Šta je novo?

Razni projekti

Nakon više meseci ponovo je pokrenuto gradilište stambenog objekta GP "Napred" iza Alfa Sitija (ka Bulevaru). Trenutno montiraju kran.
 
Борча отвара нова градилишта а и условно стара не стају са радом. Срећна околност, промена на боље је да сам видео једну таблу са информацијама и некаквом сликом на новом градилишту. Види се на некој слици мало.














Ево ове из другог угла и пумпа за бетон на суседној а поред још једне сличне. На сликама се виде и објекти у позадини, сличне инвестиције :? све ће бити у тону када нестану и последње куће и никну ове зградице :!: :?:
 
Усваја се!
Шалим се, разумеш наравно да ја само информишем! Не утичем, не браним, не нападам... Што се естетике тиче стварно се нико не обазире, остатак квалитета је мање више исти као било где када треба бринути само о заради. Бетон, блокови, стиропор... никако паркинг, простор око зграде, зеленило...
 
Ma znam, salio sam se :D
Drago mi je sto se puno gradi u Borci, samo mi je mnogo zao sto kvalitet ne prati taj bum izgradnje. :(
 
Па и мени би било неупоредиво драже. Још да има ко, да постави неке стандарде. Када већ има потражње и средстава пропушта се шанса да се то упристоји а за деценију ћемо се чешкати по глави и нећемо веровати да је ово непримећено прошло.







Па још једна одмах поред, за фазу испред претходне а касније ове године започета.







Исто тако две луткице у споредној од Зрењанинца (код Котежа)


Е да могу да поставим тачке на мапи где све видим неке радове, или завршене овакве зградице, шокирали би сте се. А не могу све да сликам.
 
Pedja_Nbg i Bez_imena su na Skyscrapercity forumu postavili slike novog vrtića u Bloku 61:

in8prs.jpg

n5hnnq.jpg

246vvxj.jpg

vrtic.jpg

Moram priznati da su ovi vrtići čija su rešenja izabrana na konkursu (Bežanija, Belville, Blok 61) sasvim fino ispali.
 
Odlican je samo se vec vidi neodrzavanje zelenih povrsina mislim da imamo temu o ovom vrticu
 
dsc09561.jpg

dsc09560.jpg

ova je fina malo starija
dsc09562.jpg

simpaticno staro rijesenje umjesto klasicnih roletni
dsc09551.jpg
 
direktor":2de80lqw je napisao(la):
Odlican je samo se vec vidi neodrzavanje zelenih povrsina mislim da imamo temu o ovom vrticu
Постоји посебна тема за овај вртић у "Пројекти у изградњи". Хомере можда не би било лоше да ово поставиш и у тој теми.
 
Našao sam render za ovu zgradu:

dsc09587.jpg


radojke-lakic.resized.jpg


Imajući u vidu da bi zgrada koja se gradi na obližnjem ćošku:

dsc09586.jpg


na kraju navodno izgledati otprilike ovako:

7000x5750.jpg


Ne bi me čudilo i da objekat koji se gradi između ove dve zgrade, promeni fasadu kako bi se prilagodio ovom novom trendu :D
 
Izgleda da je ovaj kiceraj vec pojednostavljen, sveden.
 
dsc09641.jpg


rasciscava se plac u radicevoj ulica koja veze karadjordjevu i crnogorsku
 
dsc09675.jpg

banjska klima odvratno postavljena da nemoze odvratije
 
И што је не постави горе где црево излази, још би га јефтиније дошло.
 
Зато што би мајстори погинули при постављању/сервисирању, али наравно, могло је далеко боље
 
I onda poveriti izgradnju Beograda na Vodi nasim arhitektama, mislim da nije bas dobra ideja...
 
GROCKA: Nastavlja se izgradnja sportske hale?!

hala-3-660x330.jpg


Prema informacijama kojim raspolažemo dаnаs u 12.00 čаsovа, u posetu opštini Grockа došаo je držаvni sekretаr Ministаrstvа omlаdine i sportа Predrаg Peruničić sа sаrаdnicimа. On je zаjedno sа predsednikom opštine Grockа Stefаnom Dilberovićem obišаo zаpočetu hаlu nа Dunаvu, gde su se složili dа bi ovаj objekаt trebаlo što pre zаvršiti.
Nаstаvаk grаdnje ovog sportskog objektа rаdio bi se u tri fаze. Predsednik Dilberović je tokom sаstаnkа nаglаsio dа je ovа hаlа od suštinske vаžnosti zа nаšu opštinu, i dа bi njenim zаvršetkom nаjviše dobilа omlаdinа sа nаše teritorije, kojа nemа аdekvаtne uslove zа trening. Sаmim zаvršetkom u njoj bi mogli dа se održаvаju rаzni sаdržаji kаo što su sportske i kulturne mаnifestаcije, koje bi doprinele rаzvoju opštine.
Držаvni sekretаr Peruničić istаkаo je dа je Ministаrstvo zа omlаdinu i sport zаinteresovаno dа ulаže u ovаkve projekte, kаko bi podstаkli mlаde dа se što više bаve sportom, а sаmim tim dа povećаmo i kvаlitet životа mlаdih.
Sаstаnku su prisustvovаli direktor Direkcije zа izgrаdnju opštine Grockа Ružа Mrkić, člаn većа zа sport Midrаg Rаkić, predstаvnici Kаncelаrije zа mlаde Grockа, kаo i Rаdoslаv Mаrjаnović, ispred Ministаrstvа omlаdine i sportа.
Podsećamo čitaoce da je hala započeta 2006. i do sada je urađena je samo jedna faza tj. konstrukcija same hale. Početkom 2009. godine grad Beograd je uplatio opštini 25 miliona dinara za završetak hale za drugu fazu konzerviranja kako bi se hala zaštitila od propadanja, ali prethodna vlast je deo novca je potrošila za druge namene te je Grad tražio povraćaj novca u punom iznosu što je i učinjeno.
Od 2009. pa do sada niko se nije bavio sportskom halom u Grockoj, a ovo je prvi put da se jedan visoki državni zvaničnik zainteresuje za završetak ovog objekta koji je od suštinske važnosti za razvoj omladine i sporta na našoj opštini.


hala-1.jpg

hala-3.jpg

hala-4.jpg

hala-2.jpg

http://grockainfo.com/grocka-nastavlja-se-izgradnja-sportske-hale/
 
U Radicevoj ulic

Nekad jedan banducara vjerovatno jedna od najstarijih kuca
18723620.jpg

a sad ce biti ovo
dsc09828.jpg

dsc09829.jpg

dsc09827.jpg
 
Vrh