Šta je novo?

Razni projekti

Све више новоградње добија декоративну расвету, макар је то ок.
0dff3ab8454b5e7a6e237fb84a0ebbf3.jpg
 
Redovni komunalci uz kazne za parkiranje lako nateraju ljude da kupe ili rentiraju garazu :).
Salu na stranu, haos je vec sada na ulicama, morace da se kupuju garaze ako misle da imaju parking kad dodju sa posla, ulice su uske i bez mnogo parking mesta, a i glavne dve ulice imaju svega dve trake, nema teorije da trotoari ugoste tolike automobile... kada se svi usele naravno plus svi ti lokali dobiju gazde, radnike i posetioce.
 
direktor":2hdq99np je napisao(la):
dsc05431.jpg

Preko puta djerama kakva je ovdje ulica planirana kad ova zgrada ima bocno prozore
Neće biti sledeće zgrade, tu bi trebao da bude ulaz za garaže budućih zgrada na Bulevaru, verujem da je tako predviđeno i u svim sledećim ulicima, jer bi bilo potpuno suludo da svaka zgrada ima kolski izlaz, direkno na Bulevar.

Direktore, da sam znao da si tu u kraju mogli smo da popijemo kafu i istračarimo se :)
 
^ uf... ovo dole u prizemlju Budimske je tebalo da bude tamno sivi kamen, boje slicne kao ovo oko prozora, da bi se istakao ovaj centralni beli kvadrat, a ovi skroz mali donji prozori od tehnickih prostorija su trabali da imaju zaluzine preko njih u ravni fasade i u liniji ova cetri prozora, tako da se povezu u celinu. Ograde steta sto nisu staklene.
 
Promenjeno je po zelji investitora na samom gradilistu, a ograde je od pocetka hteo od kovanog gvodja i ako je inistirano i u projektnoj dokumentaciju uradjeno od panpleks stakla
 
Milanche, ovo je zgrada na kojoj si ti radio izvodjacki plan koliko me pamcenje sluzi?
 
Investitor seljober i bog i batina nevidim sta je tu cudno
 
Ovo kovano gvozdje je po meni fino upakovano u ovu modernu belu masku zgrade.
Ceo objekat deluje skladno i jednostavno uz taj starinski detalj ograde koji ne zauzima previse prostora u celoj kompoziciji.
 
Михизова улица и око ње:

26--2015-151.jpg

26--2015-152.jpg


26--2015-150.jpg


26--2015-153.jpg


26--2015-164.jpg

26--2015-162.jpg


Угао Дунавске - уз "Галерија" апартмане :
26--2015-143.jpg
 
Јованова улица, улагач Мајкл Ђорђевић (из Америке):

26--2015-103.jpg


С дворишне стране:
26--2015-108.jpg

26--2015-112.jpg


И потамнела кућа на углу припада истом човеку; приликом њеног реновирања ће, на жалост, уклонити стари бршљан којим је обрасла са задње стране:
26--2015-115.jpg
 
Обновљена фасада на Обилићевом венцу - из (веће од ове) даљине изгледа као да је зграда нова.

26--2015-009.jpg
 
Ovaj potez na kraju i nece ispasti toliko los koliko sam se plasio u pocetku.
 
Висина је спасила ствар, да нема оне старе и ове треће од ње било би нестварно, али јбг..
 
Somi303":2dlx2apj je napisao(la):
Висина је спасила ствар, да нема оне старе и ове треће од ње било би нестварно, али јбг..

Upravo tako Somi, kad se visina uskladi to je vec korak do lepseg ulicnog fronta. A uspeli su i terase da uklope tako da je i tu ispalo korektno.
 
Homer Jay":39w64cvy je napisao(la):
Vojislava Ilića, prekoputa Arhitektonske škole:

Велика је иронија је да се ово архитектонско ругло и кичерај првог реда налази баш преко пута мог АТШ-а.

Да деца већ на старту свог стручног школовања виде шта пролази у овој држави и какав бофл треба да пројектују. :violina:
 
Homer Jay":3eehgh9i je napisao(la):
Vojislava Ilića, prekoputa Arhitektonske škole:

vilica3.jpg
Meni ovaj niz izgleda ako ista makar skladno i pristojno u odnosu na ono sto se gradi po gradu recimo u Dimitrija Tucovica i sl ulicama. Jedino onaj objekat na kraju sa onom zaobljenom bespotrebnom "nadogradnjom" izgleda cudno. Verovatno ce i rupa izmedju dva objekta biti popunjena sobzirom da jedan od njih ima fasadu bez prozora.
 
Kao laiku, meni je ovo sasvim OK.
Sve zajedno ima neki medjusobni sklad i odaje utisak uredjenosti.
 
Vrh