Šta je novo?

Razne rekonstrukcije

290036957_10225853669521297_1255190824526947260_n.jpg


Screenshot (385).png
 
 
Necete verovati...dve rekonstrukcije su ponovo nastavljene....

Pravosudna akademija u Krunskoj ulici (na slici) nadam se da ce uraditi i fasadu, zgrada dominira na raskrsnici sa Svetozara Markovica!
Takodje video sam i majstore i novi materijal u nesudjenom hotelu na Andricevom vencu!
20220909_124830.jpg


Sent from my SM-A525F using Tapatalk
 
Necete verovati...dve rekonstrukcije su ponovo nastavljene....

Pravosudna akademija u Krunskoj ulici (na slici) nadam se da ce uraditi i fasadu, zgrada dominira na raskrsnici sa Svetozara Markovica!
Takodje video sam i majstore i novi materijal u nesudjenom hotelu na Andricevom vencu!Pogledajte prilog 144763

Sent from my SM-A525F using Tapatalk
Nesudjeni hotel na Andrićevom vencu je pre par meseci otkupila jedna domaća firma koja se bavi real estatom.
Rade se lux apartmani.
 
,,Upravo nam je odobren redesign bivse zgrade poslovnih usluga, kompanije Politika AD na beogradskom Bulevaru Despota Stefana. Kada bude zavrsena, centar Beograda dobice novih 3.000 m2, zdravog, modernog i ekonomicnog za korisnike poslovnog prostora. Vremena za slavlje nemamo, jer je finalizacija projekta u toku.
Zahvaljujemo se na poverenju investitoru Severna Morava.”
@arhi_nova
B94F2E07-AB1C-45B7-9A37-6FC03DBC12AC.jpeg
3F2A711C-6911-4C1E-9715-616E6DBED8A1.jpeg
61FCA5A3-F693-4384-9F9E-11720B44AD4F.jpeg
 
Da ta sa fasadnom ciglom i više staklenih površina je daleko bolja.
 
naravno da bi bolje legla crna fasada od cigle. Cigla se lako cisti, a na tamnijoj podlozi se nece odmah videti prljavstina.
 
Prljanje a i održavanje fasade zavisi i od materijala od koga je urađena tj čime je obložena. Jednostavno nisam za mračne objekte u isto takvoj ulici a ni Mia Dorćol mi nije ne znam kakav domet.
 
Što se tiče zgrade u despota Stefana bilo koja opcija će učiniti zgradu boljom i lepšom nego što je sada. Jedini problem je kao za većinu lepih zgrada jeste šta će biti u prizemlju zgrade.
Mnogo je ružnih primera sa prenabudženim reklamnim delom u prizemlju lepih zgrada.
Kladionice, supermarketi i slično!
Čak i u ovom starom izdanju Wudy reklama ruži zgradu.
Nadam se da će u prizemlju biti nešto smisleno i sredjeno sa ukusom.
 
Zato su i izabrali drugu varijantu, jeftinija, nije to bio izbor arhitekte već investitora.
 
Vrh