Šta je novo?

Razni projekti

DSC_0028.JPG

DSC_0025.JPG

Господара Вучића

DSC_0030.JPG



DSC_0033.JPG

Јужни булевар.
 
Piramide se ne slažu s time. :)
ех, једно је кућа, друго малтене вештачко брдо од камења. Мада и оне су огољене, еквивалент зграде беобанке у поређењу на оригинално стање

е сад, за вилу, могло је то боље - могли су, на пример, тај цео комплекс да направе да буде типски, инспирисан оригиналом, и да се Црногорка реновира као "централна тачка." Овако себи дају тежи посао, а то је да направе нешто боље од оригинала. Нека им је са срећом у томе, али нешто не верујем да ће успети
 
Стојана Протића, Сазонова, Јадранска, Церска.
 
Šta mislite o gradnji u Vojvođanskoj na bežanijskoj strani, tj. ka Pere Segednica? Počeli su polako projekti da se realizuju i na toj strani, imamo neke i koji su već realizovani. Zamolio bih pogotovo lokalce za mišljenje. :)
 

U Vojvođanskoj ulici (38-40) na Novom Beogradu u planu zgrada sa 32 stana​

Gradska uprava grada Beograda, Sekretarijat za urbanizam i građevinske poslova, oglašava javnu prezentaciju Urbanističkog projekta za izgradnju stambeno-poslovnog objekta u Vojvođanskoj ulici na Novom Beogradu.

Nosilac izrade projekta je Preduzeće za građevinu, proizvodnju, promet i usluge Dalmak d.o.o. iz Borče, koje je zahtev podnelo u ime investitora Grafin NBG Invest d.o.o. iz Beograda.
Javni-uvid-Vojvodjanska-2.jpg

Javni-uvid-Vojvodjanska-1-782x435.jpg
 
хаха како су фино на рендеру ставили тротоар широк а зид без прозора, јер је уствари та парцела исто намењена за градњу.

То што град не тера инвеститоре да узму и те "кусур парцеле" је велик проблем. После кад се дигне нека обланда има да се кмечи, дошли дивљи отерали питоме, где је дух београда и тако даље тако даље
 
Ove slike nemaju veze sa zivotom. Ne moze sve ovo sa slike da stane tu.kakva je ovo nepostojeca ulica u pere segedinca?
 
Ovo su renderi uzeti iz odobrenih urbanističkih projekata, za koje već sleduje izdavaje lokacijskih uslova, dakle, vrlo realni.
Zgrada u punom renedru je buduća Vojvođanska 38-40, a samo osenčena zgrada je buduća Vojvođanska 32-36.
 
Tako je, radi se o takoreći dve lamele i dva investitora. Grafin invest će raditi 38-40. Očekuju građevinsku dozvolu krajem aprila, a moguće da će ubrzo nakon toga sa radovima krenuti i drugi investitor na drugom delu 32-36. Radovi će trajati 18 meseci i dodaju još 3 moguća meseca kašnjenja zbog trenutnog stanja u Ukrajini i poremećenog lanca snabdevanja..

Sent from my M2012K11AG using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
U Djordja Stanojevica na Novom Beogradu, iza Ruske skole je pocelo nesto da se gradi. Zna li neko sta je u pitanju?
 
Airport Garden grade odvojeno dva investitora... Dipem parcela oko salona automobila i Airport Garden doo parcelu blize Rodi. Ne znam da li je istina, ali cuo sam da Roda ima ugovor jos 7 godina i onda se to rusi, pravi se neki TC. Sa druge strane Airport Gardena gradi investitor Prima Immobiliar > https://www.gradnja.rs/prima-immobiliar-blok-64/

Izmedju airport cityja i airport gardena je valjda planiran neki kruzni tok... ali deluje da ce na prostoru od airport cityja do Jurija Gagarina tj. na prostoru fabrika FOB i IMT biti gradnja stanova na bukvalno minimalnoj dozvoljenoj udaljenosti. Rastojanje izmedju zgrada 25-35 metara max, posto je tu maksimalno dozvoljeno cini mi se 9-10 spratova...

Kolaps saobracaja u najavi kada se sve ovo i plus ono u JG i TB zavrsi...
 
Да, ја сам погрешио тј.погрешно сам "прочитао" цртеж, извињавам се. Гледао сам један стари цртеж плана саобраћајница који није усвојен!

Увећао сам део цртежа где се лепо види да ће само саобраћајница Нова 2 повезивати Т6 и Т7, односно да само Нова 2 излази на Т6.
Pogledajte prilog 129024
Мислим да је грешка што није предвиђено лево скретање из "Нове2" у Т6. Претпостављам да је идеја да би са на тај начин успорила Т6, али се без овог скретања целокупан саобраћај из насеља ка Цара Душана или ка Пупиновом мосту се тера на Т7 ка Батајничком па ода десно ка раскрсници са Т6, а тај улаз у раскрсницу је већ катастрофалан.
 
Da ovo "ruglo" koje si verujem "nenamerno" izbegao...
Screenshot-2022-03-11-02-26-04-339-com-google-android-apps-maps-1.jpg


ili ovo "ruglo"
Screenshot-2022-03-11-02-26-19-047-com-google-android-apps-maps-1.jpg


A koliko sam video po renderima čak i onu zgradu u Svetozara Markovića će da nagrde, tj. nadograde. U krugu od 400 m već su porušene dve vredne zgrade u Resavskoj i Mišarskoj, živela Srbija!
 
Јуче је у саобраћај пуштена саобраћајница која повезује Новосадски пут са Курирском која повезује Земун Поље са Плавим Хоризонтима. Негде сам прочитао да је означена са Ц10. Отприлики овако изгледа траса:
mapc10.jpg


Да ли неко има увид да ли постоји план да се овај пут продужи до Аутопута, тј до саобраћајнице која ће ићи паралелно са АП. Овако ако се не продужи и нема превише смисла.

Ево пар сличица са пута:
20220311_072806.jpg20220311_072816.jpg20220311_072844.jpg20220311_072857.jpg20220311_072907.jpg
 
Исправка, у питању је С10 улица или да не буде забуне латиницом S10.
Иначе синхроно са пуштањем ове улице затвара се пружни прелаз у Земун Пољу, што и јесте разлог зашто су пожурили са отварањем С10, јер се за неколико дана отвара пруга у пуном капацитету. Збого овога су и промењене трасе аутобуса 708 и 709.
maps10.jpg


Извор: https://www.beograd.rs/lat/beoinfo/1792930-promena-trasa-linija-708-i-709-u-zemun-polju/#prettyPhoto
 
Vrh