Šta je novo?

Razni projekti

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=512991#p512991:2vm5q28u je napisao(la):
spatiotecte » Čet Feb 01, 2018 9:09 pm[/url]":2vm5q28u]jer se smatra da stvara prevelikiu razliku izmedju postojecih starih urbanih jezgara te da stvara arhitektonsku fraktura u gradu.
Slažem se sa ovime, ali kako se to tačno odnosi na lokaciju gde je IMT?
 
Trenutna situacija u Beogradu je da je odradjeno svega par normalnih zatvorenih i polu zatvorenih blokova, i to zbog toga što ih je radio isti investitor odjednom. Oni se prodaju kao lux i prosečnom Beogradjaninu nisu dostupni. Volim i ja zatvorene blokove više nego otvorene, ali većina zatvorenih blokova u Beogradu su antireklama za takvu formu. Pre svega je tu krivica grada koji je pustio da se to divljački razvija i napune dzepovi par majmuna koji odlučuju o dozvolama.

Beogradski otvoreni blokovi su sve samo ne radnička naselja i mesta gde žive niži slojevi. Pa koliko je vojska dobila takih stambenih solitera, oni su i u najgore vreme po ovu državu bili sve samo ne niža klasa. Jednostavno nije isto kao na zapadu. Gradjeni su novi gradovi za nove ljude a ne samo za sitorinju koju treba skloniti iz baraka.

I da, po čemu su ta naselja spavaonice? Ja živim u zatvorenom bloku i isto se osecam kao da mi je naselje spavaonica. Taj termin mi nikad nije bio jasan, pa ako ima neko stručno da objasni.
 
"Airport garden"="Vazdušna bašta"?

Možda pre "Aerodromska bašta" ili "Vazdušnolučka bašta" ...

... pa gazda Jerry uvede u jelovnik npr specijalitet "Airport peppers" tj "Vazdušnolučkane paprike" ... :mrgreen:

... Ili bi npr uz "Airport city" dobro lego "Jet garden" tj "Džet bašta"(neka savremena verzija "đul bašte") ...

... izvinjavam se, al me ime inspirisalo :sesir:
 
,,Kula” u Tresnjinog cveta
974d1e3c09447b02b68d34f581604298.jpg
a4ac2b6b512c47b29bb1d682f82455b4.jpg
1fd2c7800777cbd1f8923fe9ecabb0af.jpg
f2c6b2f8fa73845e2587b7cf3d4e9b7c.jpg
fffa084be13fd6dfc702c9ee92f7fa03.jpg
fa5ef7a63eaf34aa7a2690fa45d2f493.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=512996#p512996:k3uqn2fq je napisao(la):
profa_chb » 01 Feb 2018 08:49 pm[/url]":k3uqn2fq]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=512991#p512991:k3uqn2fq je napisao(la):
spatiotecte » Čet Feb 01, 2018 9:09 pm[/url]":k3uqn2fq]jer se smatra da stvara prevelikiu razliku izmedju postojecih starih urbanih jezgara te da stvara arhitektonsku fraktura u gradu.
Slažem se sa ovime, ali kako se to tačno odnosi na lokaciju gde je IMT?

Pa sa IMT-om i nema neke veze pricao sam samo generalno.

Moj odgovor u vezi NBG arhitekture je bio namenjen ljudima koji se svaki put cude kad se tamo pojave neki zatvoreni ili poluzatvorni blokovi.
Kao da ocekuju da ce da se pojavi neki betonski soliter iz doba SFRJ, a realno toga vise nece biti. Ne znam kako to da objasnim ljudima.
To je kao kad bi u centru grada ocekivao da se svaka nova zgrada izgradi u stilu akademizma.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=513282#p513282:2mdiqsi0 je napisao(la):
SRBO » 02 Феб 2018 09:03 pm[/url]":2mdiqsi0]Јел зна неко нешто о оном фамозном "деспотовом граду" о коме се причало сумњиво кратко
Тишина тамо бре :x
 
Južni...
WP_20180204_13_02_36_Pro.jpg


Prelepa vila u Neznanog junaka...koju će neki junak verovatno porušiti...
WP_20180203_11_49_42_Pro.jpg
 
Steta vile neki skorojevic ce to pod bager konacno juzni sa se zavrsi to cudo
 
Ako sam te dorbo razumeo Direktore hteo si da kazes da je steta za vilu jer ce neki skorojevic da je srusi bagerom i konacno zgrada u Juznom bulevaru da se zavrsi.
 
Koje maloumno ludilo predstavlja rušenje lepih vila na Dedinju, od kojih mnoge imaju arhitektonsku i kulturno-istorijsku vrednost, a Dedinje kao jasno formirana i smislena celina, zbog toga postaje naselje koje gubi svoj osnovni smisao i postaje naselje stambenjačkih skarabudževina u kojem više nikom neće biti prijatno da živi. Bogati i sirotinja koja jedva otplaćuje kredit za garsonjeru, jedni pored/protiv drugih. I to u gradu, u kojem postoji hiljade hektara neizgrađenog zemljišta na drugim lokacijama, a da gradske vlasti ne pokušavaju to ni na koji način zakonski da zaustave. :bash: :notok:
 
Prekrstih se pre neki dan a onda pogledah ka nebu kad sam isao u IKEU pa na blic bacio pogled na zgradu u juznom bulevaru. Jos neverujem da se izgradnja privela kraju
 
Ima jos jedna kod trpkovica stoji dugo nezavrsena takodje
 
Inače srušena je Čuburska lipa pre neki dan, investitor je onaj Mirković što gradi soliter u Gajevoj, a inače svaki njegov projekat ima višak spratova i često gradi cecesiju pa možemo očekivati isto na tom mestu.
 
Visak spratova sigurno i opet nikom nista i cecsijica za novokomponovane sigurica Koje budale kupuju u nelegalnim spratova stanove
 
Фасцинантно је да има случајева који пљуну 70+ сома евра за нешто што правно не постоји. А још су бољи они који се задуже код банке на 20 година.
 
Надам се да ти вишак спратови никада неће бити легализовани, а да се на њих удари огроман порез, па нека плаћају ретарди који су ту куповали станове који нису легализовани.
 
Vrh