Šta je novo?

Razne rekonstrukcije

Biće da opet nisi pazio na času.

Pozorište sada ima preko 900 kvadrata korisnog prostora, pošto je tokom rekonstrukcije dograđeno dodatnih 400 kvadrata kako bi se uvele ili optimizovale sve potrebne funkcije. U potpunosti je rekonstruisano i tehnički unapređeno praktično sve vezano za proces rada, a neke funkcije za realizaciju predstava i pogodnosti za glumce prvi put su dostupne. Pozorište nakon rekonstrukcije ima veliku pozorišnu salu sa 120 mesta, koja je produkcijski opremljena za različite druge namene, poput filmskih projekcija ili manjih koncerata i nastupa. Pozorišna dvorana ima nešto manje mesta nego pre rekonstrukcije, što je uslovljeno bezbednosnim propisima ali i potrebom da se ostvari mogućnost pristupa gledalaca sa invalidskim kolicima.
 
Daj neku konkretniju reakciju a ne ovu Mona Lizu :)
To je meme na kojoj ova zena iz The Office-a gleda dve razlicite slike i kaze ,,they're the same picture''. Tj. htedoh reci da mi Dadov pre i posle dodje kao da gledam istu sliku, odnosno da ne vidim veliku razliku.

Posle sam procitao ovde na naslovnoj strani sajta sta je sve uradjeno, ali isto tako sam procitao da je sve kostalo skoro dva miliona evra pa ne mogu reci da sam odusevljen uradjanim, sta vise.

Ova glavna hala deluje samo malo nalickana, kapiram da je vecina para otisla na izgradnju novog prostora i nabavku opreme, to koliko kosta i koliko ce to sve znaciti ljudima koji rade tamo i da li vredi, morace neko upuceniji i ko radi tamo da kaze.
 
pozoriste-dadov-230315-01.jpg
Nevezano za ostale radove, ali kakav promasaj za natpis blagajne. Natpis se vidi samo ukoliko nema mnogo ljudi u objektu.
Nisu dzabe natpisi na aerodromima postavljeni da vise sa plafona.
 
Postovani moj direktore, mozes pogledati budzet grada bg konto 6.7 videces da je za Bosko Buhu odvojeno za rekonstrukciju 5mil dinara ove godine, 462mil sledece i 413mil dinara 2025. Na sve se misli moj diso
Alo bre gdje su svih ovih godina
Znas li ti kad je zatvoreno pozorište
Kako je mogo dadov da se brzo uradi
Gdje su pare za to sve ove godine
Plus je djokovic dao pare isto
A natpis blagajna nije mogo biti jadniji
 
Alo bre gdje su svih ovih godina
Znas li ti kad je zatvoreno pozorište
Kako je mogo dadov da se brzo uradi
Gdje su pare za to sve ove godine
Plus je djokovic dao pare isto
A natpis blagajna nije mogo biti jadniji
Nesto nisi bio ovako zabrinut dok je Narodni muzej bio 15 godina zatvoren.
 
Nesto nisi bio ovako zabrinut dok je Narodni muzej bio 15 godina zatvoren.
Vidi mani me tih vaših parazitskih prica
Sta ti znaš jesam li ili nisam bio zabrinut za narodni muzej gdje si ti bio prije 15 godina da brines o muzeju ajd da čujem.
U narodni muzej nije hteo da se useli kancer i da otvori kafic i da otme dio zgrade i uknjiži to na sebe i nemoj da mjesas babe i žabe ispadas smešan kao vuk drašković.
Da ne nabrajam sta je sve obećano i nije uradjeno
 
JEL OVO NORMALNO @Vračarac
Screenshot_20230320-231025_Samsung Internet.jpg

Nekad su bogati ljudi ostavljali imovinu za opšte dobro za univerziteta za kulturu
Sad otimaju od kulture jel to normalno
A ko im pomaže tvoji drugari

Idi zali se GV da vrati pozorište
 
Zašto nije zavrseno vec 7 godina alooo pr snjs sta je problem
Da nije mozda pp izlaz i otimanje javne imovine
Za rad drugara
Koga briga sta pise u budžetu kad ce da se menja ko da se pa poštuje
Bulevar patrijarha pavla vidm vec završen...
 
Da li je moglo ranije, svakako da jeste ali ne mozes ocekivati da se sve radi odjednom. Narodni muzej i msv su bili prioritet sad dolaze manja pozorista na red. Nema bg para pa da radi sve zivo u isto vreme slozices se...
 
Ne spinuj nije ti ovo oo snjs guncati
1.Narodni muzej plaćen iz republičkog budžeta ne pravi se naivan
2.Msv je sta MSU je platila isto republika tako da ne pravi se naivan
Kako sad Beograd nema para da radi kad 5 godina za redom ima najveću budžet u istoriji...
Necu se složiti jer se pare troše ne namenski na stvari koje nisu u nadležnosti grada ...
Daju se koje kakvi razni vauceri ....
Obećava se ovo ono besplatno....
Populizam a grad se vamo raspada ....
Preko ulica stajalista ograda rasvjete ...
 
