Šta je novo?

Razne rekonstrukcije

Jedna ideja za revitalizaciju lokacija starih industrijskih objekata. Gigantski roller coaster. Dodaje zabavu, razlog za dolazak, vidik i na grad i na objakat, efikasno koristi zemljiste, a pritom jos i lepo izgleda. Zanimljiv kontrast, ali i ravnoteza masivne arhitekture stare zgrade i prozracnosti novog dodatka.

VISUEL_ARCHTRIUMPH_025.jpg


dezeen_The-Architectural-Ride-at-Battersea-Power-Station-by-Atelier-Zundel-Cristea_ss_4.jpg


dezeen_The-Architectural-Ride-at-Battersea-Power-Station-by-Atelier-Zundel-Cristea_ss_5.jpg


dezeen_The-Architectural-Ride-at-Battersea-Power-Station-by-Atelier-Zundel-Cristea_ss_1.jpg


dezeen_The-Architectural-Ride-at-Battersea-Power-Station-by-Atelier-Zundel-Cristea_ss_3.jpg


http://www.dezeen.com/2013/03/06/archit ... r-station/
 
пре око пет година сам читао лондонске вести које су писале како ето коначно после 20 и нешто година се решава судбина тог комплекса надомак ужег центра града како ће ту бити станови велики комплекс те рендер све све... и опет ништа.

нажалост нисмо једини који такве ствари проживљавамо.


а овај пројекат је занимљиво, мада не знам колико исплатив, а контрасти су сјајни. и у сваком случају делује као мазање до неког трајнијег решења...дакле свакако боље него ово тренутно.
 
Rekonstrukcija zgrade "Aeroinženjeringa" počinje 31. marta - Novo mesto za Prvi osnovni sud u Novom Beogradu
Petak, 28. 03. 2014.|14:16 | Izvor: eKapija
http://www.ekapija.com/website/sr/page/ ... m-Beogradu

aeroinzenjering260511.jpg

Rekonstrukcija zgrade "Aeroinženjeringa" u Bulevaru Nikole Tesle br. 42 u Novom Beogradu počeće 31. marta.

Nakon sanacije i adaptacije, zgrada "Aeroinženjeringa" će biti opremljena u skladu sa svim standardima potrebnim za funkcionisanje pravosudnih organa, a korisnik će biti Prvi osnovni sud u Beogradu.

Kako je sopšteno iz Ministarstva pravde, početku radova od 12 časova prisustvovaće ministar pravde i državne uprave Nikola Selaković.

Osim ministra Selakovića, otvaranju će prisustvovati i predstavnici pravosudnih organa iz Beograda.
 
Krenula je kampanja Cif cisti Srbiju

krenuli smo iz Cacka jer imamo odredjenih birokratskih problema u Beogradu

Dom kulture u Cacku je ociscen od grafita, prekrecen i opran. To je najveca donacija koju je Dom kulture imao u poslednjih 20 godina.

cacak1.jpg


cacak2.jpg


cacak3.jpg


cacak4.jpg


Gradonacelnik Cacka se zahvalio na donaciji.

cacak5.jpg
 
Odlicno bravo ,valjda ce se ovi u beogradu opametiti
 
direktor":1agqgmh5 je napisao(la):
Odlicno bravo ,valjda ce se ovi u beogradu opametiti

A kada su skinuli grafite, ostade bruka gradske uprave, raspala fasada. :mrgreen:

Realno da sam bio na mestu gradonačelnika bilo bi me sramota da njušku promolim a kamo li da se slikam sa novinarima.

Svaka čast Cifu, ali ovo je bila obaveza gradske vlasti, grafiti tu i tamo, odvratni jesu ali koliko vidim fasada se raspada.

Ta neka količina nemara i bahatosti je naša slika i prilika, generalno gledano to je ona filozofija zašto recimo da sa vremena na vreme zamenim slomljenu ploču, obrišem grafit kada se pojavi, saniram tu i tamo koji kvar kada se pojavi.

Bolje pustiti da se sve raspadne pa onda na generalku, uff biće onda tendera, pa nameštaljki, par desetina poslovnih partnera za namiriti. Milina!
 
Dugo me nešto nije toliko zbunilo kao ova skela. Postavljena je tako da ne deluje da ima bilo kakvu građevinsku svrhu. Možda gospodar Vučić i Alabar spremaju nekakvu paradirajuću prezentaciju "Navodnog Beograda" :?

Inače, postavljanje misteriozne skele može savršeno da se prati na Mondo kameri sa Savskog trga - http://mondo.rs/Camera/1/1
 
dedonja":3cigp3xg je napisao(la):
Da li neko zna šta je svrha skela postavqenih kod/ispred/pored/na(?) glavnu železničku stanicu?

Pa bice ogromni transparent "Beograd na Vodi" sa sve slikom SA i kule mikrofona.
 
Zar i ranije nije bilo tako nesto? Ako se secam zbog snimanja filma?
 
Gledam na kameri i sada nešto rade, verovatno bilbord, ali ipak prilično velika konstrukcija... Videćemo, mene ovako čak podseća i na neku binu.

Nekako mi se čini da je previše široko za bilbord.
 
Da nece biti neka politicka binas govorancija u stilu tita
 
Можда се Шешељ враћа возом, па му праве бину одмах поред станице, да га мало мине жеља...
 
A kada je i gde obiljezavanje 100 g. od pocetka prvog svetskog rata?
 
Pa nije jos za to imaju vise nego dovljno vremena
 
Postavio sam pitanje i u drugoj temi, malopre sam prosao, skelu su poceli da zatvaraju sa zutim daskama ne znam sta planiraju, a nikakve table nema.
 
Obelezavanje bi trebalo da pocne 15. avgusta,na dan pocetka Cerske bitke..Sada,da li ce biti organizovana centralna proslava u Beogradu ili manifestacija u mestu Tekeris u Macvi,to ne znam...
 
Sad sam pitao radnike, ladno ce da bude bilbord Beograd na vodi... Uzas koliku konstrukciju dizu i prave ruglo
 
Pa, moglo se pretpostaviti s obzirom na poziciju i veličinu konstrukcije, a i momenat...
Mada moram da priznam da sam se potajno nadao da će se sređivati zgrada Stanice.

Hvala na info loyola
 
Vrh