Šta je novo?

Razne rekonstrukcije

Дошљак

Professional
Učlanjen(a)
31.10.2014.
Pohvaljen
26.657
Архитекта се уопште није трудио да уклопи старо и ново. Нови део је могао да има изражене вертикале уместо хоризонтала и окулусе.

Drakche

Advanced
Učlanjen(a)
19.08.2010.
Pohvaljen
5.635
Napravili su rezidenciju(?), sa onim terasama i svim, iznad objekta koji je pod "zastitom". Znaci, jednu sasvim prosecnu zgradu su nakalemili na spomenik od kulturnog znacaja, koji je bio zanimljiv bas zbog svoje arhitekture.

Вожд

Professional
Učlanjen(a)
15.04.2014.
Pohvaljen
24.552
Михаила Аврамовића

s-l1600.jpg

Screenshot (330).png

solecar

Professional
Učlanjen(a)
06.12.2011.
Pohvaljen
16.772
Jednom prilikom, za vreme onih policijskih časova na početku Korone, vrteći kanale na TV - u, naišao sam na emisiju koja se bavila tim modernističkim nadogradnjama fasada od pre II svetskog rata pa unazad. Gledajući emisiju, shvatio sam da je svet počeo da klizi u neku vrstu arhitektonskog ludila, jer su takve sklepotine predstavljali kao vrhunac arhitekture, kao i da je deo građana oduševljen takvim idejama. Najbizarnija stvar, da se tako izrazim, u nedostatku adekvatne reči, je bila nakalemljivanje trapezoidnog staklenca na zgradu kao što su te koje si prikazao.​

Kailan

Higher intermediate
Učlanjen(a)
24.08.2015.
Pohvaljen
5.552
Генерално су модернистичке зграде тог типа прихваћене зато што је јефтиније за изградити а економија на страни тражње не фаворизује дуг квалитет већ често обртање капитала и потрошњу. Стога је профитабилно градити што јефтиније и сведеније а убеђивати људе да је то нешто посебно архитектонски лепо или оригинално (ево већ стотинак година).

Пошто је обичним људима махом преко главе такве архитектуре и свесни су колико уништава градове онда покушавају да се на овај начин убаце у урбано ткиво и нормализују овакву градњу, као вук у јагњећој кожи. Образложења како је то исправно и архитектура стаклених геометријских облика у ствари лепа служе само да се најпрофитабилнији начин градње нормализује и прода обичним људима преко академске класе којој је то главна функција.

Drakche

Advanced
Učlanjen(a)
19.08.2010.
Pohvaljen
5.635
Ovi drugi primeri nadogradnje barem nemaju terase..
To su oni slucajevi kada zamisao zvuci odlicno, a rezultat je nja.

Дошљак

Professional
Učlanjen(a)
31.10.2014.
Pohvaljen
26.657
Ови примери из других држава имају за позитивно то што нема тераса, тј. нови део је једноличан. Ова надоградња зграде Икаруса је накарадна и личи на оне кућице на постојећим зградама у Небојшиној.

prostorni planer

Higher intermediate
Učlanjen(a)
07.06.2010.
Pohvaljen
1.723
Ja vise ne znam sta cemo sa tolikom administracijom. Vojska je napustila Katanicevu, Balkansku, Nemanjinu gde je kasacioni sud (nekada komanda grada) i druge zgrade, Savezna vlada SIV 1-3, skupstina R. Srbije zgradu u Kralja Milana, ali su to razni drzavni organi zaposeli i ubacili masu svojih neradnika na grbaci ovog napacenog naroda. Pa nemoguce da administracija ovako male Srbije koristi sve stare zgrade republickih organa, sve zgrade koje su napustili savezni organi, a sada i sve zgrade koje je napustila vojska. Samo u SIV 1 radi 6000 apartcika koji verovatno nemaju duze od sat vremena posla dnevno.
Druga stvar - cena rekonstrukcije zgrade od 8000 kvadrata 18700000 evra, znaci 2200 evra po kvadratu. Za te pare su mogli novu zgradu da naprave samo tako, da ne kazem 3 zgrade. Znaci rekonstrukcija je obicna pljacka budzeta koji pune ostali posteni gradjani. Sramota

prostorni planer

Higher intermediate
Učlanjen(a)
07.06.2010.
Pohvaljen
1.723
Rade te radnjice u prizemlju. Lično sam se uverio par puta. Ima neka turistička agencija, nešto za elektromaterijal (nisam 100% siguran) i sa krojačkim repromaterijalom.
To je druga zgrada Sole, nije u okviru Balkanske 53. U ovoj zgradi mi je otac radio desetak godina, obisao sam je uzduz i popreko pa znam iz prve ruke. Evo vidis na fasadi ova svetlija strana je Balkanska 53, a tamnija 51 ili koji broj
Screenshot_2022-07-10-23-23-47-042_com.google.android.apps.maps.jpg

Vrh