Šta je novo?

Razni projekti

Jel radjena kost benefit analiza te dvorane i bazena ...ko to placa ...
 
Мало креативније али задња етажа тотално уништава склад. Плус ово црно чудно испод прозора су требали друкчије

цецесија/10
 
Баш, уместо црне су требали неку светлију боју, а последња етажа је могла да се замаскира као мансарда са тамним црепом, па ни одударање позиција прозора не би боло очи.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=808779#p808779:8qdi8mwi je napisao(la):
MC_ » 30 Дец 2020 11:20 pm[/url]":8qdi8mwi]Zasto se gradi novi bazen, a ne popravlja postojeci u SC Vracar?

Надам се да то није увод у неко затварање или промену функције тренутног СЦ Врачар , од ових ме ништа не бих изненадило :kafa:
 
Изградња станова за снаге безбедности у Земуну код Нове Галенике, 8 зграда са укупно 1.000 станова
IMG_20201231_150912.jpg

IMG_20201231_150938.jpg

IMG_20201231_150951.jpg

IMG_20201231_151005.jpg

IMG_20201231_151023.jpg

IMG_20201231_151035.jpg

IMG_20201231_151054.jpg

IMG_20201231_151105.jpg
 
Да ли неко нешто више зна, да ли ће бити нешто од овог Алта товерчићћћа (на првом ортофото снимку који је поставио @Макс15) који би требало да се гради на месту садашње Јубмес банке, коју је иначе купила земунска Алта Пеј групација ?
 
Јесу ли ово пројекти најављени да ће започети градњу у 2021. години или у 2021. години стоји да су најављени? Не сећам се за неке од побројаних да стоји засигурно да ће почети градњу у наредних 12 месеци, можда нисам добро испратио
 
_20210104_211838.JPG

Славујев венац

_20210104_211921.JPG

Димитрија Туцовића

_20210104_211956.JPG

Бањска.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=810529#p810529:1mfb9b93 je napisao(la):
direktor » 05 Jan 2021 20:53[/url]":1mfb9b93]Mirijevo

razni02-2021-01-05-20-52-45.jpg
Sviđalo se ovo nekome ili ne, mora se odati priznanje da izgleda daleko bolje i skladnije od mnogih drugih novogradnji. Čak ni ovaj uvučeni sprat ne izgleda kao tumor, već je odlično uklopljen sa ostatkom zgrade. Sviđa mi se što za promenu nema terasa urađenih od staklenih panela.
 
За Миријево (мада то је мислим код раскрснице са Мите Ружића, пре бих то назвао Зеленим Брдом) ово је одлично. Ваљда ће полако та фина градња да се прошири а не караконџуле с 3 спрата вишка ко она 2 смећа у Качићевој и Вирпазарској
 
Ma ni ti spratovi viška ne bi bili problem, u estetskom smislu, da se rade kao ona zgrada na Dorćolu od cigli, što je prefarbana crnom zaštitnom bojom.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=810589#p810589:36dec52c je napisao(la):
solecar » 05 Јан 2021 10:54 pm[/url]":36dec52c]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=810529#p810529:36dec52c je napisao(la):
direktor » 05 Jan 2021 20:53[/url]":36dec52c]Mirijevo

razni02-2021-01-05-20-52-45.jpg
Sviđalo se ovo nekome ili ne, mora se odati priznanje da izgleda daleko bolje i skladnije od mnogih drugih novogradnji. Čak ni ovaj uvučeni sprat ne izgleda kao tumor, već je odlično uklopljen sa ostatkom zgrade. Sviđa mi se što za promenu nema terasa urađenih od staklenih panela.

Јесте , то је пре Зелено брдо... то је овај плац...по мени ужасно бучна локација јер је та раскрница саобраћајни кошмар(као да живиш на аутопуту) и исцедили су душу из овог плаца, могли су да оставе неко зеленило... али ко воли нек изволи...
 

