Šta je novo?

PVC i ALU stolarija iskustva i preporuke

Dobio sam ponudu za pvc stolariju sa REHAU SYNEGO profilom sa aluminijumskom oblogom u RAL boji ( po zelji ) i REHAU GENEO sa aluminijumskom oblogom u RAL boji ( po zelji ). Okov bi bio Siegenia-Aubi Nemacka.
 
Verujte deka u akciji da ste mi olaksali muke, hteo bih da postavim jos jedno pitanje. Ako narucim prozore sa spoljnim roletnama kako mi predlazete dali je problem popravljati ih ( mislim na elektro motorne roletne ) jer ce prozori biti postavljeni na prvom spratu ( odnosno, roletna bi bila na visini od 4,5m - 5m ). Supruga mi predlaze da u te dve sobe ( koje gledaju u basti ) na prozorima postavim unutrasnje roletne a, na balkonskim vratima ( ima ih dvoja koja gledaju u dvoristu ) postavim spoljne roletne jer u tom delu imamo 7m dugacku terasu.
 
Verujte deka u akciji da ste mi olaksali muke, hteo bih da postavim jos jedno pitanje. Ako narucim prozore sa spoljnim roletnama kako mi predlazete dali je problem popravljati ih ( mislim na elektro motorne roletne ) jer ce prozori biti postavljeni na prvom spratu ( odnosno, roletna bi bila na visini od 4,5m - 5m ). Supruga mi predlaze da u te dve sobe ( koje gledaju u basti ) na prozorima postavim unutrasnje roletne a, na balkonskim vratima ( ima ih dvoja koja gledaju u dvoristu ) postavim spoljne roletne jer u tom delu imamo 7m dugacku terasu.
Verujte, ne kvare se roletne ili motori često, čak veoma retko.
Mogu da se otvore spoljne kutije i da se eventualno poprave roletne, nije to neki problem. Sigurno Vi to nećete raditi, već onaj ko Vam je napravio prozore i roletne, pa je to njegova briga.
Molim Vas, nemojte stavljati roletne sa unutrašnjom kutijom ako ikako možete.
 
Hvala Deka u akciji na savetu, u velikoj sam dilemi izmdju pvc stolarije od REHAO GENEO profila sa termomodulom i aluminijumskom oblogom i REHAO SYNEGO sa aluminijumskom oblogom. Razlika u ceni je 1500 evra za kompletnu stolariju ( Geneo pvc stolarija je skuplja ). Dali je pametno ici na Geneo pvc stolariju ili ustedeti i zadovoljiti se sa Synego pvc profile?
 
Hvala Deka u akciji na savetu, u velikoj sam dilemi izmdju pvc stolarije od REHAO GENEO profila sa termomodulom i aluminijumskom oblogom i REHAO SYNEGO sa aluminijumskom oblogom. Razlika u ceni je 1500 evra za kompletnu stolariju ( Geneo pvc stolarija je skuplja ). Dali je pametno ici na Geneo pvc stolariju ili ustedeti i zadovoljiti se sa Synego pvc profile?
I Rehau Synego je više nego odličan izbor. Ako Vas sve drugo zadovoljava, ne morate davati više para.
 
Postovani forumasi duze pratim ovaj forum, medjutim muka me je naterala i da se aktivno ukljucim u diskusiju. Naime prosle godine sam ugradio pvc prozore sa 4s staklima troslojna i jedno dvoslojno. Ove godine sam primetio da je ovo dvoslojno staklo pocelo prvo mnogo da kondenzuje a sada je vec pocelo i da magli izmedju stakala. Jedno troslojno staklo na kuhinjski prozor takodje magli izmedju stakala. Da li neko moze da mi kaze u cemu je problem i kako ga resiti osim kupovine novih stakala.
 
Na žalost, stakla nisu dobro napravljena, i jedino nova, ali dobra će Vam rešiti problem.
Zovite tog koji Vam je radio, i reklamirajte.
 
Da li je neko ovde imao dobro iskustvo kad je menjao prozore zbog buke (saobracaj) i ako moze da mi preporuci firmu i sta je stavio koju kombinaciju profila i stakla. Hvala
 
Poštovani, hvala najlepše na vremenu i pažnji koje posvećujete savetovanju nas u ovoj materiji neukih.
Stanujemo na veoma visokom spratu zgrade izgrađene sedamdesetih godina prošlog veka. Da li se u starogradnji bez izolacije preporučuje postavljanje unutrašnje izolacije pre ili posle zamene stolarije (možda baš da koincidira s obradom špaletni)? I koja vrsta izolacije se preporučuje da bi (na visokim spratovima) postigla najpovoljniju sinergiju s novim troslojnim prozorima? Ili se izolacija s tim ciljem uopšte ne isplati?
 
Nema sinergije kod unutrasnje izolacije, to je tezak kompromis.
Moglo bi se probati sa Multiporom, kako je u pitanju manje-vise cigla od veoma supljikavog materijala ponasa se kao klasican zid pa su nezeljeni efekti unutrasnje izolacije prilicno smanjeni.

