Šta je novo?

Pušten je u rad novi Forum

@Zuma

Dimenzija 400x400 je za prikaz avatara kada se uđe i profil korisnika dok je manje više vidljiva veličina oko 140x140.
 
Hee de si bre Kutija, svuda te ima, postao si ambasador za XenForo na domaćoj sceni 😄 Eto sad znamo kome se Igor obratio za pomoć oko migracije, bilo mi čudno da je sve tako prošlo glatko bez nečije pomoći 😀

Pogledajte prilog 124352

@Igor

Ali mnogo je praktičnije kad ima i gore, to je samo jedan red dodatno. Uostalom, tako je na Bench forumu i ima smisla ne skrolovati kroz celu stranu na mobilnom da bi promenio stranicu.
Dodato.
 
Dodati su i naši smajliji

:gobb:
:pob:
:vops:
:bubanj:
:sesir:
 
Označio sam sve forume kao pročitane, obrisao sve kolačiće vezano za beobuild, ali i dalje imam isti problem. Kada kliknem na podforum koji mi je u glavnom meniju označen crvenim, otvori mi se kao da su sve teme u njemu pročitane i da nema novih postova. Koristim firefox.

Исти проблем, исти претраживач. Ваљда би теме са новим непрочитаним постовима требало да буду црвене и кликом на црвени лого да се иде на последњи непрочитани пост. Тако је бар на свим осталим форумима који користе исту платформу. Код мене су све теме сиве и клик на сиви лого одведе само на врх странице на којој сам већ.
 
Jel govoriš o prvoj strani ili u pregledu nepročitanih postova gde je ikonica neutralna sa svetlo plavom polovinom. Ta ikonica nema funkciju već je vizuelno postavljena da naziv teme ne udara u marginu. Boldovani naziv teme označava da ona nije pročitana i klikom na link se ide na prvi nepročitani post. Problem koji ima Sole mi deluje kao da nije sve pročitao ili da pošto je forum tek pušte ima problem sa keširanjem koji će vremenom biti rešen.
 
Jel govoriš o prvoj strani ili u pregledu nepročitanih postova gde je ikonica neutralna sa svetlo plavom polovinom. Ta ikonica nema funkciju već je vizuelno postavljena da naziv teme ne udara u marginu. Boldovani naziv teme označava da ona nije pročitana i klikom na link se ide na prvi nepročitani post.

Говорим о прегледу подфорума где су излистане теме. Да, сад сам уочио да су болдоване теме оне које имају непрочитане постове, међутим некако је та разлика између неболдованог и болдованог мала (нарочито у тамном моду) и то што су иконице лево све сиве није баш интуитивно. Вероватно је и Солету то засметало, као и мени. Мислим да кад би поред болдованог и иконица лево била црвена за непрочитане постове (као што је и на првој страни), тј. имала потпуно исту улогу и функцију као и на првој страни форума, било би много интуитивније (ако је то технички могуће). То ми је једино засметало. Све остало је тип топ на новом форуму.
 
Да, и ја видим разлику болдовано-неболдовано, али лепше би било да се црвене иконице лево код непрочитаних, на то смо навикли.

Такође говорим о прегледу тема унутар некоф од подфорума.
 
Да, и ја видим разлику болдовано-неболдовано, али лепше би било да се црвене иконице лево код непрочитаних, на то смо навикли.

Такође говорим о прегледу тема унутар некоф од подфорума.
Управо. Да иконица има исту улогу у подфорумима као и на почетној страници. Било би много интуитивније и лакше за сналажење. Овако је мало збуњујуће.
 
Kako piše - 400x400 px.

Ah, najzad sam uspeo, mada posle većeg broja eksperimenata.

Dakle, "at least" je zbunjujuće jer to ne znači tačno 400x400, nego bar toliko. Tu korisniku sugeriše da veličina slike avatara može biti proizvoljna jer se on naknadno skalira na potrebne veličine u zavisnosti od raspoloživog "prozora", tj mesta gde treba da se renderuje, što nije uvek isti broj piksela. Na kraju je ispalo da treba uraditi tačno ono što piše. Ako nije baš mala, veličina slike nije bitna jer se ona skalira. Moj problem bio u tome što ili stranice moraju biti iste, tj slika mora biti kvadrat, ili ni jedna ne sme biti manja od 400 (ili možda samo visina?). To dalje nisam istraživao pošto sam pronašao jednu verziju slike koja se prikazuje kako treba. Moj avatar nije bio kvadrat već je bio male visine u odnosu na dužinu, pa se prikazivalo samo onoliko koliko se od slike vidi u pravougaonom prozoru kad se visina (ili kraća stranica?) uzme kao referenca za skaliranje. Napravite sliku kvadratnog oblika koja je bar 400x400 piksela, pa nećete imati problema.
 
Poslednja izmena:
Управо. Да иконица има исту улогу у подфорумима као и на почетној страници. Било би много интуитивније и лакше за сналажење. Овако је мало збуњујуће.
Rešeno.
 
Mislim da je red da ispravimo grešku što nemamo vratimo trolu 28 gif i ubacimo ga sada kada je prilika :)
 
Nemam nista sta bi dodao ili zatrazio pa sam hteo samo feedback da ostavim. Meni licno deluje svakako modernije i lepse! Bravo na uspesnoj migraciji. :)
 
Dobar broj quote-ova na drugim temama je iz nekog razloga malo nepreglednog formata poput solecar-ovog iznad. Osim toga, cista desetka!!!

Edit: Cini mi se da je takav efekat samo na quote-ovima komentara napravljenih pre promene, to jest cak iako bi sad citirao svoj neki komentar od pre nedelju dana bi izgledao tako.
 
Poslednja izmena:
Vrh