Šta je novo?

Razni projekti

Jel onaj projekat u 9a, Gramšijeva Neimar V što gradi ima svoju temu?

BlokBrateBlok
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=805341#p805341:mebs8800 je napisao(la):
SerbPacker » 20 Дец 2020 07:13 pm[/url]":mebs8800]Jel onaj projekat u 9a, Gramšijeva Neimar V što gradi ima svoju temu?

BlokBrateBlok
Нема своју тему, пише се и постављју слике на овој теми.
 
Da li neko zna šta se gradi u Bulevaru Kralja Aleksandra na ovoj lokaciji https://goo.gl/maps/LepiPKTX94tBmUp16 ?
Dosta brzo napreduju radovi, a nema nikakve table, sem sto se na kontejnerima vide reklame firme O2A Construction. Na sajtu firme takodje ne postoji nikakva informacija o cemu se tu radi, a iskopali su toliko zemlje kao da ce se graditi neka kula od 150m :D
 
То је вучиђинијево нешто исто бекамент ваљда, као и она караконџула нелегална на углу с Бајдином
 
Nije li to plac za Lindu ili je to plac desno gde je štamparija? U svakom slučaju dobro je da se urbanizuje ta divljina od stare okretnice do Ustaničke.
 
Da li neko zna kada je planiran zavrsetak radova Savada 3? Posto vidim da nema svoj poseban topic.
 
Malo novogradnje sirom grada

razni01-2020-12-21-23-05-48.jpg

Hilandarska ^^^
razni02-2020-12-21-23-05-48.jpg

razni03-2020-12-21-23-05-48.jpg

Bocna ulica iz marka orskovica
razni04-2020-12-21-23-05-48.jpg

Čelopečka
razni05-2020-12-21-23-05-48.jpg

razni06-2020-12-21-23-05-48.jpg

Kod pijace palilua
razni07-2020-12-21-23-05-48.jpg

27 marta mjesto bivše garaže
razni08-2020-12-21-23-05-48.jpg
 
Za nelegalne spratove i raznovrsne dogradnje i budževine su najmanje krivi investitori, makar ja to tako vidim. Najveći krivac su sve gradske uprave od početka do kraja koje žmure i gutaju šaku para, a čine nepromenjivu štetu gradu i degradiraju isti. Da na vreme nisu bili žedni para i da su sankcionisali nemilosrdno ovakve radnje nikome ne bi palo na pamet da zastakli terasu, a ne da dograđuje neke spratove i tumore po objektima. Iz pogleda investitora logično mi je da će da maksimiziraju svoj profit, pa čak i ako je to van zakona, ako već vide da mogu da prođu nekažnjeno, jer su ubacili par kvadrata nekome u džep, a što je najtužnije mislim da su mnogo manje pare u pitanju.. Tako da jesu veliki krivci i oni, ali na toj lestvici se nalaze na najnižem mestu..
 
сам концепт "илегалних спратова" је небулоза, ако је архитектонски безбедно и не постоји висинско ограничење за ред зграда или целину у којој се налази нема потребе да се ограничава број спратова или ико кажњава због градње у висину у граду који иовако пати са саобраћајним гужвама и високим ценама станова
 
Апсолутно није небулоза. Висинско ограничење се успоставља из низа савршено разумних разлога, који су понекад естетске, а најчешће практичне природе.

Ако је неко насеље предодређено за једноспратне и двоспратне куће, а неко на месту једне од тих једнопородичних кућа с двориштем изгради педесетопородичну стамбену зграду, све с продавницама у приземњу, инфраструктура ће можда и издржати. Али ако то уради још неко, па још неко, тачка пуцања ће се кад-тад достићи.

То не значи да је неопходно да све буде под конац, али понегде и на томе треба инсистирати, док су другде разумне варијације прихватљиве.
 
Naravno da postoji ograničenje u smislu spratnosti. I to u aktima piše.
To što se ne poštuje to je druga stvar.

