Šta je novo?

Razne rekonstrukcije

Slike rusenja bivse Americke ambasade (Ulaz iz Sarajevske) od pre par dana i od danas. Strana koja gleda na Sarajevsku ulicu je sravnjena.

6L1o0z1.jpg

DfYladJ.jpg

k4bERvc.jpg

vMGDLug.jpg

WqJXLXz.jpg
 
Stevo, kako se ne seti da uslikas render na tabli
 
Не могу да нађем ниједан тржни центар из периода 90-тих година који је у добром стању. Погледајте само Пирамиду. Мени су чак тржни центри на Видиковцу и Бањици у бољем стању иако су грађени деценију раније. Иначе је баш добра тема за размишљање. Као прво власници локала морају бити удружени и морају деловати заједно да би одржавали тржни центар а то иде више у законском смислу те треба направити неку наредбу која ће обавезати да сваки ТЦ има своју службу одржавања или да за веће реконструкције може да брзо и ефикасно ангажује фирму за своје потребе. То су корените промене.
 
Stavili su tablu na školu za dizajn kože u Brankovoj.
IMG_5958.jpg
 
Mogla bi posebna tema za bivsu americku ambasadu.
 
I ja je trazim, da ne budem posle kriv, ako je otvorim :D Danas sam prolazio trolejbusom. Rusili su ulaz iz K. Milosa. Oblak prasine se vidi od Londona. Stignem mozda sutra nesto da uslikam i snimim.
WNZFWnn.jpg
 
Vredelo je sto sam danas otisao da zabelezim nesto :D

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=e154ib3VLG0[/youtube]
 
steta za ovu kucicu u sredini nekako mi je imala car izmedju ove dve stambene zgrade, mogli su nekako da je uklope u projekat al dobro , dobicemo neko staklo verovatno kako obicno biva ... bar samo fasada da je bila sacuvana.
 
Tuga ako dobijemo jos jednu staklaru a dobicemo na zalost sto posto.
Stvarno steta za tu malu fasadicu al mozda je tako i naj bolje,skloniti svaki dokaz.
 
Navodno su preostale zgrade zaštićene pa zato ostaju.
Baš sam se ponadao da će ta lepa kućica u sredini ostati.
 
Samo da ne uvale neki staklenac i bice super.
 
Ne znam za vas, ali meni je rušenje "kucice", ako je to istina, apsolutno šokantan podatak.
 
Mene cudi sto ne ruse i ove dve vece posto imaju dozvolu sve da poruse.
 
Tu je valjda zavod odgovoran...ako je pod zaštitom onda nema veze što je manjih gabarita...
Investitor naravno gleda da iskoristi šta god može...
 
Neverovatno je kako rusenjem jedne zgrade, 20 zgrada iz okruzenja prelepo izadju u prvi plan .
 
Pogledajte prilog 1

Update iz bloka 41a, skele su postavljene.

Inace, odusevljava me cinjenica da na mestu gde je planirano da radi "elita" i dva bloka koja predstavlja nesto moderno i novo, imaj ovakve ivicnjake i ovakvu ulicu na 3 metra od svojih objekata, da ne kazem izmedju sopstvena dva objekta.
O parkingu koji se stvara svakodnevno izmedju bloka 41 i 41a da ne pricam.
 
Vrh