Šta je novo?

Razni projekti

Sve ispostave u jednoj zgradi

Autor: B. I.

Prekršajni sud u Ustaničkoj ulici, čija je rekonstrukcija počela, a očekuje se da bude završena na jesen, obišli su juče ministar pravde Nikola Selaković i gradski menadžer Goran Vesić.
Vesić je istakao da je saradnja Grada sa Prekršajnim sudom veoma dobra i da se taj sud često uključuje u vidu saveta prilikom određenih odluka u Skupštini grada.

http://www.danas.rs/danasrs/srbija/beog ... _id=303314
 
Turska ambasada Krunska
wp002084.jpg

wp002085.jpg

LUKA sa SSC
 
Izgradnja podzemnih garaža u dva nivoa - objekat Dimitrija Tucovića 32 - 38.
110354598394431461316678.png

115356678394431494650002.png

izvor:Galens doo
 
Почела је изградња бензинске станице "Ада" на раскрсници где се удесно скреће на стари Обреновачки друм, преко пута БМВ-овог продајног салона.

image4125.jpg

(сликано из градског превоза)


image4145.jpg


Делтин/БМВ-ов продајни салон с друге стране Обреновачког пута:

image4146.jpg
 
Саша":bm9s8t3b je napisao(la):
Почела је изградња бензинске пумпе на раскрсници где се удесно скреће на стари Обреновачки друм, преко пута БМВ-овог салона.
Koja pumpa?
 
prosao sam juce nema promena, sve je isto ka na fotografiji iznad
 
Улица Ратка Митровића, напредују радови на завршавању давно започетих зграда:

image4129.jpg

image4131.jpg

image4128.jpg
 
Uradjeno je u skladu sa okolinom gde su zgrade stare i preko 100 godina tako da nece odudarati od sredine.

BTW, objekat nije smesan kao ovi u Skopju ali su mogli malo da porade na proporcijama odredjenih elemenata.
Rekao bi da su odredjeni delovi zgrade promaseni, pogotovu odnos uvucenih i izvucenih delova fasade kao i ovaj asimetricni deo koji deluje malo cudno u celoj toj kompoziciji.

Videcemo kad budu zavrsili zgradu.
 
Ово је једна екстремна верзија надградње старе зграде у истом стилу која је по мени прихватљива. Бојим се само да су неке елементе баш испромашивали. Зграде из тог периода нису имале увучене лође већ балконе.
 
Аааааааааааа, која кичерозззаа...
За
smile175.gif
.
 
Nije kič sve što nije svedeno.
Isto važi i za onu najnoviju zgradu u Cara Nikolaja II br. 19, sa pogledom na Čuburski park.
 
http://www.youtube.com/watch?v=TEIRiNsGdnU

Kitsch steht zumeist abwertend gemeinsprachlich für einen aus Sicht des Betrachters minderwertigen, sehnsuchtartigen Gefühlsausdruck. In Gegensatz gebracht zu einer künstlerischen Bemühung um das Wahre oder das Schöne, werten Kritiker einen zu einfachen Weg, Gefühle auszudrücken, als sentimental, trivial oder kitschig.
 
На новој згради у ул. Краљевића Марка (излази на Карађорђеву код Београдске Задруге) је урађена фасада:

image4184.jpg

image4185.jpg

image4186.jpg

image4187.jpg

image4188.jpg

image4189.jpg


У старој згради преко пута је један од, сигурно дивљих, смештаја за азиланте. Видео сам како један човек уводи целу групу у њу.
 
Градилиште у Париској улици, поред зграде Министарства за телекомуникације:

image4197.jpg

image4199.jpg
 
Саша":12clb8b8 je napisao(la):
Хотел у изградњи на Зеленом венцу:

image4177.jpg

image4178.jpg

image4179.jpg

А јесу ли срушили онај додати спрат који није био у пројекту ? Инспекција им је то наложила.
 
Овај хотел на Зеленом венцу ми је ужасан. Лично ме изуђује сваки пут када га видим:( У комбинацији са зградицама преко пута, костуром Беобанке, распалим степеницама и фасадама, локалима на платоу изнад пролаза, одаје утисак хаоса и небриге.
 
Изгледа да ови из Химел градње нису имали пара да ураде таблу са цртежом и подацима на њој :p
 
Vrh