Šta je novo?

Razni projekti

Градња Алжирске амбасаде у Маглајској

p2120015.jpg

p2120014.jpg
 
Fantasticno :) Covek da ne poveruje, da zemlji poput Alzira je bitno srpsko trzishte. :) pa da grade novu ambasadu. Al je to veoma lepa ideja, posto su se ove godine ipak 2 nove ambasade otvorile (Kuvajt i Azerbejdzan)
 
Buduci da se gradska uprava seli u kulu "Inex", redakcije izdanja kompanije "Ringier" moraju da se sele. A gde? Pa, rekonstruisu zgradu u Dunavskoj ulici na Dorcolu koja ce biti novo sediste te kompanije i u kojoj ce se nalaziti redakcije "Blica", "24 sata", "Aloa" i (ako se ne varam) "NIN-a".

studio-blok-ringier-00.jpg


studio-blok-ringier-01.jpg


studio-blok-ringier-02.jpg



Izvor: Studio Blok
 
@Praguc,pa poznato je da je Beograd diplomatski centar regiona,i mnogo zemalja i sveta otvaraju ambasade baš u Beogradu odakle pokrivaju često i ceo zapadni Balkan a posebno ex yu,a mnoge se nisu ni zatvarle još od bivše yu,pa je nastavljena tradicija,a i zbog toga što je Beograd najveći grad u tom istom regionu pa nema konkurenciju,pa zato i grade najveće ambasade kao što trenutno rade Ameri,Kinezi i dosta drugih zemalja. :kafa:
 
Možemo mi Beograd obožavati koliko hoćemo ali činjenica je da je on mnogo izgubio (u svakom pogledu) raspadom Jugoslavije. Nije isto biti prestonica velike i prestonica male zemlje. Izuzetak je Brisel. Danas veliki značaj (moj je utisak) imaju i Zagreb i Skoplje samo Skoplje nažalost prosto "guše" Albanci i Grci. Oni prvi demografski (u Skoplju skoro 50%) a ovi drugi nepriznavanjem nacije i imena.
 
Izgleda da je sajt studija "Blok" u fazi izrade. Na renderima zgrada lici na fensi supermarket. Crni paneli, plava stakla i zelenis na krovu :)

Inace, imam poslovni predlog za preduzimljive forumase - buduci da se tolike redakcije sele u Dunavsku, 'aj da dignemo neki kredit i otvorimo kafanu dole. Cenim da cemo u roku od jedne nedelje povratiti ulozeno, a kolege novinari ce povratiti popijeno :vops:
 
Homer Jay":3qqb2njl je napisao(la):
Izgleda da je sajt studija "Blok" u fazi izrade. Na renderima zgrada lici na fensi supermarket. Crni paneli, plava stakla i zelenis na krovu :)

Inace, imam poslovni predlog za preduzimljive forumase - buduci da se tolike redakcije sele u Dunavsku, 'aj da dignemo neki kredit i otvorimo kafanu dole. Cenim da cemo u roku od jedne nedelje povratiti ulozeno, a kolege novinari ce povratiti popijeno :vops:
pa kad ce vec imati svoju zgradu, verovatno ce imati i neki svoj kafic ili restoran. mnogo je to radnika... ali ideja ti je super!
 
Te redakcijske kafane su OK za coffee break. u njih se ulazi samo da se popije kafa i zapali pljuga i procaska 15-ak minuta, dok ti urednik visi nad glavom. Pored toga, uglavnom lice na sterilne kantine. Pravi gust je kada se posle radnog vremena, nakon sto se predaju tekstovi, ode na 'ladno pivo i po koji cevap sa kariranog stoljnaka. Doduse, i iskradanja iz redakcije tokom radnog vremena radi posete kafani u "poslovne svrhe" ima svojih cari.
 
