Šta je novo?

Razni projekti

Tintoreto":21eilr4d je napisao(la):
Moram da priznam da je i meni interesantno ovo.
Mozes li mi poslati link od agencije gde su oglasili stanove?
Cena od 1100e sa PDV om je ok.

Prvo što mi se pojavilo u vezi firme Art Vukotić je ovo:

Grad vodi tri predmeta i protiv „Danzo investa“ (Art Vukotić). Ovaj investitor u zbiru, Direkciji, na ime kamate i naknade mora da plati oko 300 miliona dinara.
http://www.novosti.rs/vesti/beograd.74. ... liona-evra
 
Urke":292zor9b je napisao(la):
Tintoreto":292zor9b je napisao(la):
Moram da priznam da je i meni interesantno ovo.
Mozes li mi poslati link od agencije gde su oglasili stanove?
Cena od 1100e sa PDV om je ok.

Prvo što mi se pojavilo u vezi firme Art Vukotić je ovo:

Grad vodi tri predmeta i protiv „Danzo investa“ (Art Vukotić). Ovaj investitor u zbiru, Direkciji, na ime kamate i naknade mora da plati oko 300 miliona dinara.
http://www.novosti.rs/vesti/beograd.74. ... liona-evra

Ma ne mislim na Google, ovo sam i ja odmah pronasao.. Nego me interesuje da li neko ima informacije iznutra?
 
(премештено у другу тему, хвала за везу до ње, Игоре) (в. следећу објаву)
 
"Imamo Plan" je aplicirao za novac kod NIS-a za najbolje projekte u vasoj zajednici. Od danas pocinje glasanje za izbor projekata koji ce dobiti sredstva za realizaciju, pa bi bilo dobro da svi ljudi dobre volje podrze ovu inicijativu.

Projekat se zove "Ucionica u prirodi", a vise detalja mozete videti na ovoj temi: viewtopic.php?f=31&t=2985

Instrukcija za glasanje:
1. Idite na http://zajednicizajedno.nis.eu/glasanje
2. Izabreite grad: Beograd
3. Na dnu liste (5 od kraja) nalazi se projekat Imamo plan - Znanje na otvorenom
4. Glasaj

Hvala svima unapred!
 
Novi stanovi na Slaviji - "Global Park" planira izgradnju poslovno-stambenog objekta u centru Beograda
Utorak, 07. 04. 2015.|12:26 | Izvor: eKapija
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Beogradska kompanija "Global park" planira izgradnju stambenog objekta u srcu Beograda, nedaleko od trga Slavija, iza zgrade Narodne banke Srbije, saznaje "eKapija".

Objekat bi trebalo da bude smešten između ulica: Nemanjine, Svetozara Markovića, Kralja Milana i Kralja Milutina.

Investitor za sada ne otkrva više detalja o površini, spratnosti, broju stanova ili kvadraturi, već će "više informacija biti poznato nakon što projekat bude odobren i dobiju građevinsku dozvolu". Kako "eKapija" saznaje, najverovatnije je da će objekat uz stambene sadržaje imati i poslovni prostor.

U toku je Javni uvid u Nacrt plana detaljne regulacije bloka između ulica: Nemanjine, Svetozara Markovića, Kralja Milutina i Kralja Milana, izrađen na inicijativu Privrednog društva za inženjering, konsalting i građevinarstvo "Global Park". Površina prostora obuhvaćenog planom iznosi oko 2 ha.

"Global Park" posluje u okviru "BS Investment grupe", poznate po izgradnji većeg broja stambeno poslovnih objekata, uglavnom u centralnoj zoni Beograda.

Izvor: eKapija

Jako osetljiva lokacija, a reference "BS Investment grupe" zasad ne ulivaju mnogo nade kada je estetsko rešenje u pitanju. Nadam se da grešim.
 
