Šta je novo?

Razni projekti

Sto se tice stambenog kompleksa OAZA MIRIJEVO,prva faza objekta je pri kraju,zavrsetak radova kasni dva meseca,a samim tim i useljenje.
Druga faza za sad dobro napreduje.Lokacijski je ok.U samom dvoristu kompleksa ce biti Maxi.
Kompleks poseduje i garazu kao i spoljna parking mesta.Izvodjac radova je pouzdan.Kvalitet gradnje korektan.
Mada je ceo kopleks prilicno staromodnog izleda i ocajno lose uradjene fasade,bar u delu faze 1.
20220913_130741.jpg
20230210_110101.jpg
 
Sto se tice stambenog kompleksa OAZA MIRIJEVO,prva faza objekta je pri kraju,zavrsetak radova kasni dva meseca,a samim tim i useljenje.
Druga faza za sad dobro napreduje.Lokacijski je ok.U samom dvoristu kompleksa ce biti Maxi.
Kompleks poseduje i garazu kao i spoljna parking mesta.Izvodjac radova je pouzdan.Kvalitet gradnje korektan.
Mada je ceo kopleks prilicno staromodnog izleda i ocajno lose uradjene fasade,bar u delu faze 1.
Ne deluje mi kao da će ovo biti gotovo do kraja februara.. A fasada izgleda očajno, neočekivano za GP Napred. I nije ovako izgledala pre nekoliko meseci kada su je radili.
329210966_932674434402827_3796920125649663604_n.jpg
 
Poslednja izmena:
Па кад су грађене пре индустријског грађевинарства и механизације, занатски. И са стилом.
Ово што ради Дј Жекс је естетски у рангу Скопља 2014 или његовог имагинаријума у Шимановцима.
 
Сигурно неће изневерити ни унутрашњим уређењем. Позлата, углачани мермери, вештачко цвеће… Некако иде уз екстеријер.
 
Uslikao sam blizinu dalekovoda u odnosu na nove lamele - zgrade koje se grade iza meka na vidikovcu. Teško mi je da procenim koliko metara iznosi razdaljina ali mi je uživo izgledalo mnogo bliže nego što bi meni za svakodnevni život sa porodicom bilo prihvatljivo.

IMG_20230211_123023159.jpg
 
Заштитна зона далековода није много широка, вероватно је тачно до косог зида. Мада не знам да ли се тај далековод задржава, пошто има пар њих чије се укидање планира
 
Tacno se vidi da je zgrada izgradjena do linije zaštitne zone dalekovoda jer je ugaoni deo zgrade uradjen pod kosinu paralelno sa žicama.

Izbegavati kupovinu tih stanova na uglu...
 
Baš zato sam postavio sliku. Ne znam koja je tacno administrativno birokratska linija razgraničenja izmedju dalekovoda i živog sveta ali se nikako ne bih na to oslonio da kupujem stan u ovoj lameli. Srećom zgrada je prilično dugačka tako da pretpostavljam da je na drugom kraju zgrade dosta bezbednije po pitanju zračenja. Uglavnom, potencijalni kupci stana u ovoj zgradi treba da posebno obrate pažnju na ovaj detalj.
 
Teško da će iko da ti obraća pažnju na takav detalj. Ni za mnogo krupnije stvari ne obraćaju pažnju, nego daj da kupim stan, vidi kako je jeftin kvadrat, a posle se hvataju za glavu i traže od države da im reši probleme koje oni sami nisu uočili. Malo je ljudi koji proveravaju trista nekih sitnica i kojima je dosta stvari bitno da bi se ispunili njihovi kriterijume.​
 
Sto se tice stambenog kompleksa OAZA MIRIJEVO,prva faza objekta je pri kraju,zavrsetak radova kasni dva meseca,a samim tim i useljenje.
Druga faza za sad dobro napreduje.Lokacijski je ok.U samom dvoristu kompleksa ce biti Maxi.
Kompleks poseduje i garazu kao i spoljna parking mesta.Izvodjac radova je pouzdan.Kvalitet gradnje korektan.
Mada je ceo kopleks prilicno staromodnog izleda i ocajno lose uradjene fasade,bar u delu faze 1.
Pogledajte prilog 154116Pogledajte prilog 154119
Ovo je novogradnja...? Pa ko je izvođač ovoga?
 
Novogradnja koja još nije čak ni na 100% a već se raspada - credits to 'Napred gradnja'. Ima li neko savet kako pravno ovo moze da se reši? Nemoguće da mogu da naprave šta god im padne na pamet, ovo je stvarno skandal. Na stranu što iz fasade dreče kasne devedesete ali neprihvatljiv je ovaj nivo fušarenja. Ladno bi moglo i u temu "ko im ovo dozvoli"...ovo se neće moći prodati u budućnosti nikad ako sada ovako izgleda, a izgleda gore nego divlje gradnje fizičkih lica.
 
Slika fasade od juče je preuzeta iz fejsbuk grupe Mirijevo. Ovo su slike sa terena slikane danas, fasada izgleda sasvim normalno, nema traga neravninama.
Sve fasade nisu idealno ravne.Da bi video sve neravnine potreban je odredjeni ugao slikanja i i ugao pod kojim sunce pada.
Zivim blizu i zaista kada nema sunca ili neudara u fasadu ona deluje ok.
Ali negde oko 11h pri jakom suncu zaista se svaka rupica,neravnina vidi.A na ovoj fasadi ih bas ima previse.
 
Baš tako, ni jedna demit fasada ne može biti idealno ravna, zato je tu alubond i ostali skuplji materijali.

Evo iz Monte Karla, palata princa Alberta, pogledajte kako je ravna fasada.

S tim što naravno postoje razlike, nešto što je prihvatljivo a nešto što je ispod svakog kriterijuma.

IMG-20230212-WA0007.jpg
 
Vrh