I sam sam napisao da se ne slazem sa ovim socijalnim glupostima koje sada rade u gradu i da to razara razvoj grada na drugoj temi moze dosljak da ti potvrdi. Necu vise da gusim temu
 
A ova lupanja oko NM i MSU ces da se pravis da nisi rekao jel sad kao da budemo u okviru teme
 
A ova lupanja oko NM i MSU ces da se pravis da nisi rekao jel sad kao da budemo u okviru teme
Vidi, ja razumem da si frustriran i da ti nije dobro zbog cinjenice da je pomenute muzeje otvorila ova vladajuca stranka tj sns konkretno a ne ds i razumem da ces ti sad kao onomad kad su sredjivane fasade na Kosancicevom vencu kad si danima spamovao temu sa fugama izmedju kocki samo da bi skrenuo temu sa sredjivanja fasada. Dzabe ti je sve.
Gde si da podrzis pomeranje splavova ti veliki zaljubljenik u Begrad a?
 
Vidi, ja razumem da si frustriran i da ti nije dobro zbog cinjenice da je pomenute muzeje otvorila ova vladajuca stranka tj sns konkretno a ne ds i razumem da ces ti sad kao onomad kad su sredjivane fasade na Kosancicevom vencu kad si danima spamovao temu sa fugama izmedju kocki samo da bi skrenuo temu sa sredjivanja fasada. Dzabe ti je sve.
Gde si da podrzis pomeranje splavova ti veliki zaljubljenik u Begrad a?
Vidi meni je bitno da se stavri rade koja stranka nije ni bitno da sam hteo mogo sam biti visoko i kod žutih i kod tvojih odbio sam glat i jedne i druge jer me to ne zanima u životu. Kocke su loše urajdne pa urajden Fasade su zasarane niko ih ne cisti niti održava teško staviti agz
Sto se tice pomeranja splavova ako budu sve makli i ne preskakali drugare onda možemo pričati o tome Imas tamo temu o spalvima gdje i sta jako sam predlagao da treba uraditi a da jos nis bio clan pa nisi bio na zadatku ovde...Inace sta se čeka sa uklanjanjem potonulog splava sta treba da postane turistička atrakcija ...Ej sad ce 3 mjeseca ajd zavrsi to preko drugara.
 

Protest u BDP-u: Glumci podržali kolege iz „Boška Buhe“ koje proteruju zbog Peconija i Ace Bosanca


Oduzimaju pozorište svojoj deci, kaže za Nova.rs glumica Danica Maksimović, koja je sinoć zajedno sa svojim kolegama iz predstave „Yankee Rose“ podržala glumce pozorišta "Boško Buha".

Nakon što su glumci pozorišta „Boško Buha“ pre dva dana protestvovali zbog promene lokacije njihovog teatra, sa njima su se, posle Glumačke organizacije Srbije, sinoć solidarisale i kolege iz predstave „Yankee Rose“ Beogradskog dramskog pozorišta.

Ansambl ovog komada je, nakon izvođenja predstave i poklona publici, uputio javnu podršku kolegama iz „Buhe“.

„Samo zato što podržavamo našu profesiju u kojoj smo jako mali, jako malo cenjeni, osim od vas – publike, prave publike, i jedino što želimo je da, ako možete, posle ovog velikog aplauza koji smo dobili, da još jedan aplauz svi zajedno damo za pozorište Boško Buha i za njihovu borbu da ostanu tamo gde jesu, i gde pripadaju – na tom istom mestu“, poručila je glumačka postava predstave „Yankee Rose“.

Glumica Danica Maksimović, koja igra jednu od glavnih uloga u predstavi „Yankee Rose“, poručuje za Nova.rs da „to što je obećano trebalo bi da se i uradi“.

– Šta čekaju već osam godina? Ko god da je u gradu, sledeća vlast preuzima ono što je prethodna imala obavezu. Neka to vide među sobom, nije to naša obaveza. Nama treba pozorište, deci treba pozorište, oduzimaju ga svojoj deci.

Glumica dodaje da bi solidarnost trebala da bude vidljiva u svakoj profesiji.

– I kod pravnika, tužioca, u školama… Ja razmišljam kao umetnik. Nikada nisam bila u politici, niti me zanima – zaključuje naša poznata glumica.

Njena koleginica iz predstave „Yankee Rose“ Iva Ilinčić nam je kratko rekla da je dečije pozorište jako važno za jedno društvo:

– Podržavam ih iz sveg srca – kaže mlada glumica za Nova.rs.

Podsetimo, glumci pozorišta „Boško Buha“ održali su pre dva dana protestni skup na kom su odbacili kao neprihvatljiv predlog o preseljenju u zgradu Pošte na Savskom trgu koju bi, kako je najavljeno, renovirala kompanija Belgrade Waterfront. Zatražili su od nadležnih gradskih vlasti hitno rešenje imovinsko-pravne situacije prostora na Trgu republike u kojem se nalazi od osnivanja, kako bi konačno počela njegova godinama najavljivana rekonstrukcija.