Dedinje,kako to veći značaj imaju Zagreb i Skoplje?za njihove stanovnike svakako,,da li si bio skoro u Skoplju,ja jesam grad je postao slepo crevo tamo više ni trava ne raste da li znaš da tamo recimo još nema ni jednog mega marketa,a o drugim sadržajima da ne govorim ,sami Skopljanci kažu da su u bivšoj Yu bili uvažavani a sada ne znaju ni gde su,a ako govoriš o Zagrebu pa ne može se porediti sa Beogradom po kapacitetu u svim poljima osim u standardu,mada je kriza i tamo počela da uzima danak sve je stalo Zagreb stagnira ništa se ne gradi osim još jednog mega marketa,pa celog leta ne možeš da pročitaš vesti iz Zagreba ,Jutarnji drži istu stranicu o Zagrebu ceo mesec,dok BG ima velika ulaganja u infrastrukturu čima potvrđuje naziv metropole i danas,a i kada se uporedi tema o kojo smo pričali ,koliki broj ambasada ima BG? a koliki Zagreb i Skoplje,kao i njihova veličina,broj osoblja isl.pa sedišta kompanija,organizacija,filijala i ostalo.odgovor je neuporedivo.Beograd i dalje drži titulu glavne metropole ex Yu i šire da kažem dobrog dela Balkana.Jednostavno vekovima je bio raskrsnica,na dve najveće reke,a naravno u ex Yu zahvaljujući nesvrstanosti je afirmisan kao svetski prepoznatljiva metropola,i verovatno jedini grad sa ovih prostora za koji su čuli u svetu i da je prepoznatljiv kao centar između ostalog i diplomatski.Jednostavno veličina Beograda je još jedan argument(veći je i od pominjanog Brisela, bio sam i tamo ,eh kada bi još neke stvari bile uređene kao tamo..), prema kome niko sa prostora ex yu ne ostaje ravnodušan,ako je Zagreb "mali Beč" onda je BG "mali N.Y." a kada govorimo o nekoj udobnost življenja ,svakako Zagreb je tu u prednosti,sve manje ,dostupnije,sa mnogo više vremena za trošenje.
 
2012, prvo, nisam rekao da imaju veći značaj, to nema šanse. Samo sam rekao i ta dva grada imaju dobar položaj i, koliko ja znam, razvijaju se. Hrvatska će brzo u EU a sem toga oni imaju godišnje oko 8 milijardi evra od turizma dok Srbija ima oko 400 miliona, znači 20 puta manje. Drugo Hrvatska ipak ima more. Ovo nije velika prednost kao nekad ali je ipak prednost. Nažalost, Hrvatska sada ima mnogo veći ugled u svetu nego Srbija. U Skoplju nisam bio od 1973. Prvi put čujem od tebe da grad nije razvijen. Imaju sigurno probleme sa tranzicijom kao i mi ali nisu kompromitovani u svetu kao Srbija. I oni će u EU pre Srbije. Skoplje nije slepo crevo jer se nalazi na koridoru X Beograd - Niš - Skoplje - Solun - Atina. Njihova rak rana su nelojalni Albanci koji imaju samo jedan cilj. Mi bar znamo koji.
 