Prilozi

  • zeleno.JPG
    zeleno.JPG
    235 KB · Pregleda: 1.914
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=810529#p810529:jyf7rkdi je napisao(la):
direktor » Uto Jan 05, 2021 8:53 pm[/url]":jyf7rkdi]Mirjevo i voždovac
razni02-2021-01-05-20-52-45.jpg

razni01-2021-01-05-20-52-45.jpg
Meni se ove dve baš dopadaju. Prva zato što me podseća na zdanja iz doba moderne, kada su se stepeništa pravila uz spoljne zidove koji su bili prekriveni prozorima, tako da to uvek daje/je davalo tu jednu vertikalnu površinu i celinu koja se proteže kroz celu visinu zgrade. Znate na šta mislim, Institut za onkologiju, BIGZ, i slično.

A ova druga mi se dopada jer imitira Streamliner stil.

E sad naravno jedno je kad nešto gledaš sa statične slike i iz samo jednog ugla, a drugo je kad ga gledaš uživo, pomeraš se, i vidiš kontekst. Ali kažem, ovako sa fotografija, menE se sviDŽa ovo. :D
 
Када такве зграде (као та у Миријеву) за средњи слој грађана буду постале просечне са онолико станова колико има - неподељених - тераса, то ће бити показатељ да је општи стандард код нас почео да се диже ка европском. Лепше ће изгледати, имаће мање станара, мање аутомобила, мање гужве, боље одржавање, фасаду од квалитетнијих материјала.

Бела боја на деловима фасаде може да изгледа добро док је зграда нова, али, веома је осетљива и на њој с временом постану видљиве све мане јефтиног материјала, трагови воде, прашине и загађења. Када призовем из сећања просечне стамбене зграде те врсте у континенталним градовима у Италији, или у Лондону, не видим беле. Не кажем да их нема, али боје су по правилу земљане, беж, зеленкасте. Ако има белих, фасаде су им од бољег материјала.


.............................................

Угао Браничевске и Стојана Протића, код Храма:





Курсулина код Општине Врачар:



Невесињска; ова црна зграда је уживо као црна рупа, недовршена је и добро би било да јој додају нешто што би је визуелно отворило:



Марерина зграда у Бул. Краља Александра:



Депо у Бул. Краља Александра, још стоји изгорео, без крова:

 
Meni je ova crna u Nevesinjskoj baš kul, samo da nema te nadstrešnice na zadnjem spratu...
 
Pa ne vide ovi iz opštine daleko im to u kursulinoj...tablu nisu adekvatnu i po zakonu nikad postavili ...
 
Не капирам, која је фора са овим последњим спратовима, је л то постоји неки пропис да тако мора или је у тренду да нове зграде изгледају као да су надограђиване?
 
То је више тренд јер се боље продају кад имају тако огромну терасу - а и реално боље је него нека кровина па неки прозори на пола, косине то бре за варваре.

Фора је што их заболе како то изгледа па онда налупају свашта
 
повучени спратови на врховима зграда нису ни домаћи ни скорашњи изум, Арт Деко је био посебно познат по њима а самим тим и неке од најлепших њујоршких зграда изграђених у њему. Логика је управо у чињеници да су станови на таквим спратовима далеко најугоднији и најбољи па се могу продати по најскупљим ценама. Уједно и зграде ових висина мање притискају улице и праве мањи ефекат "кањона" на који се људи овде жале (бар мање него у односу да су и ти спратови у равни).

Неке слике примера из Њујорка, јесте да су ове високе зграде и да нису грађене у оквиру затворених блокова али поента је иста

master-310-riverside-drive.jpg

river-house-435-east-52nd-street.jpg

the-ardsley-320-central-park-west.jpg

IMG_5086.jpg


Не бих за 90%+ таквих примера по Београду рекао да личе на надоградње јер капирам шта су хтели да постигну али не кривим што је људима то прва асоцијација узимајући у обзир постојеће дивље надоградње
 
Ne bih se baš složio. Ja baš mislim suprotno, što se tiče procenta i mislim da to nema nikakive veze sa ovim primerima što si naveo, nego čisto sa time da budu što manje upadljivi kad se gledaju sa ulice. Naravno, jasno se vidi gde je uvučen spat(ovi) od početka planiran projektom, a gde se to radi na kvarnjaka. Ovi tvoji primeri ne mogu baš da se porede sa našim novogradnjama, jer ono što je najsličnije njima je Banjica II, Rudo, pojedini delovi Cerak Vinograda i Vidikovca, pa blokovi 61 - 64...
 
Vrh