Šta je novo?

Razni projekti

Neverovatnim talentom i dodavanjem najodvratnijih mogucih crnih ograda za terase i ogromnih crnih delova na fasadi, uspeli su da unakaze zgradu za koju bi se reklo da nema tu sta puno da se pogresi. Slikacu ja ili ko prolazi Cukarickom padinom, zaista treba ogromno umece.

novogradnja-beograd-obalskih-radnika-3-cukarica-2_0.jpg
 
Postoje i stvari koje su ocenjene kao dobre, ali 95% novogradnje je ne samo za prideve kojima si ih opisao, nego i još gorim. A čak i u mnogim slučajevima ono što na renderu izgleda OK, uspeju da "usvinje" sa sitnicama zbog kojih ti prosto dođe da iskopaš oči, samo da ih ne bi primetio. Ali sve ovo nije ništa neobično za jedan ovakav forum.​
 
Nije bitno samo kako neki objekat izgleda sam po sebi, nego i kako se uklapa u okruženje. Eno na temi o Pošti se ubiše već mesecima u večitoj rovovskoj bici oko toga da li je bila bolja Korunovićeva pošta ili ova sada. A ne kapiraju jadni da i jedna i druga verzija imaju svoje vrednosti, samo što se ne uklapaju obe podjednako dobro u svoja okruženja, a i današnje vreme.
 
Sta se desava sa projektom zgrade u Bloku 8 na nbg (sadasnja centrotextilova zgrada preko puta doma zdravlja na nbg). Bila je serija najava pre jedno godinu i jace, ali bas sam danas prosao tuda, nista se ne desava.
 
Разни пројекти

Угао Пастерове и Краља Милутина, на месту старог хотела:











Делиградска код Славије, завршена, још неусељена зграда:


imagehosting
Косанчићев венац:



Кнеза Вишеслава преко пута Церачких винограда, Вртови Церака:

Вртови Церака (лево) и дивља градња која дуже стоји тако:

Двојна зграда одмах поред, боље би било да је ограда на терасама (у средини) мање шарена (имитација дрвета):


Ova imitacija drveta je blagi uzas (moj subjektivni osecaj). Kiceraj koji strci u odnosu na kompletan izgled zgrade. Ne znam cime se projektant vodio pri ovom izboru.
 
Poštovanje svim forumasima, koliko sam uspela da vidim nema teme o ovom projektu. Prva faza prodata, prodaja druge faze započela, cene od 1700€/m2+pdv. Da li ima nekoga ko zna više o investitorima, izvođačima? Da li je prva faza useljena ili ne, da li poštuju napisano o materijalima? Uopšte lokacija za porodice sa malom decom, obzirom da samjako malo posećivala Mirijevo. Hvala svima.
 
Koliko vidim na site-u, investitor i izvođač je G.P. "Napred" , firma sa dugom tradicijom , koja ja već odavno privatizovana .
Nisu važili za nepouzdane, ako Vam to nešto znači .
 
Zna li neko nesto o Square Residence u Zemunu?
Zašto su tako zastali već par meseci? Imaju još godinu dana da završe zgradu, a nisu izašli sa parkinga.
 
Zar nije sve već prodato...

Sa početnih 1300+pdv pre temelja na zadnje što sam čuo 1900+pdv

Što je ludilo vremena u kome zivimo. Lokacija lepa za Mirijevo ali puno para za zgradu koja ima limeni krov.
 
Vrlo moguće i da jeste prodato. Ja sam ih kontaktirala pocetkom decembra.
I dalje mi nije jasno kako se sve rasproda ludackom brzinom, a cene ne da su jezive, nego nemoguće.

Kad smo vec kod Mirijeva, ima li neko ideju i info o stambeno poslovnom kompleksu u Kapetana Miloša Žunjića? Ima oglasa na 4zida i jos par agencija, ali nekako nema mogucnosti kontakta sa investitorima, a ni agencije nisu bas azurne u davanju informacija. Ono što se navodi u opisu kompleksa na 4zida je lux zgrada, ali mi uz takav opis i sve malo cudno da nema detaljnih podataka o stanovima, cak ni tlocrta svih stanova... Za investitora postoji podatak da je par puta bio u blokadi...
 
