Šta je novo?

Pušten je u rad novi Forum

Da li lajkovanje može da bude anonimno, tj. da se ne pojavljuje user name u spisku onih koji su lajkovali ?
 
Isti softver je na SSC-u. Posebno me raduje rešavanje embedovanja sa društvenih mreža bez potrebe da se igram sa kodovima, a i to što mogu timecode youtube videa da postavim.
 
I da može, nikakvo više da izvinete na izrazu budženje ne dolazi u obzir pošto stari forum nije bilo moguće nadograditi novijom verzijom upravo zbog like sistema koji je izvorno napravio Rus a onda ga doradio naš programer.
 
Da li postoji način kako proglasiti sve poruke pročitanim odjednom? Ili isto to, na nivou svakog foruma/teme?

Da li je moguće napraviti da klik na naziv teme vodi na prvi nepročitani post umesto na prvi post teme?

edit: pročitao sam temu u nazad i našao odgovore. Izvinjavam se.
 
Poslednja izmena:
Mozete li da vratite strelicu, koja vodi do prvog neprocitanog posta. Meni ne funkcionise kada kliknem na U ili na naziv teme.

Moze li neko da pomogne, idem peske i trazim neprocitane postove po secanju, a nisam ulazio par dana. :confused:
 
Mozete li da vratite strelicu, koja vodi do prvog neprocitanog posta. Meni ne funkcionise kada kliknem na U ili na naziv teme.

Moze li neko da pomogne, idem peske i trazim neprocitane postove po secanju, a nisam ulazio par dana. :confused:
Kao što je pisano ranije (ako sam dobro shvatio), moraćeš za početak sve poruke da označiš pročitanim. Pa onda tek od tog trenutka će raditi kako treba sve.
 
Proradio je Tapatalk pošto ga inače ne koristim neko od forumaša bi mogao da potvrdi da je kako treba.
 
Lajkovanje više neće biti anonimno.
Nisam siguran da li je ovo dobro ili ne. Primetio sam da se ljudi dosta vise suzdrzavaju da lajkuju neciji post, pogotovo ako je diskusija o gorucoj temi sa oprecnim misljenjima. Mada sa druge strane su ranije i neke gluposti lajkovane, mozda cak i bot nalozima.
 
Probaj da obrišes keš i kolačiće i još jednom da obeležiš forume pročitanim.
 
čitam neku stariju stranicu i dodjem do ,,dna,, ...da bih prešao na narednu citavu stranicu moram da vratim na vrh da bih prešao na narednu, jer fali ili još nisam video ,,dole,, , dugme za prebacivanje napred-nazad.
Ako nije veliko ovo moje
,, zakeranje,, može li i to dugme da se metne ?
 
Dođeš na dno stranice i kada kreneš da ideš ka vrhu, u donjem desnom uglu ti se pojavi strelica koja te vodi na vrh stranice. Klikneš na nju i eto te na početku stranice.
 
čitam neku stariju stranicu i dodjem do ,,dna,, ...da bih prešao na narednu citavu stranicu moram da vratim na vrh da bih prešao na narednu, jer fali ili još nisam video ,,dole,, , dugme za prebacivanje napred-nazad.
Ako nije veliko ovo moje
,, zakeranje,, može li i to dugme da se metne ?
Nema potrebe da se vraćaš na vrh stranice već se na dnu svake stranice nalazi standardni izbor za prelazak. Označio sam priloge crvenim stralicama kako bi se bolje videlo, prvi prikaz je za desktop a drugi za mobilne uređaje.

Desktop
stranicadugmedole.jpg


Mobilni
stranicadugmedolemob.jpg
 
Čini ti se, ne postoji nikakav efekat nad avatarima u zavisnosti od teme koja se koristi. To te ili oči varaju ili tvoj monitor ima problem sa prikazom.
Provalio sam šta je u pitanju. Do mog monitora je. Nakon što napravim izmenu "avatara", potrebno je da prođe nekih 15 - ak minuta dok ne počne da ga prikazuje kako treba u "dark mode".
 
Izgleda da je ukinuta mogućnost da se vidi ko je od registrovanih članova trenutno na vezi. To je bilo korisno kad su u pitanju dijalozi sa nekim. Ako znate ko je trenutno prisutan, ima smisla da posle slanja komentara sačekate njihov odgovor pošto je onda on skoro trenutan. Tako se štedi vreme svih, ima manje citiranja, a moguć je niz kompaktnih i povezanih poruka. Zatim je svima ostalima lakše i preglednije čitanje takvog niza jer su tematski povezane poruke susedne, a ne razbacane tokom niza dana i učešljane u gomilu drugih dijaloga i tema, pri čemu su svi odavno zaboravili kontekst, istorijat i pretpostavke implicitne u tako tematski povezanim porukama. Da li je i sada moguće videti listu trenutno logovanih članova?
 
Lista registrovanih članova koji su trenutno na vezi (u proteklih 15 minuta) je dostupna u sidebaru sa desne strane na prvoj strani i strani pregleda tema nekog od podforuma.
 
Vrh