Šta je novo?

Razne rekonstrukcije

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=472149#p472149:2jxnuugg je napisao(la):
abrines » 19 Aug 2017 12:04 am[/url]":2jxnuugg]Не могу да нађем ниједан тржни центар из периода 90-тих година који је у добром стању. Погледајте само Пирамиду. Мени су чак тржни центри на Видиковцу и Бањици у бољем стању иако су грађени деценију раније. Иначе је баш добра тема за размишљање.

Ovo je verovatno direktan pokazatelj krize sitnih trgovaca.
Nažalost u maloprodaji izgleda imamo samo dve kategorije: distributere globalnih brendova koji su zakupci šoping molova - i radnjice polubuvljačkog tipa koje su negde na pola puta između tezge i uređene trgovine, koje opstaju uglavnom u okviru stambenih blokova, u zoni pijaca ili terminusa javnog prevoza.
Svi tržni centri iz doba rane tranzicije koji su gađali na neki srednji nivo, to jest nezavisne trgovine koje nemaju ekskluzivni distributerski status i nisu umrežene u globalne lance - to propada i ostaje bez publike. Ako nisi brendirana radnja, niko te neće posećivati jer jednostavno nije spreman da plati tvoju robu više nego što bi njena cena bila na tezgi.
To je rezultat globalizacije kod nas. Nama je trgovinski sektor strašno ukrupnjen, izuzimajući sivu zonu koja ionako po definiciji nema snagu da zakupljuje neke lokale više klase. Stoga je logično da višespratni tržni centri sastavljeni od manjih lokala ostaju prazni, niti zadovoljavaju standarde jakih brendova i lanaca, niti su potrebni nejakom sivom sektoru...
 
Ne znam odakle vama da ostavljaju pola zgrade. Danas sam bio, evo za sad jedna slika, u toku dana ce biti jos zajedno sa snimcima. Kazu za dva dana zgrada vise nece postojati.
9cTaZ4k.jpg
 
Zamolio bih moderatore da, ako je moguce, naprave novu temu za bivsu Americku ambasadu i ovaj post i sve moje postove prebace tamo. Hvala unapred!

j67LBcM.jpg

sJvM1al.jpg

cyorFvV.jpg

t6wFMpv.jpg

OaH6318.jpg

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=JT2Iuph8iME[/youtube]
 
Побогу, зар нису ови предратни објекти под заштитом?!
 
Вожде, имаш ли неке фотке тих објеката у изворном стању, предратном?
Занимљиво би било упоредити са Гугл уличним погледом и да видимо колико су заправо измена направили на тим зградама од тада.

Што се тиче твог питања, овде је неко помињао да су под заштитом, али не сећам се детаља, да ли сви или само један објекат.
 
A kako ste mislili da će integrisati te neadekvatne prostorije u ostatak kompleksa? Podrazumeva se da se zgrade ruše i sagradiće replike starih fasada. Tu su jedino fasade zaštićene a ne ceo objekat.
 
Izgleda da je krenula ozbiljna rekonstrukcija bivše Plato knjižare na Studetnskom trgu. Svi lokali su ispražnjeni, stavljaju se novi prozori, i non stop se donose novi materijali. Mada ne znam šta će da bude tu, valjda ostaje prvobitna ideja da Fakultet preuzme taj prostor i osposobi ga za nastavu.

btw


Prvi put vidim ovakvu izvedbu, da se drži okačen paravan koji štiti ulicu od padajućih komada. Pretpostavljam da je to neka tvrda guma?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=474320#p474320:1wc81fmo je napisao(la):
Bender Rodriguez » Pon Avg 28, 2017 9:56 pm[/url]":1wc81fmo]Izgleda da je krenula ozbiljna rekonstrukcija bivše Plato knjižare na Studetnskom trgu. Svi lokali su ispražnjeni, stavljaju se novi prozori, i non stop se donose novi materijali. Mada ne znam šta će da bude tu, valjda ostaje prvobitna ideja da Fakultet preuzme taj prostor i osposobi ga za nastavu.
Slikao pre neki dan
IMG_6035.jpg
 
Koliko ja znam, taj prostor je izdat. Ideja je bila da se tu fakultet proširi, ofarbali su stolariju, uradili instalacije, ispregrađivali... A onda su odlučili da ipak neće i izdali to. Taj ko je zakupio je porušio sve i izvodi ove radove koje vidimo, a ko će da odgovara za bačene pare... niko.

@Johnest_Hon
Ova rekonstrukcija je veliko iznenađenje, sećam se dok sam išao u školu, bila je razrušena i zarasla i bilo je priča da će je potpuno srušiti. Na sreću, rekonstruisali su je i to verno, čak i prozor u prizemlju sa zaobljenim ciglama koji je bio probijen. Lepo izgleda.
 
