Šta je novo?

Razne gradske vesti, Topic II

Danas je pocela "primena" novih pravila o dostavljanju robe, namerno pisem pod navodnicima jer sam video nekolko kamiona i kombija sa ukljucena sva 4 na sred ulice, i to u centralnim gradskim opstinama. Kriv sam ja sto i pored toliko lazi nekad se ponadam da ce ispotavati nesto sto kazu...
 
Stari grad koliko je dobio? Paa sta znam onako nista spec, dobio pesacku zonu na Toplicinom vencu, dobio uredjene fasade na Kosancicevom venacu , novi Trg Republike, pesacku zonu na Obilicevom vencu i novu garazu i pesacku zonu u Marsala Birjuzova, Skadariju, Cara Urosa sredjenu, Strahinjica Bana pesacku zonu, fasade u Brankovoj, sredjen plato kod Crvenog pevca, ulaganja na Kalisu, otvoren Narodni muzej, stedjen deo oko Emilijana Josimovica...onako simbolicno Grad ulozio novca u Stari grad.
 
Kao da Vesić progovara.
https://www.blic.rs/vesti/beograd/vesic ... ad/0yrk003

Iako će prema gradskom budžetu za 2019. godinu koji je danas usvojen opštine Stari grad i Novi Beograd direktno dobiti najmanje povećanje, zamenik gradonačelnika Goran Vesić tvrdi da će ovim dvema opštinama pripasti najviše novca.

Neću ni da pokušam da objašnjavam da je Stari grad centar i da u njega i mora proporcionalno da se najviše ulaže...

Slično stvar važi i za NBG kao ogromnu opštinu sa najviše zelenih površina, pa je sasvim logično da se ulagalo u rekonstrukciju parkova.
 
Весић: Град припрема стратегију како би јавни превоз функционисао без застоја

Он је додао да је следећа мера, која ступа на снагу током јануара, напредна технологија коју град већ имплементира, а која ће омогућити да се потпуно елиминише заустављање бахатих возача на пешачким прелазима, жутим тракама – чувена „четири мигавца”.

– О томе како ће изгледати та врста контроле обавестићемо јавност непосредно пред њено увођење. Оно што могу да обећам јесте да ће грађани бити задовољни и да више нико неће трпети терор бахатих возача који заузимају улице и тротоаре, паркирају где и како ко стигне. У Београду ће се знати ред и мирни грађани ће бити заштићени – поручио је заменик градоначелника Београда.

Како је навео, последњи сет мера за бољу проходност јавног превоза утврђује се стратегијом која је управо у изради.

– У припреми ове стратегије учествују превозници, Саобраћајна полиција и Комунална милиција, секретаријати за јавни превоз и саобраћај, као и саобраћајни стручњаци. Ова стратегија подразумева увођење нових жутих трака, од којих ће неке у тој функцији бити 24 сата, а неке само у шпицевима. Такође ће бити омогућено да појединим улицама иде само јавни превоз, по узору на Њујорк, као и покривање свих жутих трака камерама. Биће убрзана и замена семафора на преко 300 раскрсница у граду, семафорима који ће режим рада аутоматски прилагођавати густини саобраћаја и на којима ће трамваји имати приоритет. Стратегија обухвата тендер за јавно-приватно партнерство за речни јавни саобраћај са изградњом пристана, у току је тендер за јавне бицикле, а планирамо и изградњу 120 километара бициклистичких стаза у наредне четири године – најавио је неке од мера Горан Весић.
https://www.beograd.rs/cir/beoinfo/1768 ... z-zastoja/
 
Gdje je link na vjest skoro je čistoća kupila 8 kom sama znaci fapovi njuskasi mogli bi da idu zelenilu za zalijevanje zelenih površina....
 
direktor wrote ...Gdje je link na vjest skoro je čistoća kupila....

A za ovu nabavku-modernizaciju gradske cistoce nije bila vest :shok:
da su slupali nasse pare i pare
na sifrovanu glupost za otvaranje otvorene rampe na ulazima SVIH depoa GCa

jbg... za necijun dobro masnu proviziju digitalizovali i djubretare :lol:
eve i uslikah to teh. cudo od djub. stuba
 
Generalštab":19i57zqy je napisao(la):
Grad je kupio 25 novih cisterni za pranje ulica.
Sad će da ih opslužuju vozač i pola radnika jer već više od godinu dana cisternu peške prati samo jedan radnik sa crevom.

Poslato sa telefona
 
Nove cisterne, a godinama sresti cisternu kako pere ulice u pojedinim delovima grada teže je nego pronaći iglu u plastu sena.

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
Ni do bog da su kupili fapove kamione ne ne mora neko da se omasti za uvoznici procenat...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=695984#p695984:2dm2k3g7 je napisao(la):
direktor » Пон Јан 06, 2020 2:33 pm[/url]":2dm2k3g7]Gdje je link na vjest skoro je čistoća kupila 8 kom sama znaci fapovi njuskasi mogli bi da idu zelenilu za zalijevanje zelenih površina....
То би било најрационалније, али се плашим да ће их у расход. Ево већ сам виђао у Пећинцима једног бившег чистоћиног њушкаша цистерну у тамошњем ЈКП.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=696097#p696097:s6z2se2f je napisao(la):
astrodule » 06 Јан 2020 07:34 pm[/url]":s6z2se2f]
Generalštab":s6z2se2f je napisao(la):
Grad je kupio 25 novih cisterni za pranje ulica.
Sad će da ih opslužuju vozač i pola radnika jer već više od godinu dana cisternu peške prati samo jedan radnik sa crevom.