BlokBrateBlok
 
Јуче, зграда иза Мека и Базара у ул. Кнеза Вишеслава; рок је био крај ове године, сада кажу да ће бити потребан још који месец до усељења:





Посадили су биљчице у жардињере до тераса, испод прозора - слабо се виде јер су махом ситне и без лишћа (в. први спрат у првом плану):









Градилиште испод - исти инвеститор, исти план, биће три ламеле:





Прва објава о овом градилишту:

http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?f=21&t=546&p=794532&hilit=Разни+пројекти#p794532
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=806660#p806660:11x62kqe je napisao(la):
Саша » 24 Dec 2020 12:49[/url]":11x62kqe]Јуче, зграда иза Мека и Базара у ул. Кнеза Вишеслава; рок је био крај ове године, сада кажу да ће бити потребан још који месец до усељења:

Koji je fazon sa ovim terasama gde maltene svaka vodi politiku za sebe?
 
Зграда у Кнеза Вишеслава је на слици на градилишној табли подсећала на зграде у Блоку 32. Неправилан распоред тераса, жардињере, бела боја ... Изгледа да су одустали од тог изгледа (ко зна на шта би то личило са слабијим материјалима), резултат се види на објављеним сликама.

---------------------------

Ево једног чудног случаја. У улици Милоја Закића у средини венца где је некада живео М. Луковић Легија, у то његово време је ископана дубока темељна рупа за, како се причало, вртић. Она је потом дуго стајала тако, градилиште је напуштено и запуштено.
Ове године је градилиште активирано и ограђено, постављена градилишна табла, темељна рупа очишћена и у њој бетонирани темељи. Недуго, пре месец или два, све је затрпано, прекривено и поравнано земљом (имам негде у рачунару слике).
Данас пролазим и видим да је градилиште активирано и уређено, гради се на знатно ширем темељу од првобитног. Градилишна табла је иста.























 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=801761#p801761:3p8yt8az je napisao(la):
Ljubinka_sine » Čet Dec 10, 2020 5:26 pm[/url]":3p8yt8az]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=801563#p801563:3p8yt8az je napisao(la):
nbg_guy » Čet Dec 10, 2020 1:47 am[/url]":3p8yt8az]

Ja sam kaparisao stan u ovom kompleksu i mogu samo sa potvrdim prethodno navedene reci, da su veoma nefleksibilni po svim pitanjima, npr.izmena ugovora ili bilo kakvih korekcija u okviru stana. Takodje nisu bas responsivni ni kada su mailovi u pitanju, sto iskreno ne prilici kompaniji koja se bavi relativno luksuznom gradnjom.

Radovi dobro napreduju ali useljenje je planirano tek u septembru sl.godine mada je u predugovorima naveden kraj decembra za zavrsetak radova.

Nedavno su nas kontaktirali da provere da li zelimo da ugradimo dodatne klima uredjaje (model je dosta jednostavan, sa opcijom Wifi).

Videcemo sta ce biti kada bude trebalo da nas kontaktiraju oko izbora nijansi plocica, ali generalno mi se ne svidja sto spisak tehnickih karakteristika nije potvrdjen vec rade razlicite izmene, dok je kod mnogih investitora to definisano i pre pocetka gradnje i znas lepo sta da ocekujes.

Ali na kraju se nadam pozitivnom ishodu, no videcemo.

pozzz svima


Dobro je, mislila sam da sam jedina koju ignorišu.
Tražili su nam da izaberemo klimu bez objašnjenja gde je uopšte planirana postojeća klima.
Ne odgovaraju na mailove nedeljama, i kada odgovore pola informacija nedostaje.
Potpuno neprofesionalna komunikacija.

Pozdrav buduće komšije. I ja sam kaparisao stan ovde, u prvoj lameli. Što se komunikacije tiče, ja sam zadovoljan, na mejlove sam dobijao odgovor u roku od jednog dana.

Za sada sam se jedino zanimao za klime i elektricne instalacije. Glede promena u stanu nešto sitno su mi izasli u susret. Dobio sam kontakt od izvođača za klime i dogovorili smo se za multi split sistem uz doplatu. Za ostale stvari u stanu, tipa stolarija ili keramika, nisam se još uvek zanimao. Da li bi trebalo?

Koje još informacije imate?
 
Vrh