Šta je novo?

Razni projekti

Sto rekoh za onaj kontejner na Dorcolu, da kazem i ovde:
Crkli bi da nisu dodali jedan ekstra sprat na ekstra sprat na ekstra sprat.

Ali neka, zato ce pajseri koji tu kupe stanove kao nagradu dobiti direktnu izlozenost zracenju repetitora i predajnika sa zgrade Telekoma prekoputa.
 
I ova do nje lici kao da je dobila prvo dva bonus sprata pa jos i crveno potkrovlje na kraju.
 
И после се чудимо што град из ваздуха изгледа накарадно. А ово недалеко од храма, знаменитости града бр. 2.
 
Nekoliko ljudi je putalo za square residences, danas sam proleteo dronom pored i situacija je identicna onoj sa kraja decembra, mislim da se ni materijal razbacan po gradilistu nije pomerio:


B0C5443B-ADF2-4314-B5C4-5172F27D9D0C.jpeg


Kad sam vec tu slikao sam i naselje za bezbednjake:

79044A45-4C40-4130-AF2F-FB6B607AEAD4.jpeg

628E492F-C18D-4EE9-A8A3-C3FAB2718676.jpeg


Takodje, preko puta Square-a u Ugrinovackoj je neki manji projekat, vidim radnika ima i danas:

03FE7EEA-08E5-4580-8C1D-D6399102DAF3.jpeg

1533091C-B2C9-47D8-AE87-45FBF4EC80AA.jpeg
 

Prilozi

  • D2523FC5-DF3C-4CF4-ABE4-5CCA69724824.jpeg
    D2523FC5-DF3C-4CF4-ABE4-5CCA69724824.jpeg
    331,6 KB · Pregleda: 146
Uzas, zasto li su stali sa gradnjom, ne verujem daim se isplati da placaju penale
 
Данас - 15.02.2023.године је објављена јавна презентација урбанистичког пројекта за изградњу стамбено-пословног комплекса "Лековити Вождовац":cool:. Ово стамбено насеље ће бити изграђено преко пута Степе, а биће између улица Браће Јерковића-Кружног пута-Пека Дапчевића. Све имате овде https://www.beograd.rs/cir/gradski-...stambeno-poslovnog-kompleksa-elixir-vozdovac/ , а ево и ортофото, означио сам црвеним троуглом где ће бити насеље, и неколико 3д цртежа.

ортофото_насеље лековити вождовац.JPG
3д_лековити вождовац.JPG
Capture.JPG
Capture_.JPG
 
pa bilo bi lepo, obzirom da zima nije toliko jaka kao proslih godina pa da razumem zasto su zastali
 
Ne razumem, kakvo gradiliste? Novi square?
Izgleda da cemo biti komsije, ako Bog da, pa ikad ovo izgrade.
Posto zivim relativno blizu gradilista prodjem s vremena na vreme, ne deluje da se dogadja ista epohalno. (Da ne kazem radikalno)
A iskreno strah me da pozovem investiora da pitam, jer ne bih voleo da cujem nesto sto ne zelim…

Elem, s obzirom da tu i tamo cujem svasta po Zemunu (mali grad sve se zna), izmestaju vodovodne cevi (u “saradnji” sa vodovodom) i to generalno ume da se otegne. Do tada nece ljudi da drze zidare, tesare i ostale za dzabe na gradilisru, jer dok to s cevima i okolnom infrastrukturom ne zavrse ne kogu da krenu sa konkretnim zidanjem objekta.

Pozdrav!
 
Izgleda da cemo biti komsije, ako Bog da, pa ikad ovo izgrade.
Posto zivim relativno blizu gradilista prodjem s vremena na vreme, ne deluje da se dogadja ista epohalno. (Da ne kazem radikalno)
A iskreno strah me da pozovem investiora da pitam, jer ne bih voleo da cujem nesto sto ne zelim…

Elem, s obzirom da tu i tamo cujem svasta po Zemunu (mali grad sve se zna), izmestaju vodovodne cevi (u “saradnji” sa vodovodom) i to generalno ume da se otegne. Do tada nece ljudi da drze zidare, tesare i ostale za dzabe na gradilisru, jer dok to s cevima i okolnom infrastrukturom ne zavrse ne kogu da krenu sa konkretnim zidanjem objekta.

Pozdrav!
Meni se i ne žuri, taman da euribor dostigne maximum pa da krene da pada i može kredit :D do tad - još bolje što izmeštaju cevi
 
Poslednja izmena:
Јел ово нека грешка што на рендерима пише умп уместо смт?
Надам се да ће овај комплекс подстаћи и радове на саобраћајници преко потребној Вождовцу.
 
Ljudi moji, koliko su zgrada nabili na taj trougao.
I ovaj tip fasade je već toliko više izlizan upotrebljen na 100 mesta u gradu, ne znam da li je do arhitekata ili investitora, ali izgleda da postoji verovanje da će se zgrada lošije prodavati ako ima svedeniju i jednostavniju fasadu, pa trpaju ove elemente
 
Takve fasade su mozda postale malo repetitivne ali su iskorak u odnosu na obicne ravne demit fasade kojih ima na stotine po Beogradu.
Naravno moze sve to bolje i trebalo bi preci na nesto novo.
 
I ovaj tip fasade je već toliko više izlizan upotrebljen na 100 mesta u gradu, ne znam da li je do arhitekata ili investitora, ali izgleda da postoji verovanje da će se zgrada lošije prodavati ako ima svedeniju i jednostavniju fasadu, pa trpaju ove elemente​
Takve fasade su mozda postale malo repetitivne ali su iskorak u odnosu na obicne ravne demit fasade kojih ima na stotine po Beogradu.
Naravno moze sve to bolje i trebalo bi preci na nesto novo.​
Problem je manje u fasadi kao takvoj, koliko u tome što se danas gradi tako da maltene niko ne obraća pažnju na okolinu i uklopljavanje sa istom, pa tako i nešto što valja izgleda bezveze jer je na pogrešnom mestu. A i to da se većinom koristi svega nekoliko tipova dizajna, i da mladi očigledno ili nemaju mogućnost da iskažu svoju kreativnost ili su ih na fakultetu učili da moraju da misle po šablonu.

A o tome što se u poslednje vreme pojavljuju sve više zgrade koje su toliko nabijene jedna uz drugu, ili jedna zgrada izuvijana kao u onoj igrici "zmija", tako da komšije mogu komotno da se rukuju ako ispruže ruke preko terase ili kroz prozor, da i ne govorim.​
 
Poslednja izmena:
Разни пројекти

На почетку Балканске, парна страна, бивша војна зграда снимљена из Финансијског парка:

Нова зграда у Господар Јовановој, близу угла с Вишњићевом:

Краља Петра Првог на углу с Господар Јевремовом, обнова фасаде:



Ранкеова на углу с Браничевском (три слике):





Угао Браничевске и Стојана Протића:

Иста зграда ниже из Браничевске:

Обнова фасаде у Рајићевој ...





Иста зграда, угао Грачаничке и Краља Петра Првог:



Неуобичајено солидна заштита улице ...

... која се протеже скоро до Кнез Михајлове:

Бранкова:
 
Poslednja izmena:
Vrh