Šta je novo?

Razni projekti

Kol'ko para, tol'ko muzike. Problem je samo sto onda takvu "jeftinu i brzu" arhitekturu oce da ti naplate 1500 evra po kvm...
 
Још већи проблем је што је људи купују.....
 
Pa, ova tema mu nekako i dođe za "jeftine i brze" projekte. Čim se nešto izdvoji iz tužnog proseka obično dobije zasebnu temu.
 
Могли би је назвати и "Ђубриште београдске архитектуре"....
 
Dodacu jos par svjezih u djubriste neke mrzi i render da urade kako valja
 
Banjska zvezdara
dsc03245.jpg

dsc03246.jpg
 
Dobro je sto se zavrsava taj projekat.Prijatan je osecaj kada sa kluza vidite neku konkretnu izgradnju kada gledate ka Konjarniku,do sada je to samo bio blok napustenih stovarista sve do Ustanicke i toplane.

Imam losu vest,gradite se na brdu izmedju Matice Srpske i Zvezdare ka kluzu.U pitanju je zeleno brdo koje je sa desne strane kada idete za Mirijevo.Ispostavi se da po izmenama urbanistickih planova svo to zemljiste je prenamenjeno iz zelen povrsine u gradjevinsko zemljsite jos 2002. godine naravno bez javnih rasprava i diskusija u klasicnom primeru tranzicionog urbanizma.

Ovo je plac na kome se trenutno odvijaju radovi i koji je ogradjen sa sve tablom.Nisam stigao da slikam tablu niti gradiliste jer sam bio u prolazu autobusom

y1k-mir.jpg
 
Ogradise ge za dan i odmah radovi. Mada je tu raskrceno siblje ima par meseci. Cak sad mislim da ovo sto su busili novi toplovod itekako ima veze sa tom zgradom (i raskopali tek uradjene trotoare :bash: )

Upropastise tu ulicu, nekad je bila expres, a sada ukljucenja na 20m :bash:

p.s. mozda ja sutra uslikam
 
Videh u prolazu tablu u Sindjelicevoj odmah do one nove zgrade na uglu sa Bulevarom. Cini mi se da je tu prizemna ili jednospratna kuca.
 
Не знам дал топловод има везе са овом зградом у Матице српске...колико сам видео таблу неће бити нека спратност...а топловод се сада ради у Милана Ракића...пре тога у Господара Вучића...рекао бих да су сви ти радови повезани...

Вучко јел знаш ти шта ће бити са тим парчетом шуме изнад Матице српске а према Клузу...одсечено од Звездарске шуме то парче тешко да ће да преживи...

иначе на овој парцели није било неких квалитетних стабала..то је било углавном неко неуредно шибље...
У овом делу улице се непрекидно гради..а постоји само линија 20 која не служи ничему...стварно би требали неки аутобус да преусмере овде...79 или 46...
 
Da ne bi došlo do zabune ili euforije, pošto se jutros na sajtu grada pojavio oglas o prezentaciji urbanističkog projekta za poslovni objekat u Bloku 41 - NIJE reč ni o Campusu, ni o GTC-u, niti o velikom placu između "Škode" i "Hjundajia", već o jednom malom parčencetu zemlje iza "Hjundajia", gde će verovatno da nikne jedan mali, jednospratni objekat:

b41oktobar.png


Среда, 17. октобар 2012.
Град Београда – Секретаријат за урбанизам и грађевинске послове

Јавна презентација урбаностичког пројекта за изградњу пословног објекта на локацији 21 у блоку 41, катастарска парцела 2872/9 КО Нови Београд, ГО Нови Београд


...

Izvor: Grad Beograd

Ali, 'aj kad smo već u kraju da napravimo mali pregled potencijalnih projekata u ovom delu Novog Beograda. Dakle, u zamišljenim, idealnim okolnostima, evo šta bi sve trebalo da se gradi u neposrednoj blizini:

nbgmapa.png


Narandžasto - Airport city, dve kule (P+16, hotel i poslovni objekat). Zbog krize je projekat na veoma dugom štapu.
Ljubičasto - West 65, stambeno-poslovni kompleks, stambeni deo je trenutno u izgradnji, komercijalni je na čekanju
Sivo - UMP, izgradnaj ove deonice trebalo bi da počne naredne godine
Žuto - Štab za vanredne situacije - Kol centar 112 i Vatrogasna stanica NBG. Država "nema para", projekat stoji
Crveno - Campus41, u toku izrada Plana detaljne regulacije, ne zna se da li je i koliko menjan prvobitni projekat
Roze - GTC Square faza II, šestospratna dosadna poslovna zgrada, izdata lokacijska dozvola
Braon - Poslovni objekat (trebalo bi da bude P+12), investitor "Glamp d.o.o", izdata lokacijska dozvola
Zeleno - Nanocentar, u toku pripremni radovi
Plavo - Centar za promociju nauke, izgradnja bi navodno trebalo da počne u toku naredne godine
 
fascinantno mi je to da je za braon izdata tolika spratnost. ipak je to mala parcela.
 
