Šta je novo?

Razni projekti

Саша":2gjnty5t je napisao(la):
Свих пет зграда су напали истовремено: две у Кнеза Вишеслава, једну на углу Кнеза Вишеслава и Аце Јоксимовића, једну у Аце Јоксимовића, и једну на углу Аце Јоксимовића и Јабланичке.

img1
img2

Ima li negde slika projekta, kako je to zamisljeno ?
Blok 49b, Stankom i Aca ciganin, 1000 prevarenih, na to mislim.
Iako je vec tada bilo moderno, taj blok nema neki "zanimlji naziv" tipa Golf XY/.... terase/Belville/... i nikako ne mogu da nadjem kako to u celini treba da izgleda.
Igrom slucaja, prosao sam tuda par puta u poslednih par dana i neke me stvari bune. Izmedju ostalog video sam neke silne zardinjere tamo (ozbiljno velike), plato izmedju zgrada, vise ulaza u garaze, pa kazu da nedostaje neka mala ulica iza ove najvece gomile zgrada...
Moze to na kraju izgledati super, a mogu i tipicno srpsi zeznuti sa par gluposti :)

Hvala
 
"Poceli su radovi na zgradi vojnotehnickog instituta preko puta hrama. Mislim da ce se koristiti za potrebe ministarstva pravde.
photochooser-0bca71d1-d1.jpg

photochooser-42155fd0-d5.jpg
"
Luka sa SSC
 
Jeste tu ce tuzilastva da usele ako se nesto nije promjenilo
 
uzelac":q04mymtv je napisao(la):
Саша":q04mymtv je napisao(la):
Свих пет зграда су напали истовремено: две у Кнеза Вишеслава, једну на углу Кнеза Вишеслава и Аце Јоксимовића, једну у Аце Јоксимовића, и једну на углу Аце Јоксимовића и Јабланичке.

Ima li negde slika projekta, kako je to zamisljeno ? Blok 49b, Stankom i Aca ciganin, 1000 prevarenih, na to mislim.
Iako je vec tada bilo moderno, taj blok nema neki "zanimlji naziv" tipa Golf XY/.... terase/Belville/... i nikako ne mogu da nadjem kako to u celini treba da izgleda.
Igrom slucaja, prosao sam tuda par puta u poslednih par dana i neke me stvari bune. Izmedju ostalog video sam neke silne zardinjere tamo (ozbiljno velike), plato izmedju zgrada, vise ulaza u garaze, pa kazu da nedostaje neka mala ulica iza ove najvece gomile zgrada... Moze to na kraju izgledati super, a mogu i tipicno srpsi zeznuti sa par gluposti :) Hvala

Целу ту групу зграда зову Спортски центар, зашто - нисам још докучио.
Прошло је доста година од почетка градње, тако да се више не сећам да ли су тада у новинама објављени планови и изглед тог дела. Може се претпоставити да су их некако рекламирали. Сада има неколико приказа појединачних зграда на градилиштима, окачених на саме зграде - два од њих се могу видети на неким од слика које сам објавио овде.

Један плато је пресвучен асфалтом, један није довршен а зграда је одавно усељена, велика гаража испод те зграде није довршена, једна мања испод друге зграде јесте, али се не користи. Има две зграде које немају подземне гараже.
Има великих жардињера (зелених површина с парапетом) у ул. Ратка Митровића.

Ул. Ратка Митровића у делу према ул. Кнеза Вишеслава је добила кањонски изглед када је изграђена по плану Жике Муштикле. Он је некадашње широке зелене површине дуж улице уписао као грађевинске плацеве, а био је у право време на правом месту у општини Чукарица да то може да уради, и доделио их својој приватној фирми, а онда их је уступао извођачима као свој удео у градњи. Тако је писало у новинама.

Пошто је право време сменило још боље време, инвеститори су продавали станове више пута ... а када су ухапсили
једног од њих, све је стало. Могуће је и пре тога.
 
Mislim da je samo jedan podizvodjac sporan, Delta Legal, Aleksandra Lukica, tako je makar sud utvrdio. Vazno je da ce svi dobiti svoje stanove, morace da doplate, ali ce biti reseno. Navodno je rok do 1.novembra ove godine.

No, mene to manje zanima, vise kako ce u celosti "Sportski centar' da izgleda :).
Cak sam to ime vec cuo, ali sam ga ignorisao, reko nema to veze sa bilo kakvim sportom ili centrom, verovatno je neko pogresio :).
Na primer, na google mapu (https://www.google.rs/maps/@44.7487814,20.4311451,18z) se vide dve male ulice/sokaka koje par stanovnika naselja spominju kao nesto sto tek treba da se zavrsi, uz atomsko skloniste koje nemam pojma gde je predvidjeno.

Taj plato, asfaltrani prolaz izmedju zgrada (btw asfaltiran ?!?! ja tu zamisljam neke ploce, nikako klasican asfalt, mozda gresim) koji je do pola "poluzavrsen" (prvi deo izmedju jedne velike lamele i male zgrade iza nje) dok je druga polovina tek u betonu sa ciglom oivicenim zardinjerama.
To sam video pre nekih 7-10 dana kada sam poslednji put bio.