Доградња зграде ФОН-а:

(из ул. Јове Илића)
image3127.jpg

image3129.jpg

(угао)
image3130.jpg
 
Да су на згради с универзитетским становима на Новом Београду у Блоку 32, коју ја зовем Даждевњак (сва је црна, с отровно жутим балкончићима), уградили ролетне друге боје, она би изгледала знатно боље.
Замислите да су на овој згради у ул. Јове Илића (Вождовац) ролетне (и све друго) исте боје као фасада! Овако је, ипак, знатно боље:

image3121.jpg
 
Homer Jay":3ykk3njw je napisao(la):
Zemun dobija novi sporsko-rekreativni kompleks - Konkurs za idejno rešenje "Master" centra otvoren do 8. jula 2013. godine
Ponedeljak, 01. 07. 2013.|15:44 | Izvor: eKapija
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
centar_master_zemun_satelitski_snimak_010713.jpg

Satelitski snimak lokacije

Moderan sportsko-rekreatvni centar sa dvoranom za velika takmičenja, savremenom teretanom, velnes centrom, luksuznim restoranom i kafićem za Zemunce možda neće biti samo pusta želja. Naime, firma "Centar Master" objavila je nagradni arhitektonski konkurs za izradu idejnog rešenja za gradski sportski centar "Master" u Ulici Aleksandra Dubčeka u Zemunu.

Pravo učešća na konkursu imaju sva pravna lica registrovana za projektovanje i sva fizička lica sa stečenom visokom stručnom spremom iz oblasti arhitekture u Srbiji, ali i inostranstvu. Prva nagrada je vrednosti 500.000 dinara, drugoplasirani projekat dobiće 300.000 dinara, a vrednost treće nagrade je 100.000 dinara.

Predviđena je rekonstrukcija postojećeg objekta površine 2886 m2 (2506m2 u osnovi), a trebalo bi da rekonstruisani objekat ima površinu od 4.000 do 6.000 metara kvadratnih. Dakle, reč je o potpuno novom objektu na postojećim osnovama gde bi bila sportska dvorana, nekoliko sala za razne sportove, teretana, rehabilitacioni i velnes centar, restoran, prodavnica, kancelarije, recepcija i svlačionice.

Adaptabilna dvorana sa gledalištem kapaciteta od 1.000 do 2.000 gledalaca mogla bi postane mesto okupljanja vrhunskih sportista. Dvorana bi trebalo da zadovolji standarde kako bi bila organizovana evropska takmikčenja u rukometu, košarci, odbojci, ali i kulturno umetnički programi i proslave, a planiran je i teren za skvoš. Naravno, takav objekat zahteva i prostor za odlaganje opreme i rekvizita, kao i svlačionice koje bi bile predviđene planom.

Takmičenja bi mogla da se organizuju i u stonom tenisu s obzirom na to da je planirana i sala za taj sport sa 6 do 15 stolova minimalnih dimenizija 4.5m x 9m do maksimalnih 5 x10m sa svlačionicama.

Joga, pilates, borilački sportovi, ples i druge rekreativne aktivnosti imaće zasebne dve multifunkcionalne sale dimenzija 10m x 10m sa svlačionicama.

centar_master_zemun_2_010713.jpg


Luksuzna teretana bi trebalo bi da bude podeljena na deo za vežbe snage/izdržljivosti gde bi bile smeštene sprave i deo za slobodne tegove, kao i oprema za mrtva dizanja, dok bi drugi deo bio opremljen spravama za kardiovaskularni program kao što su trake, bicikli, stepri, veslanje. Poseban prostor je predviđen za izvođenje cross-fit treninga, a moguće je pejektovarati i elitni deo sa olimpijskom opremom. I teretana bi imala zasebne svlačionice.

U sve to, zemunski sportski kompleks će imati i rehabilitacioni centar sa fizioterapeutskom ordinacijom, centar za sportsku medicine, kao i sobu za prvu pomoć.

Luksuzni rekreativni centar ne može se zamilisti bez spa centra gde bi bili bazen okvirnih dimenzija 6m x 15m, kao i đakuzi, razne vrste sauna, prostorije za masaže, slanu sobu i drugi sadržaji koje zahteva jedan moderan velnes centar.

Nakon svih tih aktivnosti posetioci će moći da se odmore u kafe / lounge baru ili sportskom restoranu, kao i da kupe potrebnu sportsku opremu u prodavnici koja je takođe planirana u sklopu kompleksa.

U sastavu sportskog komleksa biće smeštene i kancelarije, kao i recepcija.

S obzirom na mogućnost velikog broja istovremenih korisnika, po urbanističkim standardim po kojem jedno parking mesto dolazi na 50 m2 objekta, potrebno je obezbediti parking za oko 120 automobila ili 2.500 m2 otvorenog prostora, tako da će centar "Master" imati i garažu.

