Šta je novo?

Razne rekonstrukcije

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=474315#p474315:meqeuhq6 je napisao(la):
And7rey » 28 Aug 2017 08:31 pm[/url]":meqeuhq6]A kako ste mislili da će integrisati te neadekvatne prostorije u ostatak kompleksa? Podrazumeva se da se zgrade ruše i sagradiće replike starih fasada. Tu su jedino fasade zaštićene a ne ceo objekat.

A kako sada da verujemo u ovo? Tako je i do pre neki dan bila priča "ruše ceo blok izuzev zgrada ka Kneza Miloša", kad ono preko noći zgrade sravnjene sa zemljom? Sve i da fasade jesu zaštićene, šta ako umesto autentičnih fasada naprave neke bezvezne ornamente koji izdaleka "dočaravaju" zaštićenu ambijentalnu celinu, neku sprdačinu kao Lojanice sa kvazi-secesijom u Rajićevoj?

U ovoj džungli je sada sve dozvoljeno, norma postaju dozvole za rušenje zaštićenih zgrada ali PRE NEGO što se izda građevinska dozvola za novi objekat. To je svinjarija par ekselans, kako možeš da dozvoliš blanko rušenje nečega pod bilo kakvim stepenom zaštite ako nije definisano šta će se izgraditi umesto toga i kako će zaštita biti na novom objektu sprovedena.
Ja se ne sećam da se ikada pre ove vlasti u Beogradu mogla dobiti dozvola za rušenje u zaštićenoj celini a da ne postoji građevinska dozvola za zamenski objekat, odobrena u skladu sa uslovima zaštite. Sramota, sramota.
Šta je sledeće? Verovatno konačno rušenje Generalštaba preko noći, i to onako nonšalantno, bez formalnog skidanja zaštite.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=474324#p474324:13hzdcna je napisao(la):
Johnest_Hon » 28 Aug 2017 09:07 pm[/url]":13hzdcna]Drajzerova...malo sam je isekao...iz kola...
WP_20170826_14_21_16_Pro.jpg

Ovo je koliko-toliko srećan ishod za beogradske standarde. Bila bi već odavno sravnjena sa zemljom da nije pod debelim stepenom zaštite. Devastirana je pre petnaestak godina od strane Habit Pharma kada je sistematski uništena sva osamdesetogodišnja masivna drvenarija, vrata, prozori, podovi, drvena stepeništa. Vlasnika je sustigla dividenda u vidu prerane smrti.
Preduzimač koji je sada radi uglavnom poštuje izvorni stil hacijende, moja jedina zamerka je što nedostaje španski zid na fasadi za kompletan šmek.
 
Како се то брзо ради :shock: када посао организују и плаћају они што им, како Земљани тврди, Ротшилд штампа паре.

Свеједно, ја запрепашћен и одушевљен. Што не значи да не тражим вишедеценијску робију ако се не врате законом заштићене фасаде у Кнеза Милоша.
 
Služi za publiku koja sluša muzičke nastupe. Mali amfiteatar.
 
Ovo se valjda radi po pobedničkom rešenju sa konkursa za 3 centralna trga (Trg Republike, Terazije i Trg Nikole Pašića) i okoline.
 
А што немамо посебан пројекат за локацију бивше америчке амбасаде?
 
Nema rendera zato što nema projekta, ili još nije gotov, ili još nema dozvolu... Ovo je tek "Izvodjenje radova uklanjanja postojećih objekata"
 
U cemu je tajna ove perfektne rekonstrukcije fasade bez klima?
 
@dcerovic
Ne bih ja tu noć noćila a ti kako hoćeš.
3464355637.gif

I javljaj se s vremena na vreme da vidimo kako stoje stvari. I moja zgrada je napukla na pola ali još se držimo. :mrgreen:
 
Зграда на броју 44 одавно има ову лепу фасаду, увек ми западне за око јер одудара од околног сивила. Себи сам увртео у главу да је ту неки хотел али сам погрешио, можда због хотела Београд поред.
 
Tu je bila Agrooprema. Verovatno privatizovana pa se prodaje.
 
Управо тако @Жико, несрећно приватизовано спољнотрговинско предузеће, а задње колико сам чуо је да се сад зову Агроопрема Проперти !
А сви се сећамо Агроопреме по заступању Тојоте и чувеног модела Короле 1.3 , кад се чекало (буквално) у реду и тражила веза за куповину овог модела. Све је то било у периоду 1989.-1992. године.
 
To je Cepterova zgrada, vec dugo se izdaje ali izgleda nikome ne treba. Verovatno jer je izdaje u celosti.
 
Nadstrešice mnogo voli arhitekta Branislav Mitrović koji je i radio Zepter palatu. Kad ga sluša čovek rekao bi da je novi Gaudi. Toliko je ubeđen da su njegovi projekti superiorni.
U stvari, nikom se ne sviđaju. Pogotovo ne na tim mestima u gradu.

Pogledajte prilog 1

 
Hvala na informacijama. :wink:

Da,ti objekti (mislim na ovu u KP i Rajićevoj, pošto su oni pravljeni od nule jelte) su meni uvek bili elegantni i interesantni (na neki svoj moderan način) ali jasno je ko dan da se slabo uklapaju u svoja okruženja, i da su na nekima te nadstrešnice preterane, pa i bespotrebne. Kao i to da ne treba siliti takav stil na svemu što (ti) dođe pod ruke.
 
Možda je gospodin Mitrović autor nadzidanog dela moje zgrade ali pod drugim imenom. :lool:
 
Vrh