Šta je novo?

Razne rekonstrukcije

1959.
438161445_865811395576225_4857085758106301116_n.jpg
 
Вероватно се ради о овој згради..


Лево од вртића.
 
Заузеше.

Подсећа помало на судбину куће у Браће Маринковић..

rak.jpg

Screenshot (2872).png
 
Стару Карабурму тешко шта може извући осим рушења и реурбанизације са новом нормалном уличном матрицом.
 
Zanima me samo sta ce biti sa fasadom i da ugrade normalne liftove unutra
 
Zanima me samo sta ce biti sa fasadom i da ugrade normalne liftove unutra
Пише у тексту да се фасада “ревитализује” и да се скидају климе, као и да објекат има статус културног добра, тако да очекујем да буде задржан оригинални изглед. Такође иду и нови лифтови - да ли ће бити нормални, видећемо.
 
неиронично бих волео да седнем на кафу са особом која је овај објекат прогласила "културним добром" да ми каже шта га то чини "културним добром" Републике Србије

Pio-2-1536x926.jpg



Уништићемо малтене сваки објекат у Коруновићевом стилу али ћемо ово да прогласимо "културним добром"
 
Meni uvijek simpaticna zgrada na skroz pogresnoj lokaciji. Onako folkoristicki naivna i topla. Neki bi rekli primitivna.
No nema nikakvu vezu sa okolinom. Ovde cak napadna. Vise bi leglo nesto cisto, kao u mnogim djelovima Beograda nazalost.
Inace prezirem hladnu i bezdusnu arhitekturu tipa bez i bijelo sa staklom. Ali potreba je tu.
Naravno ne razmisljam u nekom strucnom kontekstu. Tako da zanima me strucno misljenje.
Posebno u razmatranju vrijednosti gole arhitekture (ako uopste postoji neka vrijednost u ovom slucaju) i lokacijskih uslova.
 
Vrh