Krajem prošle godine prve naznake mogućeg preseljenja „Buhe“ sa stare adrese stigle su od ministra finansija Siniše Malog koji je rekao da će u zgradi „Stare pošte“, nakon rekonstrukcije, biti smešteni škola, vrtić, „Boško Buha“ i Dečji muzej, da bi na izmaku februara gradonačelnik Aleksandar Šapić izjavio kako je moguće da će teatar biti izmešten u kompleks „Beograda na vodi“.

– Uknjižen je deo prostora, a kako, to ne znam. To je bilo 2017. godine. U katastru piše da je suvlasnik jednog dela Peconi. Zakupio je jedan deo prostora i podigao kredit, hipoteku, i napravio restoran. Da li je to smeo da uradi, to je drugo pitanje. Da li je prisvojio državnu imovinu, ne znam. Uglavnom, uknjižio se delom vlasništva nad našim prizemljem koje mi koristimo, u trenutku kada se renoviralo pozorište – rekao je za Nova.rs upravnik „Buhe“ Igor Bojović.

 
Izmisle pricu o izmestanju pozorista i onda posle dva dana kao pobeda sacuvali smo pozoriste. Ovaj mali sto su mu njegovi prodali gajbu na Kosovu i Metohiji i dislocirali se u Beograd verovatno polazi od svog primera.
Pogledajte prilog 157024
Ha ha i nije te sramota probali su da ga prodaju i 90tih sad ce država da otkupi od peconija to po masnoj ceni i da nastavi rekonstrukciju koja tapka sve vreme u mjestu godinama
Da nije bilo frke otišlo bi pozorište
 
Otvorio bi novu temu vezanu za popravku, servisiranje, modernizaciju, odrzavanje i ugradnju liftova.- iskustva i saveti. Ne znam u kom podforumu bi najvise odgovarala takva tema
 
Јавна презентација УП за реконструкцију и доградњу објекта у Курсулиној бр. 22

На основу члана 63. Закона о планирању и изградњи („Службени гласник РС”, бр. 72/09, 81/09- исп., 64/10 одлука УС, 24/11, 121/12, 42/13 , одлука УС и 50/13, 132/14,145/14, 83/18, 31/19, 37/19, 9/20 и 52/21),
ГРАДСКА УПРАВА ГРАДА БЕОГРАДА
Секретаријат за урбанизам и грађевинске послове
Оглашава


ЈАВНУ ПРЕЗЕНТАЦИЈУ
УРБАНИСТИЧКОГ ПРОЈЕКТА ЗА РЕКОНСТРУКЦИЈУ И ДОГРАДЊУ ОБЈЕКТА У КУРСУЛИНОЈ БР. 22, НА К.П. 1515/1 КО ВРАЧАР


1. ЈАВНА ПРЕЗЕНТАЦИЈА обавиће се у згради Градске управе града Београда, 27. марта бр. 43-45 (сала 2 у сутерену) од 19. до 27. априла 2023. године, сваког радног дана од 9 до 15 часова.
2. Носилац израде предметног Урбанистичког пројекта је „DEA LUKIĆ PR, INŽENJERING PRO PLAN” из Београда, Мирочка бр. 3.
3. Подносилац Захтева за потврђивање Урбанистичког пројекта и инвеститор је „TWO RIVERS” д.о.о. из Београда.
4. У току јавног увида, елаборат за јавни увид за потребе израде Урбанистичког пројекта, биће изложен и на сајту Града Београда www.beograd.rs у рубрици “Градски огласи”.
5. Носилац израде предметног урбанистичког пројекта у току одржавања јавне презентације даваће обавештења о урбанистичко архитектонском решењу Урбанистичког пројекта, сваког радног дана од 9 до 15 часова, у згради Градске управе града Београда, 27. марта бр. 43-45 (у сутерену).
6. За давање обавештења о садржају јавне презентације овлашћена је Тијана Митић маст.инж.арх.; Секретаријат за урбанизам и грађевинске послове, Краљице Марије бр. 1.
7. Заинтересована лица могу током јавне презентације да изврше увид у урбанистички пројекат, као и да своје примедбе и сугестије на планирана решења у писаној форми доставе Секретаријату за урбанизам и грађевинске послове, преко писарнице у Улици краљице Марије бр. 1, најкасније до 27. априла 2023. године.

dokumentacija:

 
Sećam se da je odabrano bilo i rešenje za spomenik žrtvama revolucionarnog terora, koje su tu streljane, mada ne znam da li će i on sada biti realizovan? Fotografija od Vesića, sa tvitera, Kraljeva česma u Lisičijem potoku:
Screenshot_20230707_213550.jpg
 
Poslednja izmena:
Vrh