Ok,Sorry jeste nisi napisao "veći",a to da imaju dobar položaj i razvijaju se to da ali za Zagreb,za Skoplje ne.Da će Hrvatska brzo u Eu nemoj se mnogo radovati,jer tek će da odluče i za njih i za nas a tamo nema saglasnosti ni oko čega,ne znaš ni ko te prima nažlost,a još nije isključena opcija da zajedno uđemo u Eu,svakako proći će još nekoliko godina,prednost za Zagreb turizma i mora evidentna,ali ni Beogradu more nije daleko i to ima veći izbor CG,Grčka,Turska u svakom slučaju jeste raskrsnica,a i Bg aerodrom ponovo vraća značaj raskrsnice i regionalnog centra,i zbog veličine i opremljenosti dok se Zagreb zbok krize odlučio za renoviranje,da Hrvatska ima veći ugled u svetu? Ha ha, gde kog Angele Merkel, dok ostali nisu ni čuli ni za nas ni za vas ,mada je Beograd i dalje prepoznatljiviji u svetu,a stalni konakti sa svetom i nova otvaranja ambasada u Beogradu to demantuje,pa kad pogledaš broj stranih turista koji stalno raste u Bg i koji je veći od celog Crnogorskog turizma jer je razvoj krstarenja na Dunavu hit u Evropi i mi se iznenadimo koliko veliki brodovi pristaju u luku,a i tu je Luka Beograd,kargo transport Nemačka -Konstanca postaje hit a cargo opet dobija značaj u Beogradu dok Zagreb to ima tek u Splitu ,i koji sada posećuji i festivale biće da je suprotno,A za Skoplje,sve što je izgrađeno za vreme ex yu i dalje stoji ali razvoja nije bilo u međuvremenu i zbog politike nedavnog rata i podeljenosti grada,i za razliku od BG I ZG.Skoplje postalo provincija,imam rodbinu pa često idem,šta da ti pričam da se razočaraš,jedan jedini market Merkator gradi se tri godine i nikako da ga završe,nema kulturnih sadržaja,javni transport stoji kao za vreme Tita,stanovništvo odsečeno od većih kulturih događaja iz bivše yu,jednostavno kakvo je Skoplje nekad bilo danas je žalosno.Da hteo sam da pomenem još jednu prednost za BG a to je otvorenost za kulturne događaje sa prostora ex yu,recimo dok ZG i dalje drži neki ignorantski stav,u BG umetnici svih profila iz ZG dobijaju dobrodošlicu i aplauze a što doprinosi metropolizacij BG,ZG je i dalje zatvoren za većinu dešavanja a mislim na njegovu štetu,u ostalom ako bi se konkurencijom BG-ZG došlo do boljeg života za građane što da ne,Beograd je odavno shavtio značaj otvorenosti i tu bacio rukavicu Zagrebu,a tu potvrdu sam dobio i iz razgovora sa strancima koji žive u BG i šetaju na novim prostorima,oni jednostavno na prostoru ex yu kao metropolu prepozanju BG a kada se govori o odmoru i leškarenju uživanju Dubrovnik i Jadran ,Zagreb ne pominju.
 
Hrvatska će brzo u EU i, priznajem, tome se radujem i ako sam Srbin i Beograđanin. Polazim od one mudrosti da ako je komšiji dobro pa biće valjda i meni bolje. Ti izgleda misliš suprotno. To je ono poznato: "Šta najviše želiš? Da komšiji crkne krava". Misliš da je meni drago što je imidž Srbije u svetu loš? Pa to svi znaju, toliko se o tome piše i pisalo se. Situacija se popravlja ali naravno sporo. Pominješ Angelu Merkel pa zar ne znaš da je Nemačka danas ubedljivo najmoćnija država u Evropi. U Srbiju strani turisti ne dolaze, oni kroz Srbiju samo prolaze na putu za Grčku,Tursku i dr. Verujem da sada Skoplju ne cvetaju ruže ali u perspektivi taj grad ima dobre šanse. Žalosno je kako si moj dobronameran post pogrešno protumačio i unakazio.
 