Inace, google streetview je prilicno nedavno tamo prosao, rekao bih pre mesec ili dva max, pa je ono sto se na tim slikama moze videti relativno sveze.
https://www.google.rs/maps/@44.748976,2 ... 91kdPQ!2e0
 
uzelac":2ujsalxm je napisao(la):
... Na primer, na google mapu Cttps://www.google.rs/maps/@44.7487814,20.4311451,18z) se vide dve male ulice/sokaka koje par stanovnika naselja spominju kao nesto sto tek treba da se zavrsi, uz atomsko skloniste koje nemam pojma gde je predvidjeno.
Taj plato, asfaltrani prolaz izmedju zgrada (btw asfaltiran ?!?! ja tu zamisljam neke ploce, nikako klasican asfalt, mozda gresim) koji je do pola "poluzavrsen" (prvi deo izmedju jedne velike lamele i male zgrade iza nje) dok je druga polovina tek u betonu sa ciglom oivicenim zardinjerama.
To sam video pre nekih 7-10 dana kada sam poslednji put bio.
Inace, google streetview je prilicno nedavno tamo prosao, rekao bih pre mesec ili dva max, pa je ono sto se na tim slikama moze videti relativno sveze. http://www.google.rsmap@44.748976,20.43 ... 91kdPQ!2e0

Дужа од те две уличице је у ствари пешачки тротоар и он већ постоји у највећем делу. Поред њега је подигнут паркић за децу у горњем делу, који иде од полукружне улице на слици, а доњи (ближе ул. Ратка Митровића) је делом незавршен, делом пропао, и површина поред њега је неуређена.

image3546.jpg


Друга још не постоји и ја је видим по завршетку градње као колски прилаз подземној гаражи, испод зграде до ул. Кнеза Вишеслава (ту где је камион на слици):
image3425.jpg


Плато између велике и мале зграде је сада под асфалтом, без иједне травке.
image3428.jpg


Како ће бити повезан даље, кад се заврше зграде и гараже, видећемо. Гаража испод мале зграде (у првом плану десно на слици горе, улаз је испод зидића с металним рукохватом) још се не користи:

image3548.jpg


Снимак на Стритвјуу је од пре више месеци, рекао бих, у међувремену су уређени мали травњаци уз улицу.

........................

Вредно се ради, има доста радника, радови брзо напредују.
Предњи део зграде, уз ул. Кнеза Вишеслава.

image3420.jpg


Задњи део исте зграде. Овај плато са жардињерама се надовезује на асфалтирани плато с једне од слика горе, па ће све заједно бити пролаз с дворишне стране, пешачка уличица, тако нешто.

image3422.jpg
 
Саша":2z74qnbj je napisao(la):
Постављена дизалица на градилишту у Рајићевој, поглед из Краља Петра Првог:

image3416.jpg


(сликано данас)

Ovo kao da je slikano u Becu a ne u Beogradu.
 
Нама Обреновићевцима, који знамо да су Београд и Беч започели свој плански развој у истој деценији 19. века, таква паралела уопште није чудна :)
 
Милоша Великог (праве гараже?):
image3446.jpg


Чика Љубина, бивша Аустралијска амбасада:
image3458.jpg


Чика Љубина, суседна зграда - обнављање фасаде:
image3457.jpg


Васина улица, хотел "Мериот" у изградњи:
image3455.jpg
 
Спортски центар, прва зграда у ул. Кнеза Вишеслава кад се наиђе од Кошутњака - изглед фасаде:

image3552.jpg

image3554.jpg

image3553.jpg


(сликано данас, 10.05.15)
 
Bolje su one roze ako se ja pitam, ali ni ovo nije grdno.
Dizajn zgrade bih, laicki, rekao da se bas vidi da je makar 10-15 godina star. No ima i ruznijih svakako.
 
Mутапова, на углу, иза Храма, јуче:

image3573.jpg

image3574.jpg


Ул. Светог Саве, парна страна, близу трга, нов хотел у изградњи:

image3585.jpg

image3584.jpg
 
Marka oreskovica
20150512142412.jpg


20150512142224.jpg


20150512142215.jpg


maraka oreskovica narpreduje

20150512142440.jpg


pecka puzevim korakom

20150512142952.jpg


pecka na uglu sa vojvode savatija ima viska spratova

20150512143131.jpg


dimitrijala

20150515111953.jpg
 
Novogradnja u vojvode stepe
20150518165000.jpg


20150518165006.jpg


20150518174946.jpg


dimitrijala stigla tabla sa renderom

20150516181738.jpg
 
Прва је некако превише једноставна и "лепа" за В. Степе, али добро, ту је бандера да надокнади ружноћу..
 
(пресељено; хвала, Игоре; уф, видим да тамо већ има скорашњих слика ...)
 
Никако да се заврши ова зграда у Змаја од Ноћаја, недалеко од Калемегдана:

image3759.jpg

image3758.jpg

image3757.jpg

image3756.jpg
 
Dobro jos ograde na balkonima i gotova stvar neznam gdje im je zapelo da li su stanovi prodati
 
Vrh