш три цртежа у 3Д приказу из три угла. Има доста цртежа.
(y)
 
Jugodrvo šifonjer na 3D prikazu je već zastareo u odnosu na stanje iz urbanističkog projekta na sličici iznad, obratite pažnju na odobrenu osmanlijsku devijaciju ulice oko današnjeg Thulea. Ne bih se zato nadao ni da su gabariti za FOM i dalje aktuelni, nego više odjeci nekih sada već takođe izmenjenih ranih planova.

Neko je pitao, kao osoba iz kraja sam zgrožen da sve to ulazi u realizaciju bez dodatne trake od Rome do Dobrovića, odnosno da se još ne zna kuda će i da li će uopšte ići ulica od Immoa do Aerodroma... Još jedno klasično radikalsko kuvanje žabe u pokušaju, preorali bi mamama grobove za 3% korisne površine.
 
Па исти инвеститор - Галенс - са друге стране Тошиног бунара планира и много веће објекте.

Биће трећа трака на крају, уклониће паркинг-места. Али опет остаје лоша раскрсница код Роме. Итд. Немамо ми крштено пројектовану саобраћајницу на НБ, наши људи ко да у животу ван земље нису изашли нити било шта видели.
 
Vrh