Šta je novo?

Razni projekti

  • Zidovi će biti izrađeni od specijalnih blokova koji zadovoljavaju vodeće standarde tržištu zvučnih barijera
  • Fasadna stolarija od ALU profila vodećih evropskih proizvođača,na prozorima će biti postavljeni komarnici
  • PVC roletne u antracit boji sa elektro motorom
  • Sigurnosna ulazna vrata evropskog proizvođača, bezbednosne 3. klase
  • Unutrašnja vrata urađena su od MDF-a, bele boje, sa skrivenim šarkama i magnetnom bravom
  • Staklene ograde na terasama
  • Svi podovi biće pokriveni višeslojnim hrastovim parketom
  • Završna obrada u kupatilima je italijanska keramika I klase - velikog formata
  • Sanitarije će biti pažljivo birane iz asortimana uglednih evropskih proizvođača
  • Elektro galanteriju koja se postavlja u stanovima, uradiće jedan od renomiranih proizvođača
Završetak radova: Septembar 2025.
 
Screenshot_20230831-105948_Maps.jpg
 
Pola zgrade gleda na Zicku, a druga polovina iza. Ne znam sta ima iza, ali generalno sve sto se gradi na Vracaru i Zvezdari je nabijeno, ima ocajan pogled i hronican nedostatak parkinga.
 

Evo malo Gramisove zgrade iz vazduha i generalno Banovog Brda, nije loše ispala zgrada, samo da je kula koji sprat niža bilo bi još lepše, ali pohlepa, šta da radimo. Jasno je da ima dosta drveća i prirode u ovom delu grada, što privlači mnoge da kupe stan u ovom naselju, između ostalog naravno - ima i svojih drugih čari. Sve dok ne diraju zelenilo u velikoj meri, nemam problem sa tim da se gradi i razgrađuje - neizbežno je da se ruši staro kako bi došlo novo, jer kao što kažu - nema gde igla da padne što se tiče površine za izgradnju stambenih zgrada.

Sad da li vredi cena kvadrata, to je već diskusija za temu Cene nekretina. Videćemo kako napreduju ovi postojeći projekti u Požeškoj što se grade, i ovaj projekat Banovo Brdo Residences. U svakom slučaju, zanimljivo naselje za život, ima dosta sadržaja pa ne mora prečesto da se ide ka centru/drugim centralnijim naseljima kako bi završili šta vam je već potrebno.
 

Evo malo Gramisove zgrade iz vazduha i generalno Banovog Brda, nije loše ispala zgrada, samo da je kula koji sprat niža bilo bi još lepše, ali pohlepa, šta da radimo. Jasno je da ima dosta drveća i prirode u ovom delu grada, što privlači mnoge da kupe stan u ovom naselju, između ostalog naravno - ima i svojih drugih čari. Sve dok ne diraju zelenilo u velikoj meri, nemam problem sa tim da se gradi i razgrađuje - neizbežno je da se ruši staro kako bi došlo novo, jer kao što kažu - nema gde igla da padne što se tiče površine za izgradnju stambenih zgrada.

Sad da li vredi cena kvadrata, to je već diskusija za temu Cene nekretina. Videćemo kako napreduju ovi postojeći projekti u Požeškoj što se grade, i ovaj projekat Banovo Brdo Residences. U svakom slučaju, zanimljivo naselje za život, ima dosta sadržaja pa ne mora prečesto da se ide ka centru/drugim centralnijim naseljima kako bi završili šta vam je već potrebno.
Гизмо, јесте ли се уселили? Јесте ли задовољни квалитетом? Овај пројекат ми је привукао пажњу јер су распореди станова без обзира на величину, изгледали јако добро и интересантно. Поготово већи, са малим нема много простора за уклапање. За разлику од већине београдских пројеката који су безидејни, досадних и сличних распoреда просторија. Локација је савршена.
 
@svrca

Generalno jesmo se uselili još u aprilu, opremili stan, mada tehnički ne živimo tamo, ja sam u inostranstvu, a majka dođe s vremena na vreme, ni ona nije u Beogradu stalno. Šta da ti kažem, uglavnom sam zadovoljan kvalitetom gradnje i rasporedom u stanu, ali itekako je bilo propusta, tipa vrata od kupatila su morali da koriguju jer su kačila nakon postavke praga, i jedna klima ima oštećenu cev do spoljašnje jedinice, ni dan danas još nisu došli da poprave. Vrata od tuš kabine se nisu lepo zatvarala, itd, mada to su popravili, ništa što se nije moglo korigovati.

