Šta je novo?

Razni projekti

Миријево:
IMG_20230813_180531.jpg
IMG_20230813_180516.jpg
IMG_20230813_180501.jpg
 
Чини ми се да сам ту негде био на стражи Лисичји поток 1, али не могу да се оријентишем.
Буквално одмах испод овог ”швајцарског пројекта” се налази касарна Лисичији поток.

На ту тему, кренули су да чисте плац. Одмах мало изнад је још један плац у Велисава Вуловића начет са градњом. Не пролазим туда често са псом па нисам сликао. Врућина ових дана па ћу проћи неко вече/рано јутро и сликати све што има ново у тој улици.
 
Dobar dan komsije.
Ja bi da postavim jos jedno pitanje, pretpostavljam da nas ima vise sa ovim problemom...kako resiti situaciju u kojoj investitor nije obezbedio pristup svakom ulazu zgrade asfaltom ( mislim automobilom)? Zar to ne bi trebao biti neki uslov za dobijanje upotrebne dozvole za stambenu zgradu? Uslov za kupovinu stana nije bila kupovina parking mesta pa mislim da i stanarima koji isto nemaju mora biti omogucen asfaltiran prilaz vozilom do ulaza u zgradu sto sada nije slucaj. Kome se zaliti zbog toga i kako to resiti?
Koliko do ulaza? Da priđete kolima do ulaznih vrata zgrade na 1 metar? 5 metara? 30?
Prilaz kolima mora da se obezbedi do garaže ili otvorenog parkinga. A do ulaza u zgradu može i pešačkom stazom, a ona može ili ne mora biti asfaltirana, može biti popločana. Jedino se mora obezbediti propisan pristup invalidskim kolicima i to je to.
 
Разни пројекти, Балканска и Косанчићев венац, Ресавска/Масарикова

Министарство финансија










На овој старој кући ће, изгледа, направити висок кров и тако добити, практично, још један спрат у поткровљу:








Прекопута




Официрски магазин






 
Poslednja izmena:
Разни пројекти, угао Узун Миркове и Париске

Сређује се парцела некадашњег х. "Српски краљ", посечено је дрвеће.
До недавно је служила као дивљи паркинг.


































 
Koja je uopste lokacija najrealnija za takav poduhvat potpune rekonstrukcije davno srusenog objekta koji nije imao kulturnu namenu (znaci ne racunajuci Djumurkanu, Narodnu biblioteku) ?

Mozda plac do hotela Moskva?
 
Trebalo je da onog propalog Gaudija u pokušaju tu da smeste umesto iza Pedaškog muzeja. Mislim sad kad je već Rajićeva tu, izgrađena pored.


Ko zna šta će da nikne sad tu, verovatno nešto poput Rajićeve, samo sa još 3 sprata više. Jer mora da puca pogled na Kalemegdan.
Inače, prethodni klub na mestu starog restorana Park je bio u vlasništvu Ivana Ivanovića i Marije Kilibarde a zapalili su ga Grobari kad nisu uspeli da izvuku reket.
 
Ovo čudo će po svemu sudeći imati 8 spratova. Zato se prave ovi iskošeni renderi.
 
Znaci porodica Veljkovic izgubila bitku sa m... bas mi je zao. Navijao sam za njih. 😞

Bio sam u komunikaciji sa njima pre par godina. Da se on pita on bi obnovio hotel.
 
Vrh