па видиш зграде дијагонално преко пута? иста је спратност, а мања је базна површина. мени је чудно што је дозвољена толика спратност :)
 
Ipak da se malo ogradim, podatak o 12 spratova na toj parceli sam našao ranije na sajtu preduzeća "Geopro" (www.geopro.rs) koje je još 2009. godine radilo geotehnički elaborat za objekat "Glampa" u Bloku 41 i jedno vreme je taj dokument stajao na njihovom sajtu, ali ga sada nema. Ne znam da li su se u međuvremenu promenili planovi, ali razočarao bih se ako su smanjili ambicije.
 
Ja bi kulama nazivao zgrade sa bar 20-25 spratova. Zgrade preko 6 spratova, znaci 8-12 mozda nisu krmacice ali su nesto kao koze, a 14-18ak spratova jarci. A ako ce u centru NBGa obicne koze da se predstavljaju kao veliki napredak u odnosu na krmacice onda regulativu stvarno kao da su pisali magarci.
 
Ovaj kraj ni na sta ne lici svak zgrada vodi svoju politiku. Moglo je to mnogo bolje da se urbanisticki uskladi i da se dobije jedankontinuitet u celoj toj prici. Ovako je svaku ubacio svoju zgradicu/zgradurinu i dobijamo ovakav rezultat.
 
milanobelgrade":2xr3low0 je napisao(la):
Не знам дал топловод има везе са овом зградом у Матице српске...колико сам видео таблу неће бити нека спратност...а топловод се сада ради у Милана Ракића...пре тога у Господара Вучића...рекао бих да су сви ти радови повезани...

Вучко јел знаш ти шта ће бити са тим парчетом шуме изнад Матице српске а према Клузу...одсечено од Звездарске шуме то парче тешко да ће да преживи...

иначе на овој парцели није било неких квалитетних стабала..то је било углавном неко неуредно шибље...
У овом делу улице се непрекидно гради..а постоји само линија 20 која не служи ничему...стварно би требали неки аутобус да преусмере овде...79 или 46...

Nece biti spratnost,ali gubitak zelene povrsine je to sto je,pogotovu jer se fizicki odseca taj deo Zvezdare na brdu u odnosu na Mirijevo,a po svim urbanistickim planovima ce veza biti ona ulicica do strelista i neke cudna pesacka stazica i neki kilometar nize veza neke skroz leve jednosmerne ulice ka zelenom brdu...

Sto se tice tog dela ne znam na koji deo tacno mislis,skoro je grad objavio na internetu plan Zvezdarske sume napokon pa cu ga postaviti na temu,verujem da ces tamo videti odgovor na to pitanje.

Ja se sa te parcele secam divljih kerova kada me je mrzelo da idem ulicom pa sam imao tu cirkus non stop,makar nije bilo dosadno. :)

A ona zgrada na vrhu brda je istureni deo nekog privatnog fakulteta.

Toplovod u MIlana Rakica je radjen zbog iskljucivanja kotlarnice u Mariji Bursac,bio je regularan studio DJ prilog juce koji to objasnjava.Inace se razvoj toplovoda uvek radi da se izadje u susret investitoru.Ovde nece siriti dalje toplovod skoro,bar ne dok ne prosire Milana Rakica za nekih 50 godina.
 
spatiotecte":1klc257u je napisao(la):
Ovaj kraj ni na sta ne lici svak zgrada vodi svoju politiku. Moglo je to mnogo bolje da se urbanisticki uskladi i da se dobije jedankontinuitet u celoj toj prici. Ovako je svaku ubacio svoju zgradicu/zgradurinu i dobijamo ovakav rezultat.

1996. je bio konkurs, vecina radova je predvidjala daleko zanimljivija i bolja resenja, cak i vodene kanale .

Velika steta je sto se tako razbacuje sa prostorom Novog Beograda. Tako je na istom mestu mogao da se dobije dugi i veliki central park Novog bgd. i jos zgrade do ulice i ulica do samog zeleznickog nasipa.
Sada je ceo prostor po sirini izdeljen na travnate bastice,kolovoze, trotoare, parkinge i opet kolovoze...izmedju blokova i pruznog nasipa.
 
Vrh