Poslato sa telefona
Па није баш, увек су два радника која поливају.

 
Kod mene je uvek jedan poslednjih par godina i to me mnogo nervira jer zato idu duplo sporije



Slika je od jula, a mislim da sada idu sa narandžastim kamionom.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=684840#p684840:5vl2b5fp je napisao(la):
Vračarac » 02 Dec 2019 02:20 pm[/url]":5vl2b5fp]Stari grad koliko je dobio? Paa sta znam onako nista spec, dobio pesacku zonu na Toplicinom vencu, dobio uredjene fasade na Kosancicevom venacu , novi Trg Republike, pesacku zonu na Obilicevom vencu i novu garazu i pesacku zonu u Marsala Birjuzova, Skadariju, Cara Urosa sredjenu, Strahinjica Bana pesacku zonu, fasade u Brankovoj, sredjen plato kod Crvenog pevca, ulaganja na Kalisu, otvoren Narodni muzej, stedjen deo oko Emilijana Josimovica...onako simbolicno Grad ulozio novca u Stari grad.

Pa dobro to je centar normalno je da tu ode najviše para
 
Мислим да број чистача који поливају цревима зависи од погона до погона. Мада ме чуди зашто никад не користе прскалице испод браника камиона? Хајде да можда на старим ФАПовима нису радиле, али сад имају већи део новијег возног парка, цистерне су махом ДАФови и Ивеко.
 
U Beogradu je danas umro Čovek - kesa, a sa njim i deo naše ljudskosti

https://www.blic.rs/slobodno-vreme/u-be ... odno_vreme

vzPk9lLaHR0cDovL29jZG4uZXUvaW1hZ2VzL3B1bHNjbXMvWm1VN01EQV8vZjUyYTY4YjhlYjA4MjhhMWQ4ZjVjYmE4NWU5NmRmM2MucG5nkZMCzQLkAIEAAQ
 
To su ljudi koji su odlučili da tako žive i koji ne bi prihvatili drugačije. Većina njih odbija pomoć. Pitanje je šta ga je nateralo da živi na ulici.
Nema to veze sa našom ljudskošću.
 
кога брига? реално, човек је одбијао сваки вид помоћи, и не видим зашто би ико ламентирао над његовом смрћу. што би се рекло, умро један потпуно рендом лик
 
Random lik? Ne bih rekao. Čovek koji je verovatno već 20 godina od odela uvek nosio samo ono što je sam napravio od plastičnih kesa, a od obuće samo cipele koje je sam napravio od plastičnih flaša. Sem toga, go, ništa drugo na sebi. I tako već 20 godina obučen samo u plastiku, spava u šimi, po mrazu, i zimi i leti. Uvek čist, nikada nije smrdeo kao drugi beskućnici, nikada nije nikome pravio probleme, niti želeo da priča sa bilo kim. Mnogi su želeli da mu pomognu, ali je odbijao sve. I hranu i jorgane i odeću i svaku drugu udobnost. Iz kontejnera je uzimao samo hranu i ništa drugo. Kad bi ga stavili u prihvatilište jednostavno bi otišao čim mu se pruži prilika. Pre ga čujete nego vidite, zato što plastične flaše za Koka-Kolu od kojih je pravio "patike" škripuću dok hoda. Našli su ga u Topčiderskom parku gde je spavao, po mrazu, 13. Januara. Dosledan do kraja.

I sad, šta reći? Da je lud? Ili umetnik? Ili ludi umetnik? Ili umobolan i nesvestan onoga što radi? Sumnjam da je ovo poslednje, sudeći po svemu što sam opisao. Ni mnogi pravi isposnici tu vrtu askeze nisu uspavali da postignu ni u manastirima i kelijama koje tome služe. On je to mogao sam, u sred haotičnog Beograda, decenijama živeći mimo svih u svetu koji je sam stvorio i u koji niko drugi nije mogao da uđe. Da li se to može računati kao slobodni lični izbor, ili ga je neko užasno povredio ko zna kada? Ko to zna? Ali kad bih morao da poredim neku apstraktnu "vrednost", ili nazovimo to recimo unutrašnje bogatstvo jedne takve ličnosti, lude ili pametne, svejedno, onda bih se dobro zamislio u izboru između njega i deset "normalnih" likova koji su samo prazan i šupalj odlivak tabloidnih medija Srbije. U njima ništa. A ovaj, ne znam šta je, ali svakako nije "Random lik".
 
ипак је рендом лик са улице, као што си и ти, и ја, и било ко други. што, жалиће неко о нама када умремо? осим најближе фамилије, 'оће к***ц. што бих и ја жалио и ламентирао за неким за кога сам управо чуо? то што ти обитаваш по том крају, па си га (можда) видео пар пута, не значи да нас остале треба да буде брига
 
Виђао сам тог човека пар пута како једе отпадке из контејнера. Ни мало пријатан призор. Да ли је морао тако да се храни? Мислим да не поред народне кухиње. Да ли је морао да живи тако како је живео? Није, али очигледно се радило о психијатријском случају, лака му црна земља. Е сад, новинари данас гледају да све експлоатишу из сензационализма. Поготову ако све што им треба нађу на интернету, а овог човека су многи коментарисали по фејзбуку, твитеру и сл.
 
Vrh