 
Kakvo misljenje imate za ovaj tip roletni ( https://www.aluroll.rs/proizvod/cleverbox_thermic_wf-1680171886 ) i za firmu koja ih proizvodi? Dali vredi od njih narucivati taj tip roletni i komarnike ( https://aluscreen.rs/rolo-kuka/ ) ili ( https://aluscreen.rs/the-original-plisse-2/ ) za blkonska dvokrilna vrata
Kakvo misljenje imate za ovaj tip roletni ( https://www.aluroll.rs/proizvod/cleverbox_thermic_wf-1680171886 ) i za firmu koja ih proizvodi? Dali vredi od njih narucivati taj tip roletni i komarnike ( https://aluscreen.rs/rolo-kuka/ ) ili ( https://aluscreen.rs/the-original-plisse-2/ ) za blkonska dvokrilna vrata
Ako vec morate unutrasnju roletnu uzimite tu sa spoljasnom izolacijom. Ne preporucuju unutrasnju nikako zbog izolacije.
 
Ako vec morate unutrasnju roletnu uzimite tu sa spoljasnom izolacijom. Ne preporucuju unutrasnju nikako zbog izolacije.
Neznam sta da kazem ako se ja pitam obavezno bih uzeo roletne sa spoljasnom kutijom kako sam dobio opravdanu preporuku od deke. Ali posto se nepitam i moram da prihvatim kako deca zele da im se kutija nevidi jer je to sad valjda trend. Dogovor je pao na originalne REHAU roletne sa ugradjenim komarnikom sa aluminijumskim lamelicama punjene poliuretanom.
 
Neznam sta da kazem ako se ja pitam obavezno bih uzeo roletne sa spoljasnom kutijom kako sam dobio opravdanu preporuku od deke. Ali posto se nepitam i moram da prihvatim kako deca zele da im se kutija nevidi jer je to sad valjda trend. Dogovor je pao na originalne REHAU roletne sa ugradjenim komarnikom sa aluminijumskim lamelicama punjene poliuretanom.
Ne znam ni ja vama sta bi rekla. Komsija moj ima Rehau prozore i kutiju unutrasnju i zadovoljan je pa se nadam da cete biti i vi. Meni zaista smeta buka pogotovo ova sada kakva je od kad imam te unutrasnje kutije. Sve odzvanja i kao da spavam na ulici. Al ja imam Roloplast a u drugoj sobi neke turske profile i isto je. Da i deka je u pravu 100%. Citala sam da su u Nemackoj totalno prestali da stavljaju unutrasnje kutije zbog svih tih problema. Tu smo svi da damo savete i razmenimo iskustva. Koja su definitivno razlicita.
 
Neznam sta da kazem ako se ja pitam obavezno bih uzeo roletne sa spoljasnom kutijom kako sam dobio opravdanu preporuku od deke. Ali posto se nepitam i moram da prihvatim kako deca zele da im se kutija nevidi jer je to sad valjda trend. Dogovor je pao na originalne REHAU roletne sa ugradjenim komarnikom sa aluminijumskim lamelicama punjene poliuretanom.
Inace i ja sam htela da mi se kutija ne vidi i da napolju ne lupa od klima leti po kutijama gore.Ali eto vidite sada imam problem. Jer nisam znala da je buka do toga. U drugoj sobi ne spavam pa mi nije bilo bitno. Ali razlicita su i iskustva. Mozda je meni i do prozora dodatno zaista ne znam. Nisu to neki prekvalitetni profili. Moguce da je plus i zbog toga.
 
Pokusacu da deci predocim Vas savet, da u sobi za dnevni boravak gde se nalaze dvoja balkonskih vrata postave spoljne roletne. Kako bi u toj sobi smanjili gubitke toplote i odrzavanje nebi bio problem, jer bi se popravka odvijala na tersi.
 
A i papir metoda mora da radi. Zatvorite papir svuda u krug oko prozora pa probajte da ga izvucete, mora da ide tesko...



Najbolje tako.
Papir se na vise mesta izvlaci, ali oni me ubedjuju da to nije pouzdana metoda.
Neka prebace prozore na zimski rezim ako vec nisu. Srecno.
Stavili su na "zimski rezim" iako kazu da to nije bas validno, stavili jos prihvatnika jer su zaboravili na srednjem prozoru da stave, i jos nekoliko na moj zahtev, medjutim, jos uvek duva i hladno je, pec se ne zagreva od toga i dzaba trosim energiju.

Ne znam sta moze da bude razlog vise.

@deka u akciji

Deko, opet da Vas pitam, da li dvoslojno staklo mora da ima 2 diht gumice pored sebe, sa spoljne i sa unutrasnje strane?
 
Pokusacu da deci predocim Vas savet, da u sobi za dnevni boravak gde se nalaze dvoja balkonskih vrata postave spoljne roletne. Kako bi u toj sobi smanjili gubitke toplote i odrzavanje nebi bio problem, jer bi se popravka odvijala na tersi.
Pokusacu da deci predocim Vas savet, da u sobi za dnevni boravak gde se nalaze dvoja balkonskih vrata postave spoljne roletne. Kako bi u toj sobi smanjili gubitke toplote i odrzavanje nebi bio problem, jer bi se popravka odvijala na tersi.
Roletne se retko kvare, a i nije problem da se poprave i kad su spolja imate kutije koje su otvorene ka prozoru ako bas hocete max da olaksate. Javite kako ste zadovoljni svakako. Ja i drugom stanu imam unutrasnje ali to je sve tako dovro uradjeno jer je i nova zgrada debela fasada tako da nema problema. A u ovom drugom stanu bukvalno katastrofa. Pazite kad cujem i avione sada. Ako su unutrasnje bar gledajte da imaju dobru izolaciju i da su ugradjene skroz iza fasade. Srecno 🍀
 
Vrh