Parket mi je najveća zamerka, koristili su neki tanki Tarket, kad hodaš bos primetiš da ima ugibanja. Drugo, spoljašnje jedinice klime su bezveze postavljene na stanovima koji gledaju na Požešku, jedna iznad druge, nisko su i bukvalno kad sediš na terasi lebde ti iznad glave i imaš utisak da ako ustaneš bez razmišljanja da ćeš da razvališ glavudžu :D Čim bude primljena zgrada ima da ih prebacim iznad izlaza na terasu levo i desno, gde su i trebale da budu, ovako "jedu terasu" bezveze. Ostalo je ok, plafoni su visoki, sanitarija i pločice kvalitetne, alu prozori lepo dihtuju za sad. Liftovi kvalitetni, garaže sa liftovima, hodnici svetli i granit dole, sve ok, tu nemam neke zamerke.

Kao tech zaluđenik, jedan detalj mi se dopada a to je da su sproveli CAT5 kablove kroz ceo stan, tako da u svakoj prostoriji ima po dva priključka za LAN, što je super jer su optiku sproveli do kutije iznad vrata, pa je tu i ruter sakriven, nema vidljivih kablova kad oćeš LAN kablom da povežeš uređaje. Kad smo kod vrata, protivprovalna i masivna, teška 100kg i 10cm debljine, ATOS LUX je u pitanju. Morao sam da ih zovem da ih našteluju jer su se teško zaključavala, morao si baš da povučeš muški da bi okrenuo ključ, loše su namestili pri ugradnji, ali sredili su kad smo im reklamirali. Što se toga tiče, ta vrata su mi i ubila totalno plan da ubacim Aqara A100 pametnu bravu koju sam kupio, originalna vrata imaju Motura bravu i vrlo je teško uklopiti postojeće rupe i pločicu sa pametnom bravom jer je originalna mnogo veća. Jedino da vidim da mi neko laserski iseče custom modeliranu pločicu, tačnije obe pločice jer se ništa ne gađa ni sa strane vrata ni sa strane štoka. Još gore što je metal svuda, nije drvo da možeš da nešto popuniš, izdelješ, izbušiš, itd. Bila bi mi itekako korisna za AirBnb ta pametna brava.

Btw, komšija prodaje neuseljen 70m2 stan u zgradi, razvlači se već 6 meseci po oglasu, malo je odvalio cenu ali šta da se radi.
 

Evo malo Gramisove zgrade iz vazduha i generalno Banovog Brda, nije loše ispala zgrada, samo da je kula koji sprat niža bilo bi još lepše, ali pohlepa, šta da radimo. Jasno je da ima dosta drveća i prirode u ovom delu grada, što privlači mnoge da kupe stan u ovom naselju, između ostalog naravno - ima i svojih drugih čari. Sve dok ne diraju zelenilo u velikoj meri, nemam problem sa tim da se gradi i razgrađuje - neizbežno je da se ruši staro kako bi došlo novo, jer kao što kažu - nema gde igla da padne što se tiče površine za izgradnju stambenih zgrada.

Sad da li vredi cena kvadrata, to je već diskusija za temu Cene nekretina. Videćemo kako napreduju ovi postojeći projekti u Požeškoj što se grade, i ovaj projekat Banovo Brdo Residences. U svakom slučaju, zanimljivo naselje za život, ima dosta sadržaja pa ne mora prečesto da se ide ka centru/drugim centralnijim naseljima kako bi završili šta vam je već potrebno.

Super snimak! Koja je tu cena kvadrata sad, da li znaš možda?
 
Super snimak! Koja je tu cena kvadrata sad, da li znaš možda?

Stanovi su rasprodati još pre dve godine, ali od stanova koje vidim na oglasima koji se "preprodaju" u zgradi, ima jedan oglas sa 3300e m2 i drugi 3500e m2. Takođe, jedan stan od 165m2 prodat je po ceni od 3500e po m2. Previše para? Slažem se, za te pare ima boljih lokacija od Banovog Brda, sad da li je isti kvalitet gradnje, ili sama mikrolokacija zavisi od projekta do projekta. Pre dve godine u predgradnji cena je bila nešto preko 2000e kvadrat za ovu Gramis zgradu. Svi su čekali da pukne balon, samo što se to nije desilo.
 
