Šta je novo?

PSP Farman West 65 - [ Multifunkcionalni kompleks - 152.437 kvm ]

Po mom mišljenju trebalo je da se koristi strukturalna zid zavesa, tj. da spojnice ne budu ovoliko izražene jer su uvučene.. Takođe mislim da bi kombinacijom sa nekim svetlijim panelima napravili taj kontrast o kojem pričaju svi.
 
Pa prijalo bi mi da ima malo betona na ovom neboderu. Beton lepo stoji Beogradu što ne bi bio zaštitni simbol grada.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=771410#p771410:hpb3nvoo je napisao(la):
marrecar » Čet Sep 03, 2020 12:18 am[/url]":hpb3nvoo]Jedno pitanje, jer nisam iz struke. Na Igorovoj prvoj i četvrtoj slici se najbolje vidi, a to je da se kroz staklenu fasadu vidi betonski "kostur" zgrade. Da li taj beton, što gleda kroz prozore, ostaje goli beton ili se on premazuje ili šta god? Zanimljivo mi je da sad kad svi ovde odjednom pričaju o tom nekom spoju betona i stakla i kako bi bilo super da ostane beton negde, da se baš sad na tim slikama vidi koliko se zaista ipak vidi beton kroz fasadu. Meni čak i tako lepše izgleda, na nekoj drugoj staklenoj fasadi bi bili potrebni neki ukrasi i/ili linije (Ušće 2 npr) kako fasada ne bi bila monotona i dosadna, dok je ovde u stvari ta betonska struktura koja se vidi kroz staklo daje tu lepotu, odnosno je sam ukras za fasadu.
Ne vidi se beton, nego je staklo peskirno i prekriva upravo taj deo gde se nalazi beton.
 
Da li je ova staklena fasada jedina termalna izolacija ove zgrade?
Da li je mozda deo stakala koji je oko ivica prozora i na betonu ipak ispunjen jos nekim izolacionim materijalom?
 
Takmičenje...
 

Prilozi

  • _D6H1184_3s.jpg
    _D6H1184_3s.jpg
    105,4 KB · Pregleda: 5.121
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=772299#p772299:1ximht07 je napisao(la):
yawntown » Ned Sep 06, 2020 10:37 am[/url]":1ximht07]Takmičenje...
file.php
Da nam u budućnosti bude više pozitivnog takmičenja, poput ovoga sa slike :pob:
 
Meni se, kad gledam ove fotke, čini da bi zgrada bila zanimljiva da je pola pola staklo-beton...
Možda se i varam...
 
West bi teško sa ovakvim staklom bio uspešan kao kombinacija sa betonom, ali kopernikus ako se usudi da gradi može da proba.

Meni jedan od najzanimljivih u toj varijaciji je torre Reforma u Meksiku
 

Prilozi

  • Torre_Reforma-_Oficinas-_Vista_Paseo_de_la_Reforma.jpg
    Torre_Reforma-_Oficinas-_Vista_Paseo_de_la_Reforma.jpg
    722,1 KB · Pregleda: 3.395
  • Torre_Reforma-_Oficinas-_Vista_frontal.jpg
    Torre_Reforma-_Oficinas-_Vista_frontal.jpg
    629,4 KB · Pregleda: 3.403
  • Torre_Reforma-_Oficinas-_Vista_este.jpg
    Torre_Reforma-_Oficinas-_Vista_este.jpg
    569 KB · Pregleda: 3.403
Кула у Блоку 65 из мог правца. :sesir:
 

Prilozi

  • АГ_НБГ_2020.jpg
    АГ_НБГ_2020.jpg
    381,2 KB · Pregleda: 2.626
Sad ću da napišem nešto što verovatno ne bi trebalo, ali mi se čini da je dosta ljudi ovde pomislili kada su videli ovu prethodnu sliku. Da nema GSP-ovog depoa autobusa i tramvaja, ovaj pogled bi bio prelep. Naravno, ne mislim da ne treba da se sklone, samo radi nečijeg lepo pogleda.
 
Naravno, ali mislim da se to nece uskoro desiti. Eventualno kada se zavrsi sa IMTom, tj. kada se pojavi potreba za novim velikim kompleksom i kada neko bude spreman da plati.
 
Da je to moguće izmestiti bez da se ugrozi poslovanje GSP-a i da ne bude astronomski trošak kako investicioni tako i operativni, odavno bi se to odradilo.
 
Ovde bi najviše profitirao neko ko bi izgradio pravi Beograd na vodi u zoni brodogradilišta.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=773873#p773873:2y72qhrz je napisao(la):
marulja » 11 Sep 2020 03:33 pm[/url]":2y72qhrz]I jos jedna
05a6367ffbbd4c180657d6d1aed7ecde.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk

Ako bog da umesto ovog depoa uskoro ce neki mini cluster da bude.To je jedino mesto gde NBG moze u visinu.
 
Vrh