Биће књижара "Службеног гласника", отварање средином септембра.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=474313#p474313:lvk78zz1 je napisao(la):
Вожд » 28 Aug 2017 08:25 pm[/url]":lvk78zz1]Побогу, зар нису ови предратни објекти под заштитом?!

Ja ne mogu da verujem da ruse cak TRI predratne zgrade. Ako vrate originalne fasade ok, to su radili i sa objektima pijace Zeleni venac. Nema cak ni table ni nicega kako ce izgledati buduci objekat...vrlo sumnjivo je sve ovo !
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=474314#p474314:vl88tawp je napisao(la):
Galeks » Mon Aug 28, 2017 9:31 pm[/url]":vl88tawp]Вожде, имаш ли неке фотке тих објеката у изворном стању, предратном?
Занимљиво би било упоредити са Гугл уличним погледом и да видимо колико су заправо измена направили на тим зградама од тада.

Што се тиче твог питања, овде је неко помињао да су под заштитом, али не сећам се детаља, да ли сви или само један објекат.

Мислим да имам, потражићу по "архиви" када ухватим времена, мада вероватно пре можеш наћи по интернету, сигурно су људи качили и боље него што имам,
елем колико ми је познато, спољни изглед није драстично мењан, за разлику од примера ради објекта на углу Кнеза Милоша и Војводе Миленка, или дрвене декорације на броју 62, те неких других који су раније срушени.

Уосталом, ко овде уопште "шиша" заштиту..
 
i 'ladno ih srusise.
A napisano je, na vise mesta, da ce zgrade do Kneza Milosa biti ocuvane.

Vila inženjera Dušana Simeonovića u Knez-Miloševoj ulici br. 48

Bogdan Nestorović piše da je inženjer Jovan Simeonović, kao okružni inženjer projektovao veći broj zgrada, među njima stanove za sreske činovnike u Lazarevcu (1908) i svoju sprat-nu vilu u Beogradu, u Ulici Miloša Velikog br. 61, koja po svojoj skladnoj stilskoj kompoziciji ne ustupa mnogim delima arhitekata. Simeonovićevo delo je i spratna vila inženjera Dušana Simeonovića, u Knez-Miloševoj ulici br. 48, sada središnji deo američke ambasade
.

izvor: skyscrapercity

Vlasništvo SAD više od šest decenija

Đorđe Nenadović je vilu u Ulici kneza Miloša kupio 1938. godine. Ona je imala 28 stanova i bila je namenjena njegovim ćerkama. Tokom savezničkog bombardovanja 1944. godine pogođena je, kada su oštećeni njen središnji i ulični deo. Po završetku rata zgrada je ubrzo pripala državi, a vlasti su odlučile da umesto stanova naprave poslovni prostor. U martu 1950. godine uknjižena je kao vlasništvo SAD.


Izvor: mondo
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=474355#p474355:zy530hn6 je napisao(la):
zexland » Pon Avg 28, 2017 11:32 pm[/url]":zy530hn6]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=474313#p474313:zy530hn6 je napisao(la):
Вожд » 28 Aug 2017 08:25 pm[/url]":zy530hn6]Побогу, зар нису ови предратни објекти под заштитом?!

Ja ne mogu da verujem da ruse cak TRI predratne zgrade. Ako vrate originalne fasade ok, to su radili i sa objektima pijace Zeleni venac. Nema cak ni table ni nicega kako ce izgledati buduci objekat...vrlo sumnjivo je sve ovo !

Zar ne postoji mogućnost da se prednja fasada zadrži u izvornom stanju a sve iza da bude novosagrađeno? Verovatno da postoji način, tehnologija, znam da se tako radi u svetu.
Po meni, rušenje ovakvih objekata je zločin.
 
Ul. Kneza Milosa ima istoriju degradiranja svoje autenticnosti, sa ovim rusenjem se to nastavlja.
 
sto nisu Izraelci u svom Tel Avivu ovakve zgrade srusili, tamo je Art Deco zasticen kao beli medved. Fasade uvek ostaju iako se unutrasnjost zgrade uvek rusi.
 
Da ovakva vila postoji u Tel Avivu bila bi jedna od glavnih atrakcija u gradu.
 
Drakche, Tel Aviv je zasticen i Unescom, imaju na hiljade zgrada koje su kao ove dve ugaone na ambasadi.
 
evo pisao sam Izraelcima, da nam vrate stare fasade u novom projektu. Posto su njih non stop rusili, nadam se da ce nas razumeti.
 
Jel mogu ponovo da zamolim Igora ili druge moderatore da otvore novu temu za bivsu ambasadu i tamo prekopiraju sve postove vezane za ambasadu u novu temu. Hvala!!
mzeq5zX.jpg
 
Vrh