Šta je novo?

Razni projekti

Sećate se projekta Airport Garden u Bloku 65

Prvo rešenje usvojeno 2016. godine
airportgardenpre.jpg


Novo prošireno rešenje 2020. godina
airport-garden01.jpg
 
I prvo i drugo rešenje je jezivo, pa za ovo su kompaktni blokovi na Vračaru humani... ti Nbgd blokovi idu od lošijeg ka gorem, godinama. Samo koeficijent izgradjenosti da se maksimizira.
 
Cek sad im je parcela veca ali svejedno prenatrpano ova dva patrljka u sredini cist visak ....sta se sve daje za kintu...
Onaj drugi patrljak gurnuti do kraja dobiti zatvoren blok ...
A ovaj prvi izbrisati ...
 
Ал ће овде да буде гужва. Мислим да треба да виде да у блоку 65 да одраде везу Јапанске и Европске са оним патрљком Ђорђа Станојевића што се завршава слепо паркингом АПЦ-а, а друга саобраћајница која би се лакше извела са мање рушења (мада ће цео ИМТ бити рушен све једно) јесте продужетак Уроша Мартиновића (да се помери она саобраћајница ка Медицини рада у њену раван) и да се споји са саобраћајницом која иде кроз фабрички круг до раскрснице код СавАде 3.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=807347#p807347:2bjrmxpi je napisao(la):
direktor » 26 Dec 2020 11:04 am[/url]":2bjrmxpi]Cek sad im je parcela veca ali svejedno prenatrpano ova dva patrljka u sredini cist visak ....sta se sve daje za kintu...
Onaj drugi patrljak gurnuti do kraja dobiti zatvoren blok ...
A ovaj prvi izbrisati ...

+1 Ovo si dobro objasnio Direktore, uoravo sam hteo to isto da napišem.
 
Ako budu cekali jos koju godinu bice i par spratova vise, ovo iz 2020 ima sprat vise od 2016 ako dobro vidim.
 
Биће баш весело у блоку 65 без неке озбиљне јавне гараже.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=807323#p807323:27xikkkh je napisao(la):
Igor » Sat Dec 26, 2020 5:02 am[/url]":27xikkkh]

Novo prošireno rešenje 2020. godina
airport-garden01.jpg

Meni je ovaj projekat jeziv, za oduzimanje dozvole i onom ko je projektovao i onome ko je izdao dozvolu.

Verujem da je ovo bila inspiracija
big-75210494_5c94026247d6c5-36455885koka-3.jpg
 
Ne znam šta da mislim o ovome, samo prenosim vest:

Na Vračaru srušena kuća iz 19. veka, investitor tvrdi da ima dozvolu

http://rs.n1info.com/Vesti/a688243/Na-V ... zvolu.html

U centru Beograda počelo je rušenje kuće izgrađene krajem devetnaestog veka, koja je uživala status kulturne zaštite. Struka je više puta navodila da je ovaj obekat imao kulturno-istorijsku vrednost, jer je odražavao arhitekturu vremena kada je izgrađen. Kuću je srušio investitor koji gradi modernu zgradu na susednoj parceli u Resavskoj ulici, gde je pre šest meseci srušio predratnu kuću takođe pod zaštitom.
 
Ne znam da li još realno nekoga interesuje, ovde su već odavno prekoračene apsolutno sve granice bahatosti.
 
Кад је заштита мртво слово на папиру. Где су механизми који би обавезали власнике да одржавају објекте под заштитом? Није ово први случај, сетимо се Три листа дувана.
 
Nezvaničan info tokom maja bio je 2.200€/m2 + PDV. Mislim da je za pomeranje cene "zaslužna" GDS petica, iako je njihova cena velika engima (zvanično je bilo 2.340€/m2 + PDV).
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=806945#p806945:1c2dajav je napisao(la):
Саша » Pet Dec 25, 2020 1:23 am[/url]":1c2dajav]Зграда у Кнеза Вишеслава је на слици на градилишној табли подсећала на зграде у Блоку 32. Неправилан распоред тераса, жардињере, бела боја ... Изгледа да су одустали од тог изгледа (ко зна на шта би то личило са слабијим материјалима), резултат се види на објављеним сликама.

---------------------------

Ево једног чудног случаја. У улици Милоја Закића у средини венца где је некада живео М. Луковић Легија, у то његово време је ископана дубока темељна рупа за, како се причало, вртић. Она је потом дуго стајала тако, градилиште је напуштено и запуштено.
Ове године је градилиште активирано и ограђено, постављена градилишна табла, темељна рупа очишћена и у њој бетонирани темељи. Недуго, пре месец или два, све је затрпано, прекривено и поравнано земљом (имам негде у рачунару слике).
Данас пролазим и видим да је градилиште активирано и уређено, гради се на знатно ширем темељу од првобитног. Градилишна табла је иста.
























Ko zna sta rade, mislim da ce biti koristio da sacuvate te "dokaze"!
 
Platis prvo, dobijies drugo. Pretpostavio sam da ce tako nesto da bude.

Zvao sam na samom pocetku, pre i jednog prodatog stana. NIsu imali tehnicki opis zgrade, ali su poceli prodaju, tj uzimanje kapare bez gradjevinske dozvole, sa pricom da ako ne dobiju gradjevinsku dozvolu za 15 dana, vracaju kaparu. Ja kazem, OK, al sta kupujem, macku u dzaku... i zasto nema u projektu garaza i tehniski opis zgrade. Dobio sam odgovor on te agencije za prodaju da je investitor angazovao studente da rade projekat, pa im to nije stalo kako treba na jednu stranu pa su odlicli da garaze uopste ne ubace u pdf. I da nece biti 2 lifta kao sto pise, vec jedan.

HAHAHA

A onda sam i prissustvovao pocetku kopanja, kada se pun kamion zemlje vratio na gradiliste jer "komunalci naplacuju kazne" pa nije mogao da baci zemlju gde je naumio.

E pa sad vidite kakvi sve likovi grade u Beogradu...

Ali ne shvatam i one koji kupuju, sve sto se nudi, meni je ono na pocetku bilo dovoljno da me skroz odbiju....


poredjenje.jpg
 
jel ovaj led panel deo zgrade...?

koliko vidim kod povucenog sprata bas sunispostovali render


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Grad Beograd i opstina Vracar grade sportski centar tj sportsku halu u juznom bulevaru sa otvorenim bazenima. Tender je u toku.
 
Postavi link javne nabavke da vidimo o čemu se radi. Jel kod OŠ Dušan Dugalić?
 
Том делу града тако нешто очајнички недостаје. Иначе у Београду има премало базена.
 
Zasto se gradi novi bazen, a ne popravlja postojeci u SC Vracar?
 
Vrh