Šta je novo?

Razni projekti


Počelo šipovanje:

20240406_090830.jpg

20240406_090841.jpg


Tabla malo čudna, ne znam kome je uopšte palo na pamet da javno objavljuje ljudima JMBG..

20240406_091002.jpg
 
au bas je glomazna
tako neka zgrada bi bila sasvim ok samo nesto malo dalje, u vojislava ilica, ovde ce ispadne bas cirkus
 
investitorski urbanizam je bas unistio pasino/lekino brdo zadnjih nekoliko godina, posebno depresivno postaje kad pogleda covek na mapama kako je to izgledalo 2014
divlja gradnja je ogromna za tako mali kraj
ulice su potpun raspad, grcica milenka je neprohodno u tom delu, a ostale male ulicice su tek smesne
 
Da, čuju se mašine, upravljam zgradama u tom kraju pa se žale stanari na veliku buku.
 
Da li neko ima vise informacija o zgradi Zemunova Residence u Hercegovackoj ulici u Zemunu? Investitor je uvoznik igracaka Toyzzz, ovo mu je prva zgrada koju gradi.
 
Verujem da im smeta, ali ne znam šta tu oni mogu ako zgrada ima građevinsku dozvolu...

Meni je tu možda i veći problem što će gledati jedni drugima u sobe.
 
Шта се дешава кад се ствари оставе недовршене. Рачунаћу ово као кармичку казну за надоградње на Карабурми
 
Изгледа ми да су сазидали један спрат више у односу на таблу, намерно су приземље и први спрат на страни зграде до улице приказали нејасно, тако да се не види да ли су један или два спрата у питању
kxfdc83.png
 
Poslednja izmena:
Verujem da im smeta, ali ne znam šta tu oni mogu ako zgrada ima građevinsku dozvolu...

Meni je tu možda i veći problem što će gledati jedni drugima u sobe.
Šta sam mogao ja da uradim u mom kraju kada su hteli isto to da urade, sa dva solitera na početku samog klizišta? Ili recimo stanovnici bloka 37, kojima su hteli da dignu desetospratnicu pod prozorom? Ili recimo stanari Banjičkog venca i okolnih ulica, kojima su hteli da grade višespratnice na klizištu?

Svi smo protestvovali i borili se dok se nismo izborili da se tu ništa ne gradi. Ovo su kao primer uzeti samo noviji slučajevi.​
 
Pogledajte prilog 195244Pogledajte prilog 195245
Зграда на углу улица Војводе Мицка и Маријане Грегоран на Карабурми
Meni dve stvari nisu jasne, gde će ovi stanari da se parkiraju, pošto zgrada nema niti jedno garažnog mesto?

I što je zgrada ukopana, kad se uporedi nivo trotoara i prizemlja, primeti se da je ukopana, pretpostavljam da je ovo neki novi nivo maskiranja viška spratnosti, fazon, aj da napravimo polu-podzemni nivo. Jadni ti ljudi u prizemlju, kad padne malo jača kiša ima da plivaju.
 
Vrh