Na protiv,ti si pogrešno protumačio moj post ,gde sam ja napisao da se radujem da ZG ne uđe u EU? Izvini,nekorektan si,ja sam rekao da nisam siguran da će to biti tako brzo, naravno to mislim i za nas,jer to zaivisi od Eu jer je razjedinjena,a ovo za Imidž Srbije,pa nas u svetu svuda uvažavaju,pa pogledaj da većina Islamskih zemalja rado održava kontakte povodom svih pitanja sa Beogradom,svet nije samo Amerika a ruku na srce pa ko je tamo čuo za Hrvatsku i Srbiju osim iseljenika?, a Evropa je nešto drugo ovde se vekovima zna ko je ko,pa me čudi na kakav "ugled misliš,po mome mišljenju u Evropi jedino ga imaju Skandinavci jer moramo da ugledamo na njih i način na koji su rešavali razmirice i uspeli da očuvaju mir i dosegnu prosperitet to Hrvatska i Srbija sigurno nisu uspeli,,pa koliko Evropljana trenutno boravi u BG od Skandinavije,Španije,Nemačke svi rado dolaze na festivale ili svraćaju na proputovanju pa se zadrže dan više,i svi ističu ,otvorenost,gostoljubivost Srba i rado se druže sa nama,a nijma je danas prepoznatljivo Novak Đoković,jelena i sl.sve pozitivno ,ko se još seća ratova ova nova generacija ih ne pominje,a za politički ugled izvini na jeziku ,pa ko j*** Zagreb i Beograd,pa oni se ne trpe međusobno a ne nas da uvažavaju ili da imamo neki "ugled" toga nema samo postoje interesi,a ovo za Merkelovu rekoh u šali po tradicionalnoj političkoj bliskosti sa Zagrebom u smislu pa samo oni vole što su glavni na Jadranu i što ih dvore za male pare..a turisti u BG dolaze i čarterom nikad grad nije bio puniji Franscuza,Španaca upravo zbog low.c.kompanija a ima i onih u proputovanju i to svi se zadrže barem jedan dan,A u Skoplju,pa rekao sam ti ono što je Skoplje trebalo da bude sada je Sofija, a i Tirana ima veću perspektivu sigurno.Ne znam lepo si sebe opisao kao dobronameran,ali ovo da Hrvatska ima veći ugled u svetu ,sorry wrong,i jednoi drugi imamo ugleda tamo gde nešto značimo,a bilo bi lepo da ga stičemo pre svega kod komšija,ali to nažalost istorijski retko da je zavislio od nas,pa ako neko ima drugačiji pogled od tebe ne znači da te je unakazio, gde ti ode tolerancija? A ovo da Hrvatska ima veći ugled od Srbije u svetu,na to ću uvek da reagujem jer ne znam po kom to merilu ceniš,politika,kultura,preopoznatljivost,istorija? Htedoh da kažem toliko je uopšteno da je neozbiljno,
 
2012 ti si prva osoba u zadnjih 20 godina koja mi je rekla da je ugled (imidž) Srbije u svetu takav "da nas u svetu svuda uvažavaju". Takođe, ti si prvi koji je postavio pitanje: "ko se još seća ratova". Ja o Hrvatskoj nisam uopšte govorio, samo sam rekao da i Zagreb i Skopje imaju neki značaj u regionu a ne samo Beograd.
 
Pa naravno da nas uvažavaju,Srbija je veoma stara država sa dugom tradicijom, a i važnim geostrateškim položajem tako da smo u svakoj čorbi mirođija,eto oko poslednje rezolucije(mada nije mi cilj da pričamo o tome zamor je..) ceo svet se zainteresovao šta to podnosimo Generalnoj skupštini UN i kakve su reperkusije na njihove zemlje,hoću da kažem ono što se dešava ovde nije nebitno za svet,a kada je neko bitan ima i uvažavanje jer postoji interes,ali ok dosta retorike eto samo razmišljam,ok ovo za značaj to stoji i nisam dovodio u pitanje,ali ugled jesam kao što vidiš,možda se nismo i najbolje razumeli ali ništa strašno,važno je reći svoje mišljenje.Za ceo Balkan je još od davnina vladao veliki interes jer su carstva i imperije nastajala i gasila se ovde,pa eto i danas scena slična mnogo puta ponavljana i istoriji na Blakanu sve počinje i završava se..iznova ...
 
Blago tebi 2012 živiš u iluzijama kad misliš da nas u svetu svuda uvažavaju. Pitaj ljude koji su prešli tridesetu, koji su putovali... Uvažavali su nas nekad ali to je prošlo.
 
