Šta je novo?

Razni projekti

Градилиште у Булевару Деспота Стефана



 
Ovo je za rubriku "Ko im ovo dozvoli?". :notok: :notok: :notok:
 
ja bih zabranio da se grade terase u prometnim ulicama....jer ubrzo posle useljenja ljudi ili zastakle ili zabetoniraju terasu...što je opravdano zbog količine smoga, prašine i buke. Neznam da li je to neko primetio.....ali u prometnim ulicama u zapadnim metropolama, uopšte nema terasa, njihovi urbanistički planovi to verovatno nedozvoljavaju...Našim investitorima se to naravno isplati, jer terasa ulazi u ukupnu kvadraturu stana..pa eto ti skuplji stan zbog prazne ploče sa ogradom koju si dobio.
 
Evo jednog gotovog projekta na obodu grada. Inace, sportsko-rekreativni centar Kovilovo:

kovilovo_1_011108.gif


kovilovo_2_011108.gif


kovilovo_3_011108.gif


Link: www.bgsck.org.rs
 
Malo je smešno to što su klanica i hotel sa 5* jedno pored drugog. :laugh: :laugh: :laugh: :lool: :lool: :lool: :lool:
 
U Beogradu otvoren najveći BMW centar na Balkanu
08:02 BEOGRAD, 13. novembra (Tanjug) - U Beogradu je u sredu uveče svečano otvoren novi poslovno prodajni centrar za automobile BMW i Mini, drugi po veličini u Evropi i najveći na Balkanu, koji je izgradila kompanija "Delta motors". Centar se nalazi na površini od 7.700 kvadratnih metara, a u izgradnju je uloženo više od 12 miliona evra.
Izvor: Tanjug
Link: tanjug.rs

novisalon_popup.png
 
Pojma nisam imao za ovo. Nenade ajde baci google-lokaciju da vidim gde je to please! Thx.
 
^^^ na mestu gde je nekada bio Maxi na Cukarici, odmah do Citroenovog salona i salona Audi-a kod Ade.

2eobdd0.jpg

2w5j4ec.jpg
 
jel zna neko sta ce biti sada na cvetnom trgu, s obzirom da su izmestili showroom za bmw? nekako mi je prirodno da tu posade maxi, buduci da je izbacen iz beogradjanke, nego mi se taj scenario bas i ne svidja...
 
A zašto da ne, kad Maxi ubacuju svuda gde mu (ni)je mesto, ovo je bar pogodno jer je tu bila prva samoposluga u Beogradu, neki kažu da je bila i prva na Balkanu.
 
@Milance
Goldstein ti je vec odgovorio, mada, samo delimicno :)

Salon se prostire i na susednom placu (gore na karti zelena povrsina pored Maxija, sa gornje desne strane). Zato je i tako ogroman.
 
Hvala na odgovoru u svakom slucaju. Stvarno je jako veliki salon. Paradoksalno da u jos uvek relativno siromasnoj Srbiji imamo tako jedan veliki salon skupih automobila. Ima neko neke slike?
 
Goldstein":p7ggzxzj je napisao(la):
A zašto da ne, kad Maxi ubacuju svuda gde mu (ni)je mesto, ovo je bar pogodno jer je tu bila prva samoposluga u Beogradu, neki kažu da je bila i prva na Balkanu.
Prvi u ovom delu sveta. Cale mi kaze da su tamo od pocetka postojale pokretne trake na kasama, a da se od hrane moglo naci ama bas sve, ukljucujuci divljac i svezu morsku ribu. Mislim da je Cvetni trg bio otvoren 1955. ali nisam 100% siguran.
 
Nađoh dva isečka iz ''Politike'', od pre par godina a u vezi sa prvom samoposlugom u gradu:

2igdkc7.jpg

fnwutu.jpg


Možda nekome bude interesantno.
 
ULUPUDS, Udruženje likovnih umetnika primenjenih umetnosti i dizajnera Srbije kao Osnivač, i Arhitektonski fakultet u Beogradu, Fakultet tehničkih nauka Novi Sad - Departman za arhitekturu i
urbanizam, Institut za arhitekturu i urbanizam Srbije i Zadužbina Ilije Milosavljevića Kolarca, kao suosnivači objavili su konkurs za dodelu Nagrade “Ranko Radović 2008”

Nagrada je osnovana sa ciljem da podstiče, razvija i afirmiše kritičko-teorijsku misao u oblasti arhitekture i arhitektonsko stvaralaštvo.
Muzej "MACURA" Novi Banovci, autori Ivan Kucina, Nenad Katić i Vladimir Macura – kandidati za nagradu “Ranko Radović” 2008
muzej_macura_011108.gif


