Šta je novo?

Razni projekti

Сењак, улица Васе Пелагића, преко пута окретнице аутобуса 44 и недалеко од пијаце (сликано данас):

image2570.jpg


image2573.jpg


image2572.jpg
 
Нова зграда у улици Достојевског у центру Бановог брда је близу завршетка. (сликано јуче)

image2617.jpg


Малко је узана за своју висину ... и превисока за тако уску улицу.

И, већ има накачену климу са стране, на венцу при самом врху зграде!?!

image2616.jpg


Биће још клима, на фасади с предње стране, постављени су конзолни носачи и извучени каблови поред прозора ...
 
Doce tu i naktrivanje balkona na zadnjem spratu nije nesto rade je sto godina
 
ok izgleda ovako. ali totalni promasaj sa nenatkrivenim poslednim spratom i nepronadjenim mestom za klime. zapravo verovatno je problem terasa ( i sto te terase uopste postoje na zgradi) urbanisticke prirode.
 
Klime su mogle da se zamaskiraju da se nevide samo to investitiora nije briga
 
aj sto je do investitora nego sto je do majstora mogli su to na krov da stave negio ih mrzi a sta ce npr ako tu pored sagrade jos jednu zgradu
 
Што је најгоре, на крову би постављање, поправка и сервис били милијарду пута лакши него са стране. Или су ретардирани или је морала ту због нечега.
 
ili jednostavo da se pokaze gazda da je prvi stavio klimu :D ps sto ne bi moglo na krov mozda bi samo trebali duzi kablovi da spoje unutrasnju i spoljasnju jedinicu slican problem sam ja imao kod mene u stanu nisu hteli da stave klimu na drugu stranu posto bi potrosili metar kabla duze i sat vremena sam se raspravljao sa njima
 
E kad bi znali ko sve postavlja te klime i koliko znaju o njima, ne bi se toliko iscidjavali...
Pa vecina njih 'tvrdi' da os spoljne do unutrasnje jedinice ne moze biti vece rastojanje od 3-4 metra :D
a vakumiranje sistema je misaona imenica ;-)
O ispiranju sistema i necem ozbiljnijem.... Misaona imenica :D
 
Накнадно сам помније загледао доњу фотографију - да ли добро видим да су с предње стране извучени каблови за још клима - на истом венцу при врху? :?:
 
:D

To je "Napredov" stambeni objekat Lira, izmedju Bulevara i Alpha cityja. Nema svoju temu, ovde smo pisali o njemu :)
 
O bas su ga brzo naklepali nekako mi blizu ovog dimljaka
 
e a imam dva piranja dal je aplha city zavrsen i sta ce bitii sa ovom livadom ispred napred ?
 
sasa901":39gptgpr je napisao(la):
e a imam dva piranja dal je aplha city zavrsen i sta ce bitii sa ovom livadom ispred napred ?

1. Alpha city je završen

2. Za tu livadicu uzmeđu "Napreda" i Bulevara izdata je lokacijska dozvola, ali sudeći prema podacima o investitorima u registru, ne verujem da će se tu nešto graditi u skorije vreme :D

bulevar452.png
 
direktor":1ekrp6va je napisao(la):
Homer ce znati gdje ovo spada i da li ima temu

dsc04165.jpg

Alpha City je stvarno kvalitetno uradjen, ali je infrastruktura oko katastrofa. Mislim da cena od 1400-1750eur nije nimalo prostupacna. Nego, zna li neko koliki su mesecni troskovi odrzavanja po stanu ili kvadratu? Oni sami kazu da je to nesto simbolicno, ali niko ne kaze konkretno koliko je to.
 
Hanuman":24l31jmq je napisao(la):
PAUNOV BREG


Evo, registrovao sam se samo da dam malo svezih informacija za "projekat" (projekat je namerno pod navodnicima) PAUNOV BREG.

Posto sam kupac u najavi, otisao sam da vidim sta nude. Zgrada je odlicno izreklamirana. Danas mozete da vidite po gradu bilborde sa natpisima "Useljivo", kao i reklame na Halooglasi.com sa istim natpisom. Elem, odem u posetu i imao sam sta videti. TO je jos uvek gradiliste. I to gradiliste na kom se nista specijalno ne radi. Od cele zgrade, zavrsena je samo fasada (jeftina Demit fasada sa kamenom vunom) i Maxi. Unutra je gradiliste. Nijedan tehnicki pregled jos nije prosao, naravno, ceka se zavrsetak radova. Najcudnije je ipak sto ima samo par majstora koji rade jedan deo kod ulaza, koji je izgleda dogradnja poslovnog prostora (usecanje u postojece stubove itd...).

Elem, na sajtu tvrde da je je prodato 60%, sto mislim da nije istina, jer zgrada nije zavrsena i ko zna kad ce biti zavrsena. Ponudjena cena je 1390e. Tvrde da je useljenje za mesec dana. S'obzirom da sam i sam inzenjer i da sam proveo godine po gradilistima, mogu samo da kazem da je to daleko od istine, jer ovim tempom ne mogu ni do proleca.

Zakljucak: u pitanju je jeftina gradnja koja nece biti skoro zavrsena.

E, sad me ovo dovodi do onoga sto sam hteo da naglasim, a ovaj primer gore je bio samo dobar uvod.

Trziste nekretnina je stalo. Sva novogradnja se ukopala tu gde jeste. Vlasnici/investitori drze svoje zgrade u "stanju gradilista". U gradjevinske knjige se upisuju lazni podaci, iako na gradilistu nema nikog. Tako se izbegava placanje poreza na gotov objekat koji ima upotrebnu dozvolu i uknjizen je, a prodaja stanova po nerealnim cenama se rasteze u neogled, cekajuci vremena kao sto je bila 2008-2009.-ta godina. To vreme se naravno nikad nece vratiti, ali je trziste jedne privredne grane koja predstavlja jedan od glavnih ekonomskih zamajaca, stopirano. Hoce li ga iko odmrznuti i omoguciti otvaranje novih radnih mesta, to cemo tek da vidimo.

Postoji narodna izreka da ce vreme pokazati sve, i ovog puta se pokazala kao vrlo istinita.
Zbog svih dragih sugradjana koji su prate nas rad zelimo sa ponosom da istaknemo kako je:
- projekat jeste zavrsen na vreme
- objekat je uknjizen
- u toku je totalna rasprodaja za prodaju preostalih 10% luksuznijih vecih stavnova
- kvalitet gradnje se, izmedju ostalog, zasniva i na izgradnji zida od klima bloka, tvrde vune i silikatnog maltera


Pozivamo sve vas da nam se slobodno direktno obratite jer nam je pristup iskrenosti jako bitan s obzirom da smo tek sazidali cetvrtinu projekta a namera nam je da, osim objekata ozivimo i modernizujemo Banjicu kao naselje!
 
Zgrade su mozda kvalitetne ali zato maskota objekta je smesna i bas ne uliva poverenja. :p
 
Mislim da imamo posebnu temu za ovo ako se radi o vojnim zgradam koje se vojska sjetila zavrsiti
 
Тако је Директоре, имамо ту тему. Мислио сам баш сад за викенд да одем, ако ухватим времена, и урадим пар слика, после нећу моћи.

Тема је: ВОЈНИ СТАНОВИ-НАСТАВАК ГРАДЊЕ, БЕЖАНИЈСКА КОСА 2. М.З.
viewtopic.php?f=20&t=3329
 
Vrh