Šta je novo?

Razni projekti

A to covjek pavio kopiju vlade srbije stf se odusevio kad sam ga provodo krajem mislim da je vec imam uslikanu pa cu postaviti kad budem imao vremena :)
 
Реконструкција и доградња за Хаџи Милентијеву бр 67:


00006.jpg


iz-00000.jpg


00008.jpg
 
Ovi bi mogli da nesto nauce od onih Italijana (slike na temi o Savskom trgu u vezi kortena). Ja ovde ne vidim nikakvu konverzaciju izmedju dva dela kuce, slepljeno i nakaceno bez ikakve veze :(
 
џони, слажем се. конверзација се огледа ипак у "задњој" фасади, симетрична је и има те неке пропорције. можда се ове са стране ни не сагледавају од суседних објеката...а можда је и лоше осмишљен спој.
 
Raskrsnica Dalmatinske, Kneza Danila i Velbuške, na praznom delu placa u kome je IKL

0wJGc.jpg


fPdW3.jpg


Radi se u podzemlju, punom parom.
 
drum1":1y88a7ym je napisao(la):
џони, слажем се. конверзација се огледа ипак у "задњој" фасади, симетрична је и има те неке пропорције. можда се ове са стране ни не сагледавају од суседних објеката...а можда је и лоше осмишљен спој.

Nadam se da se ovo sa strane zaklanja od susednih objekata, uzasno los spoj. U stvari nije spoj nego sudar, prosto se tuku se dve konstrukcije i dva pristupa.
 
jlaki":19uxy5tr je napisao(la):
Raskrsnica Dalmatinske, Kneza Danila i Velbuške, na praznom delu placa u kome je IKL

Radi se u podzemlju, punom parom.


Хвала Богу. Изврсна локација која је десетак година рашчишћена чекала почетак радова.
 
још један тотални штагод. инвеститори, добра архитектура уопште не мора да буде скупа!!
 
Mesto je izuzetno, ali je steta sto cemo dobiti pogresnu gradjevinu na sjajnom mestu, nece biti prvi ni poslednji put, Beograd je prepun takvih primera.
 
sizif":d3aqqbjh je napisao(la):
jlaki":d3aqqbjh je napisao(la):
Raskrsnica Dalmatinske, Kneza Danila i Velbuške, na praznom delu placa u kome je IKL

Radi se u podzemlju, punom parom.


Хвала Богу. Изврсна локација која је десетак година рашчишћена чекала почетак радова.
Bas tako.Inace odmah do te napustene lokacije koja se sada gradi,mislim u dalmatinskoj je nelegalno naselje puno otpada.Valja se i to resiti.

Videh danas neke radnike kod karic zgrade na cosku Bulevara i Gospodara Vucica.Nije mi jasno da li su nesto muljali oko onih toplovodnih cevi ili sta,u svakom slucaju u odnosu na pre 10tak dana ograda je na jednom delu sklonjena.Ako budu poceli i nju da zavrsavaju ima da castim pola foruma pivom
 
Ne znam dokle ce bahatost iči ili prosta mržnja prema gradu i njegovim budžacima sa dušom!
Na kraju Carigradske, skoro kod Stare Hercegovine grade grdobu izmedju prizemne, zasticene zakonom zgrade i jednospratnice. Okomili su se bas oštro na ovaj kraj i nijedna nova zgrada nema manje od pet spratova.






slikano telefonom
 
Овде нема никакве бахатости од стране инвеститора. Колико видим, ради по закону, тј. урбаниистичком плану.

Е ту је проблем. Урбанистички план је донесен уопштено за целу територију града без размишљања где шта треба градити, па се више не зна где смеју да се граде куће, где зграде, где павиони, где солитери.....

Нема више ни појма тачкастог урбанизма, ни уличног фронта са прекинутим низом. Није испоштована ниједна целина у граду. Само терај, 99% заузетости парцеле и 6+1 спратност.....само рокај...
 
zna li neko sta se desava sa ovom zgradom na uglu vucica i bulevara sto vucko spominje :)
 
To samo cackaju oko neke sahte za toplovod sto su sad postavljali u Gospodara Vucica, nema nikakve aktivnosti na samoj zgradi.
 
Видех малопре на Студију Б да је завршена обнова зграде Легата Петра Лубарде у Иличићевој 1, недалеко од куће цвећа.
kuca_patar_lubarda_buduci_i.jpg
 
Bas je lepa! Dobro je da su je sredili, u kakvom je stanju bila...
 
Evo jso jedna novogradnja tek startuje a vid se zavrsena zgrada u dimitrijali
dsc03017.jpg

dsc03018.jpg
 
FRANCE: Retailer Intermarche quits Romania
By: Dean Best | 18 September 2012
French retailer Intermarché has decided to leave the Romanian market and focus on its operations in the Balkans.

The company confirmed this morning (18 September) it would quit Romania, where it has nine stores and "refocus" its business on Bosnia and Serbia. It refused to be drawn on why it had opted to leave Romania.

Intermarché has 24 outlets in Bosnia, eight in Serbia and one in Kosovo. It opened its latest store in Serbia last month and expects to open another in Belgrade by the end of the year.

Izvor: Just food

Ovaj "Interexov" supermarket što bi trebalo da bude otvoren do kraja godine u Beogradu je najverovatnije onaj u objektu koji se već sto godina gradi na uglu Ustaničke i Vojislava Ilića. Vidi se da se radi na enterijeru supermarketa, a ranije je najavljivano da će se tu nalaziti upravo "Interex". Ako u međuvremenu nije negde u gradu misteriozno nikao neki drugi supermarket, to bi trebalo da bude to.
 
Vrh