Ja ne razumem na šta konkretno misliš,ako misliš ne uvažavaju kao Srbe? Ja sam imao druga iskustva,zavisi i kako se postaviš prema drugima,koliko si komunikativan i sl.Obično se recimo iznenade kako naši ljudi dobro govore Engleski,pa elokvencijom,obrazovanjem a zavisi i u kojim se krugovima krećeš,ima ono u staroj izreci "ako sebe ne ceniš i drugi te ne cene" upravo su Ameri objavili istraživanje da se što se samouverenosti tiče Srbi su među tri naroda na svetu Ameri ,Englezi i mi..a kad naiđem na neznalice ili zlurade ignorišem,eto podsetio me na jednog Irca koji onako uvredljivo mi reče"znaš, vi Srbi ste jako primitivi i terorišete..ove i one a mi Irci smo najstarija civilizacija" bla bla,,s obzirom da je očigledno bio nafilovan nekom propagandom klerikalnog tipa,moj odgovor je bio najkosmopolitskiji koji sam moga da mu dam ,rekoh" ja zaista visoko cenim tvoju civilizaciju,ali mi Srbi smo svetu dali jednog Teslu koji je osvetlio, pokrenuo kao i uspostavio komunikaciju ovom svetu,od malog Srbskog maroda to je zaista fenomenalno"posle toga taj Irac je ostao bez teksta..dakle sa takvim svetom se treba boriti znanjem,pa ne moraju svi da te vole već oni do kojih ti je stalo..uostalom ko koga posebno u Evropi voli? Svaka nacija ima svoju dužu ili kraću tradiciju a animoziteti istorijski,kompromis ih spaja, a mi Srbi smo cenjeni tamo gde treba u krugu naše civilizacije i istorijski dokazanim prijateljima,lepo je biti Srbin u Bukureštu,Atini,Moskvi pa i Rimu,Madridu,Lisbonu,Kijevu,Minsku,Pragu,Varšavi,Sofiji,Nikoziji,Tel Avivu tamo sam lepo primljen i uvažavan,to je moje iskustvo..Kosmopolitizam uvek otvara vrata..sve je u stavu..
 
2012, pa ako nas tako cene zašto su nam uzeli Kosovo. Kako je moguće da su celoj zapadnoj Evropi i SAD bliži Albanci nego mi, saveznici iz WW1 i WW2. Zašto su nas bombardovali?
 
Joj nemojte molim vas i o tome jos. Otvorite novu temu u relax sekciji ako vas to "opusta" sto bi relax trebalo da znaci a ova tema neka ostane za razne projekte po gradu.
 
Igore, ja sam zbilja napisao dosta postova o ozbiljnim temama ovog grada. Davao sam i neke dobre sugestije kao i neke detalje iz novije istorije Beograda koje vi mlađi ne poznajete. Vremena su takva (pogotovu kod nas u Srbiji) da se nekad politika ne može zaobići. Kako je jednom neko rekao "Ako se ti ne baviš politikom bavi se ona tobom".

Mihajlo, nije mi jasno šta si hteo sa ovim izvlačenjem mojih postova. Da li misliš da oni vrede i da sam ja u pravu ili prosto ironišeš?
 
dedinje":3bseyn4a je napisao(la):
Mihajlo, nije mi jasno šta si hteo sa ovim izvlačenjem mojih postova. Da li misliš da oni vrede i da sam ja u pravu ili prosto ironišeš?
Nisam ništa izvukao, ovako kod mene izgleda diskusija na ovoj strani :) Samo mi je bilo interesantno kako sam sebi sačuvao vreme na nepotrebno čitanje određenih postova i nerviranje oko istih... ;) Postavio sam ranije skriptu i objašnjenje na temu "Forum, sajt sugestije".

Sori 2012, mnogo spamuješ ;)
 
Ljudi tema je razni projekti,molio bih da se drzimo teme.

U ulici pored djerma,valjda se zove djevdjelijska srusili su nekoliko kucica i trebaju jos nekoliko(tamo gde je sos market).
 
Vrh