Poceli su ciscenje ispod Crnjanskog za Zarkovo, pardon Banovo brdo u Zarkovu Residence
Od 6 ujutro razgrću, scena kao u LOTR kao entovi odluče da se dignu protiv Saurona. Raščistili su ceo potez od škole gotovo do mosta. Nisam gledao katastar da li je to rešeno, ali gornji deo su bile parcele u vlasništvu Stankoma, a donji deo parcele u vlasništvu Sunčana padina Žarkovo Brdo Residences. Dosta mašina im je po parkingu Policijske brigade, ne znam da li to ukazuje na nešto... ali sile nema da se render ispoštuje ako se ne poruši onaj policijski balon. Jednostavno nema mesta. Stanari okolo nezadovoljni bukom, biće nesnosno jer audijalno obuhvataju širok prostor. I dalje mi nije jasno gde misle da se uključuju u saobraćaj. Za ovakav projekat mora jedna pasarela do mosta. Do potoka još nisu stigli, ali koliko kopaju u dubinu, bogami nisu daleko.
 
Od 6 ujutro razgrću, scena kao u LOTR kao entovi odluče da se dignu protiv Saurona. Raščistili su ceo potez od škole gotovo do mosta. Nisam gledao katastar da li je to rešeno, ali gornji deo su bile parcele u vlasništvu Stankoma, a donji deo parcele u vlasništvu Sunčana padina Žarkovo Brdo Residences. Dosta mašina im je po parkingu Policijske brigade, ne znam da li to ukazuje na nešto... ali sile nema da se render ispoštuje ako se ne poruši onaj policijski balon. Jednostavno nema mesta. Stanari okolo nezadovoljni bukom, biće nesnosno jer audijalno obuhvataju širok prostor. I dalje mi nije jasno gde misle da se uključuju u saobraćaj. Za ovakav projekat mora jedna pasarela do mosta. Do potoka još nisu stigli, ali koliko kopaju u dubinu, bogami nisu daleko.
Саруман. Против Сарумана, не Саурона.
Праштај али љубитељ Толина у мени је морао да се огласи. :)
 
Tačno, primedba na mestu i uvažena. Nekome ko je stalno gledao u onu divlju šumu ovo izgleda kao ratno stanje. Interesantno da su ostavili drveće po obodima parcela.
 
Od 6 ujutro razgrću, scena kao u LOTR kao entovi odluče da se dignu protiv Saurona. Raščistili su ceo potez od škole gotovo do mosta. Nisam gledao katastar da li je to rešeno, ali gornji deo su bile parcele u vlasništvu Stankoma, a donji deo parcele u vlasništvu Sunčana padina Žarkovo Brdo Residences. Dosta mašina im je po parkingu Policijske brigade, ne znam da li to ukazuje na nešto... ali sile nema da se render ispoštuje ako se ne poruši onaj policijski balon. Jednostavno nema mesta. Stanari okolo nezadovoljni bukom, biće nesnosno jer audijalno obuhvataju širok prostor. I dalje mi nije jasno gde misle da se uključuju u saobraćaj. Za ovakav projekat mora jedna pasarela do mosta. Do potoka još nisu stigli, ali koliko kopaju u dubinu, bogami nisu daleko.
Дајте слика да видимо то чудо, описани призор ми је незамислив 😃
 
Nema slika, gomila suta i oborenog drveca. Ne znam zasto odjednom iste ceo potez. I parcele koje su ukrali od stankoma i one koje su jos pod vlasnistvom stankoma. Umesto zelene divlje oaze od koje se sirila svezina, sada izgleda kao povrsina meseca. Kada dune kosava sirice se oblaci prasine po okolnim ulicama.
 
Ako planiraju sukcesivnu gradnju, isti će problem imati sa prvim zgradama koje budu napravili - fensi šmensi zgrada sa recepcijom i površina Meseca dvadeset metara dalje.
 
Арборетум Репиште

На месту несуђеног арборетума почившег Жике Муштикле и потоњег издивљалог шушмушљака припрема се изградња нових зграда.
Између зграде на слици, десно од трафостанице и раскрснице, надвожњака према ББ, МУПовог балона и ОШ "Милош Црњански":







Лево је трафостаница, у задњем плану Јулино брдо:







































Радник - десно, поред контејнера, скупља с асфалта земљу просуту с камиона:
 
Poslednja izmena:
Vrh