Poslovno stambeni objekat, Požeška ulica u Beogradu, autori Ružica i Jovan Sarić – kandidati za nagradu “Ranko Radović” 2008
saric_pozeska_011108.gif
 
Počinje izgradnja stambeno-poslovnog objekta u Bloku 63 na Novom Beogradu, uz Vojvođansku ulicu, izvođač “Graditelj-Beograd”
28. 11. 2008. | 18:45
Uprava za investicije Grada Beograda, pri Sekretarijatu za finansije pre izvesnog vremena je izabrala izvođača radova na izgradnji stambeno-poslovnog objekta na GP-1 u prostorno-funkcionalnoj
celini 29, u bloku 63 uz Vojvođansku ulicu u Novom Beogradu, o čemu je eKapija već pisala.
blok63_vojvodjanska_1_01090.gif

Objekat će se nalaziti u blizini tzv. Male bežanijske pijace, osnovnih škola „Milan Rakić“ i „Sterija Popović“, a pored Stare bežanijske crkve. Gradiće se 11.300 m2 bruto površine objekta, spratnosti Po+P+3+Pk., a biće izgrađeno 92 stana, od čega 4 za lica sa posebnim potrebama, kao i 17 komercijalnih lokala.

Završetak izgradnje očekuje se do kraja 2009. godine a objekat će graditi „Graditelj–Beograd” a.d. iz Železnika.
Izvor: eKapija
Link: http://www.ekapija.com/website/sr/page/206911
 
Zasto tako niska spratnost za zgrade koje se nalaze pored buduceg bulevara? Does it make any sense at all?
 
Interesantno to pitanje sa niskim zgradama na beogradskim bulevarima, večeras baš doputovah iz Milana, inače prvi put sam bio u tom gradu. Grad obiluje soc-realizmom, i to baš obiluje. Ako izuzmemo par istorijskih celina oko Duomo katedrale, Missori skvera sve ostalo je manje više soc-realizam i to onaj izvorni (izdužene pravougaone kutije) i to kako na periferiji tako i u samom centru , od kojih nijedna zgrada nema ispod 8 spratova. Ima i tamo svakakvih nadogradnji (nisam verovao da ima i polovično nadogradjenih starih zgrada na samom Duomo trgu), ali ono što se tamo zaista nemože videti jeste zastakljena terasa, ali baš nijednu zastakljenu terasu nisam video, eto to mi je najači utisak svesti graađana i verovatno zakona koji tamo vladaju i koji se naravno poštuju. Novi stambeni objekti nisu ni upola arhitektonski oblikovani kao kod nas , bez ironije , tu smo bolji od italijana (ne računam sporadične idiotske primere kojih ima po Beogradu).
 
@ditrih

Bio sam jesenas u Milanu i potpuno se slazem sa tvojim sudom. Osim sto je svakodnevni zivot jako dobro uredjen, sam grad je prilicno praznjikav i neinteresantan. Osim okoline, naravno, koja je spektakularna.
 
Slazem se za Milano...isto to vazi i za Zenevu. strasno.
eto, ipak nismo najgori..poredimo se sa vrhunskim gradovima :) i bolji smo u neku ruku od njih..
jesi primetio tek zvrljanje po zgradama sa sprejom?? uzassss
 
ех... а ја се просто разнежим кад у овим нашим дискусијама видим женско чељаде да дивани. па ми све лепо док читам шта оне то лепо и паметно пишу... :)
а што се спратности тиче, мислим да сам то већ негде поменуо- требало би то законски регулисати; дакле, тај и тај део града: толика спратност је минимална, толика максимална и мирна бачка.
 
U Milanu je takodje zabranjeno susenje vesa na ulicnoj strani zgrade.
 
@boris73

Tako je u svakom normalnom gradu i tako je bilo u predratnom Beogradu. Ako recimo prodjes kroz ulice koje se seku sa Maksima Gorkog videces da se pored privatnih kuca nalaze stare zgrade i sve su Pr+2+Po. Ni manje, ni vise, jer takav je bio propis, a propisi su se u "truloj kraljevini" postovali. Takodje je interesantno da, ako je za neku ulicu bila predvidjena odredjena spratnost, nije bilo sentimentalnosti tipa "jeste prizemljusa, al je dragocena". Ili nadzidjivanje u istom stilu, ili rusenje (al sam ostar).
 
sizif":ep8xfu67 je napisao(la):
@boris73

Tako je u svakom normalnom gradu.
Nije :)
U Tokiju se na terasama kači apsolutno svašta, od odeće koja se suši do futona koji se vetre :p
 
Vrh