Ne znam koliko si upoznat,da je u Mirijevu svojevremeno izbio prvi Mirijevski ustanak,povodom izgradnje trafo stanice na 200-300 metara od skole i prvih zgrada.
Posto i dan danas ,nema procene uticaja na živote ljudi od nejonizujeceg zracenja, radi gradnje,tada su ustanici tražili od instituta Vinča,da uradi procenu,procena je bila da je trafo stanica opasna po zdravlje i ona je posle toga pomerena.
Ceo taj ustanak je trajao godinama, i grad opet nastavlja da tera po svome, i da gazi zvaničan dokument Vinče o stetnosti po životnu sredinu.
Posto i dalje nema zakonskog osnova,grad je ponovo dozvolio,da ovoga puta ne trafo stanica,nego novogradnja može da pridje trafo stanici,maltene do same ograde.
Taj objekat je udaljen 200-300 metara od trafo stanice velike snage,i život u tom objektu je opasan po zdravlje u duzem periodu.
Takodje ,na svu tu opasnot,preko jednog dela objekta,prolazi i dalekovod,koji je takodje stetan po zdravlje.
Neko bi zaglavio tesku robiju na zapadu za takvu novogradnju.
Beži od te lokacije,koliko te noge nose.
Pogledaj samo kolika je epidemija kancera i tumora po Srbiji,samo ti još fali ovakav rizik,da se razbološ zbog nekoga ko je svesno ogrezao u mito i korupciju,i koji ce sigurno neke nedužne ljude ,sutra nositi na duši.
 
Poslednja izmena:
Ne znam koliko si upoznat,da je u Mirijevu svojevremeno izbio prvi Mirijevski ustanak,povodom izgradnje trafo stanice na 200-300 metara od skole i prvih zgrada.
Posto i dan danas ,nema procene uticaja na živote ljudi od nejonizujeceg zracenja, radi gradnje,tada su ustanici tražili od instituta Vinča,da uradi procenu,procena je bila da je trafo stanica opasna po zdravlje i ona je posle toga pomerena.
Ceo taj ustanak je trajao godinama, i grad opet nastavlja da tera po svome, i da gazi zvaničan dokument Vinče o stetnosti po životnu sredinu.
Posto i dalje nema zakonskog osnova,grad je ponovo dozvolio,da ovoga puta ne trafo stanica,nego novogradnja može da pridje trafo stanici,maltene do same ograde.
Taj objekat je udaljen 200-300 metara od trafo stanice velike snage,i život u tom objektu je opasan po zdravlje u duzem periodu.
Takodje ,na svu tu opasnot,preko jednog dela objekta,prolazi i dalekovod,koji je takodje stetan o zdravlje.
Neko bi zaglavio tesku robiju na zapadu za takvu novogradnju.
Beži od te lokacije,koliko te noge nose,pogledaj samo kolika je epidemija kancera i tumora po Srbiji,samo ti još fali ovakav rizik.
Mislite konkretno na Oazu, ili Kapetana Miloša Žunjića? Nisam znala za to, obzirom da slabo poznajem Mirijevo. Sada sam se okrenula gledanju stanova u Mirijevu, obzirom da jedino tamo jos uvek ima "normalnijih" cena, mada i tu cene vrtoglavo rastu.
 
To je prvi objekat do trafo stanice,idite na Google maps.Preko puta te zgrade je starački dom,u kapetana Miloša Žunjića.
 
Objekat je ok,ali su trafo stanica i dalekovod dva velika problema.
Што се тиче трафоа, 200-300 метара није опасна близина. С том локацијом је већи проблем СМТ који ће да иде између трафоа и зграда, вероватно ће да јечи и буде бучно
 
Данас је објављена "Јавна презентација УП за изградњу комплекса националног боксерског центра КО Нови Београд" који треба да се гради у блоку 71. Још нису објављени текст и цртежи тог центра, биће вероватно објављени у понедељак. https://www.beograd.rs/cir/gradski-...acionalnog-bokserskog-centra-ko-novi-beograd/

Али ево два цртежа, од раније кад је била идеја да се гради у блоку 45, како би требало да изгледа тај центар и где ће се тачно налазити, означио сам са црвеним квадратом.
ортофото_боксерски центар_блок 71.JPG
национални боксерски центар1.jpg
национални боксерски центар2.jpg
 
Ове цене стварно немају више никаквог смисла, коме они продају те станове није ми јасно,
Земун Призренска то је негде код партизановог Телеоптика, између Угриновачке и Земунских капија, нека новоградња квадрат скоро 2.800 евра

 
Vrh