Šta je novo?

Razni projekti

Jel ovo gore gradiliste gde je bila ona stara kucica sto je nakrivo stajala?

Edit: nisam video malu slicicu, odgovorio sam sam sebi.
 
http://www.ekapija.com/website/sr/page/ ... a-gradi-još-jednu-upravnu-zgradu-u-Novom-Beogradu-U-objekat-sa-mini-elektranom-i-punjačima-za-elektro-automobile-biće-uloženo-14-5-mil-EUR

Societe Generale banka gradi još jednu upravnu zgradu u Novom Beogradu- U objekat sa mini elektranom i punjačima za elektro automobile biće uloženo 14,5 mil EUR

societegenerale1140714tw.jpg

societegenerale2140714tw.jpg

societegenerale140714tw1.jpg


Predstavnici Societe Generale banke Srbija potpisali su danas ugovor sa "IMEL grupom" o izgradnji nove poslovne zgarde u koju će biti uloženo 14,5 mil EUR (oko 1,7 milijardi dinara).

Ugovor su potpisali predsednik Izvršnog odbora Frederik Kuen i generalni direktor "IMEL grupe" Mirko Urošević.

Kuen je rekao da je ovo veliki projekat koji je dokaz da je Societe Generale banka došla da ostane i da dugoročno razmišlja, nameravajući da u Srbiji iznova raste.

Objekat koji će biti izgrađen na ekskluzivnoj lokaciji na samo 3 km od strogog centra Beograda, i u blizini Upravne zgrade Societe Generale banke, imaće šest nivoa, podzemnu garažu, krovnu terasu i prostiraće se na površini od 10.612 m². Projektovani kapacitet zgrade je oko 650 radnih mesta, a objekat će raspolagati i trening centrom sa multimedijalnim i multifunkcionalnim sadržajima koji mogu da prime 150 ljudi.
Kako je danas istakao Kuen, u novoj zgradi biće odmah ispunjeno 80% kapaciteta, jer će tu biti prebačeni radnici koji se trenutno nalaze u raznim manjim poslovnim prostorima koje ova banka poseduje van Upravne zgrade. Ostalih 20% prostora planirano je za nove radnike koje će, nadaju se, u narednim godinama imati.

Pametna zgrada sa mini elektranom

Ova savremena zgrada klase A, biće sagrađena u Bulevaru Zorana Đinđića, u blizini "Beogradske Arene", u poslovnom centru Novog Beograda. Tačnije, nova zgrada biće blizu postojeće.

Nova "pametna zgrada" Societe Generale banke, osmišljena je kao savremen objekat, projektovan u skladu sa poslednjim svetskim arhitektonskim trendovima. Kako kažu u Societe Generale, banka se potrudila da poslovni prostor gradi u skladu sa visokim standardima i vrednostima matične grupe, ali i po poslednjim globalnim ekološkim standardima. To konkretno znači da je planirano postavljanje mini elektrane za proizvodnju električne energije, kao i izgradnja parkinga sa solarnim punjačima za vozila na električni pogon, koji će biti dostupan svim građanima koji žive u blizini nove poslovne zgrade.

Osim toga, svi sistemi biće integrisani u BMS (Building Management System), kako bi bio poboljšan kvalitet uslova rada ali i da bi se istovremeno ostvarile značajne uštede na polju potrošnje energije – električne i toplotne, kao i potrošnja pijaće vode. Nova zgrada imaće poseban sistem za rekuperaciju kišnice, koja će biti korišćena za tehničke potrebe zgrade umesto pijaće vode.

Početak izgradnje planiran je krajem ovog leta, a projektovan rok završetka je u prvom kvartalu 2016. godine. "IMEL grupa", zadužena je i za projekat i za izvođenje radova, a da je u pitanju već proveren tim, govori činjenica da je upravo ova građevinska kompanija izgradila i sadašnju zgradu Societe General banke.
 
Somi303":1u4waki5 je napisao(la):
Крмачица је последњи светски архитектонски тренд?

Ne razumem ovu izjavu u izgradjenom bloku sa P+5 objektima. Ova spratnost je najlogicniji potez za ovu sredinu.
 
Није мислио на висину, већ на изглед достојан периферије Тиране у најбољем случају.
 
Да искористим улични поглед овако задовољан његовом појавом и представим неку градњу у Борчи. Локали око 10ак.