U projektnom zadatku je preporučeno da projektant treba predvideti "toplu" vezu sa hotelom čija je izgradnja takođe planirana, ali za koji tek treba da bude objavljivanjen konkursa za izradu idejnog rešenja.

centar_master_zemun_1_010713.jpg

Sadašnje stanje

- Što se hotela tiče u toku su pregovori sa vlasnicima susednih parcela i u zavisnosti od rezultata pregovora odrediće se veličina hotela. Ukoliko pregovori ne budu uspešni, hotela neće biti. Hotel je zamišljen kao "garni", bez restorana, sa 3 zvezdice koji bi bio pogodan za smeštaj sportista – kažu u "Centar Masteru".

Prema rečima vlasnika preduzeća "Centar Master" još se ne zna koliko će novca biti uloženo u ovaj objekat, kao ni okvirno vreme kada će početi izgradnja.

Rok za predaju arhitekstonskih radova je 8. jul 2013. godine do 12 časova u prostorijama preduzeća "Centar Master", Miloša Bandića 16 u Zemunu. Radovi koji stignu posle ovog roka neće biti razmatrani, a dodatne informacije mogu se dobiti putem e-mail adrese masterbc@masterbc.co.rs.

Izvor: eKapija

Evo kako napreduju radovi:
hala.jpg
 
Danas sam prošao pored benzinske pumpe na ćošku Sve Maškovića i Bulevara Oslobođenja, deluje mi da je pri karaju. Nekad je bila mala Nis'ova pumpa, a sad je re-brendirana (da se "stručno" izrazim) u Gasprom i dosta je veća, imaće prodavnicu i verovatno i nekakav ugostiteljski odeljak. Nisam slikao, bio mi otvoren semafor :(
 
У делу Врачара око Храма Св. Саве се много гради. Ево неколико слика од данас (било је контра светло па нису баш добре):
Скерлићева:
image3195.jpg

image3196.jpg

image3197.jpg

У приземљу ове је велики кафић "Цегер":
image3198.jpg



Угао Скерлићеве и Браничевске:
image3202.jpg


Угао Боре Станковића и Стојана Протића (отворен кафић у приземљу):
image3199.jpg


Стојана Протића:
image3205.jpg

image3204.jpg


У Мутаповој непосредно иза Храма изградња нове зграде је стигла до другог спрата.
 
Da li postoje neki planovi za blok 26?
Vidim na Energoprojektovoj parceli digli novu ogradu, neki bageri tu nešto petljaju sa zemljom, ali za sada ne izgleda kao konkretno gradilište?
 
Ugao Bore Stankovića i Mutapove:

granithram.jpg


Nova zgrada je povučena u odnosu na Ulicu Bore Stankovića, praktično je u liniji sa Vojno-tehničkim institutom (u tu zgradu će se useliti neki sudovi), tako da se stvaraju mogućnosti za novu regulaciju kako bi se formirao kružni plato oko Hrama:

mutapova-lokacija.png


Čuburski park - još jedna "novo, a da liči na staro" zgrada na Vračaru. Aj' ta fasada, al' otkud ova dva sprata viška, majka mu stara:

cubura2.jpg


cubura1.jpg


Jedna po jedna - i ovih "retro" zgrada je sve više. Na netu sam slučajno nabasao i na ove rendere za budući objekat u Krunskoj 90 (tačno na stanici 26 kod Parka vojvode Bojovića, kraj Kalenića):

1.jpg


2.jpg


3.jpg


Investitor te zgrade je kompanija Sandei, koja je na neki način i promovisala ovaj stil po Beogradu sa svojim zgradama u Krunskoj, Resavskoj i Birčaninovoj.
 
Tu je i grad kriv sto osim love nema nikakav kriterijum
A za spratove viska nemam komentar gdje je sad ministarka
Imas li mozda sliku rendera za zgradu iza hrama
 
pritom, ova rugoba ce nici na lokaciji na kojoj se sada nalazi jedna divna, predratna vila, koja nije bas primetna sa ulice na prvu loptu.
 
Ja ne hejtujem, misljenja sam da ako je izvedeno kako treba bar sto se tice proporcija, forme i materijala, moze biti zanimljivo imati i par primera takve gradnje u Beogradu.
I onako za 100 godina se nece ni znati da li je iz 19og ili 21og veka.
 
d82c15b1493d227b37c4969702977e27.jpg


251fc8fb8842573a247cfb3ad73651c0.jpg


Radi se rekonstrukcija, bolje receno izgradnja nove benzinske stanice "Zarkovo 1".
Po renderima bi se reklo da je planirano i rebrendiranje u Gasprom
 
Vrh