Гугл их је ухватио на почетку а ја на крају :)
 
Borcanac sve pohvale,jel znas orijentaciono kada je gugl radio ove fotke
 
Милоше, у новембру. Од тада Борча већ делује другачије. Са зградама и локалима се све одвија за пар месеци. Ови локали су најкасније од раног пролећа у функцији.
 
Našao sam rendere planirane novogradnje u Žičkoj na Vračaru, pa ih prenosim ovde jer je ipak reč o jednoj od prometnijih lokacija u gradu.

Stambeno-poslovni objekat, Zicka 5, Beograd

Namena objekta: objekat za savremeno, udobno i kvalitetno poslovanje i stanovanje kako pojedinaca, tako i porodice, razamtran u kontestu lokacije na kojoj se nalazi , uslovio je koncept objekta i odredio njegove volumene i likovni izraz.
Objekat je višespratni maksimalne spartnosti P+6+Pe, sastavljen iz jedne funkcionalne celine (ulaza), sa jednim komunikacionim čvorom (stepenište+liftovi).
Fasadne ravni su ortogonalne geometrije na svim stranama. Fasadni otvori su pravilno raspoređeni po etažama.
Ugao objekta je projektovan kao antipod uređenom sistemu na ostalim delovima fasadnih platana. Rešen je sa naizgled nasumično raspoređenim fasadnim otvorima, koji se od ostalih otvora na fasadama, sem dispozicijom, razlikuju i oblikom. Ovakva postavka čitavu kompoziciju fasade čini funkcionalno opravdanom, uravnoteženom, likovno zanimljivom i dinamičnom.

1495130_718485261529756_417875777_o.jpg


1947969_718484994863116_1394684998_n.jpg


1979464_718486144863001_1813884849_n.jpg

Izvor: Stabilrpojekt Niš
 
PAUNOV BREG


Evo, registrovao sam se samo da dam malo svezih informacija za "projekat" (projekat je namerno pod navodnicima) PAUNOV BREG.

Posto sam kupac u najavi, otisao sam da vidim sta nude. Zgrada je odlicno izreklamirana. Danas mozete da vidite po gradu bilborde sa natpisima "Useljivo", kao i reklame na Halooglasi.com sa istim natpisom. Elem, odem u posetu i imao sam sta videti. TO je jos uvek gradiliste. I to gradiliste na kom se nista specijalno ne radi. Od cele zgrade, zavrsena je samo fasada (jeftina Demit fasada sa kamenom vunom) i Maxi. Unutra je gradiliste. Nijedan tehnicki pregled jos nije prosao, naravno, ceka se zavrsetak radova. Najcudnije je ipak sto ima samo par majstora koji rade jedan deo kod ulaza, koji je izgleda dogradnja poslovnog prostora (usecanje u postojece stubove itd...).

Elem, na sajtu tvrde da je je prodato 60%, sto mislim da nije istina, jer zgrada nije zavrsena i ko zna kad ce biti zavrsena. Ponudjena cena je 1390e. Tvrde da je useljenje za mesec dana. S'obzirom da sam i sam inzenjer i da sam proveo godine po gradilistima, mogu samo da kazem da je to daleko od istine, jer ovim tempom ne mogu ni do proleca.

Zakljucak: u pitanju je jeftina gradnja koja nece biti skoro zavrsena.

E, sad me ovo dovodi do onoga sto sam hteo da naglasim, a ovaj primer gore je bio samo dobar uvod.

Trziste nekretnina je stalo. Sva novogradnja se ukopala tu gde jeste. Vlasnici/investitori drze svoje zgrade u "stanju gradilista". U gradjevinske knjige se upisuju lazni podaci, iako na gradilistu nema nikog. Tako se izbegava placanje poreza na gotov objekat koji ima upotrebnu dozvolu i uknjizen je, a prodaja stanova po nerealnim cenama se rasteze u neogled, cekajuci vremena kao sto je bila 2008-2009.-ta godina. To vreme se naravno nikad nece vratiti, ali je trziste jedne privredne grane koja predstavlja jedan od glavnih ekonomskih zamajaca, stopirano. Hoce li ga iko odmrznuti i omoguciti otvaranje novih radnih mesta, to cemo tek da vidimo.
 
U Ruzveltovoj, kod nadvoznjaka, dijagonalno od Zire, zadnjih dana ima aktivnosti, pocelo je rasciscavanje terena.
 
Stambeno-poslovni objekat. Zasad smo imali prilike da vidimo ovaj render:

img2.jpg


No, verovatno će na kraju biti to dosta drugačije, jer se vidi da je ovo samo početna skica.

Investitor: Edil Italiana
 
wow, ovo ce super da legne naspram zire!

Pa, malo po malo pa postajemo mali balkanski Berlin :) 8)

(samo da se popune savski amfiteatar, autokomanda i staro sajmiste ...)
 
Danas sam imao nešto slobodnog vremena, pa sam sačinio jednu foto-reportažicu potencijalno nam interesantnih projekata :)

Iza tramvajsko-autobuske okretnice "Ustanička", u Ulici Živka Davidovića, počelo je rušenje postrojenja nekadašnje fabrike "Javor". Moguće je da je reč o pripremama za neku ozbiljniju gradnju. Nikakve table još nema. Ranije je preduzeće "Granit invest" na svom sajtu u najavi imalo izgradnju stambeno-poslovnog kompleksa "Javor" na Zvezdari, ali je ta najava odavno uklonjena.

javor.jpg


Gotovo odmah pored "Javora" sprema se teren za izgradnju stambeno-komercijalnog kompleksa "Aviv park Zvezdara":

avivpark1.jpg


Nema više hale koja je donedavno stajala nasred placa:

avivpark2.jpg


Da se podsetimo, reč je o ovom projektu:

aviv-park-zvezdara.jpg


Inače, već više puta sam pominjao da je reč o delu grada u kojem se dosta gradi. Najveći i najpoznatiji realizovani projekat u kraju, nalazi se gotovo prekoputa budućeg "Aviv parka" - stambeni kompleks "Alpha city".

alfasit.jpg


U okolnim uličicama (Madridska, Vladimira Gortana, pa i u samoj Živka Davidovića) niklo je dosta prosečnih i ispodprosečnih tranzicionih šestospratnica koje mi nisu bile interesantne za slikanje. Jedino što me zanima je "Napredov" kompleks iza "Alpha citya", ali do tog gradilišta zasad postoji samo jedno usko sokače koje "čuva" čopor pasa lutalica, pa sam odustao :D

Iz Živka Davidovića sam se Mis Irbijevom spustio do Vojislava Ilića. Nešto pre nego što sam stigao do supermarketa "Vero", tačno kod stajališta trolejbusa 21, naišao sam na jedno ne tako malo gradilište:

misirbijeva.jpg


Render:

stambeni_ref1_zage_malivuk.jpg


E sad dolazimo do Vojislava Ilića i interesantnog niza novih zgrada prekoputa Arhitektonske škole.

Jedna od boljih novogradnji na ćošku sa Ulicom Radojke Lakić:

vojislaca-ilica-1.jpg


Prekoputa nje se gradi još jedna zgrada:

vojislava-ilica-2.jpg


Najsvežiji render:

radojke-lakic.resized.jpg


Pa onda idu ove dve:

vojislava-ilica-3.jpg


Ova na ćošku nam je već vrlo dobro poznata i polako dobija obrise svoje nove-a-stare fasade:

vojislava-ilica-4.jpg


vojislava-ilica-5.jpg


Na kraju bi to trebalo da izgleda otprilike ovako:

7000x5750.jpg


Kasnije sam išao do Ruzveltove, gde sam napravio još par fotografija.

Nova stambena zgrada - ili pokazna vežba "Kako unakaziti savršen ćošak":

ruzvelt-1.jpg


Malo iza ove zgrade, u Ulici kneza Danila, pri kraju su radovi na stambenoj zgradi sa zanimljivim izborom opeke za fasadu:

knez-danilo-1.jpg


Kao što je neko gore već pomenuo, počelo je raščišćavanje lokacije na samom ćošku Ruzveltove i Dimitrija Tucovića. Table još uvek nema:

edil-italiana.jpg


I za kraj jedna solidna nadogradnja prekoputa Zire. Malo su uprskali sa prozorima, ali su se makar iscimali oko fasade:

nadgradnja.jpg


Slike Holiday Inn Expressa postaviću u odgovarajućoj temi za to ;)
 
Vrh