Šta je novo?

PSP Farman West 65 - [ Multifunkcionalni kompleks - 152.437 kvm ]

Mislim da je bliza skola Borislav Pekic na Kosi 1. Svakako da nijedna nije blizu da se ide pesaka.
 
@Даркот, није ближа ош Борислав Пекић од ош Ратко Митровић од "Запад 65". До "Ратка Митровића" у блоку 38 има пешке 700 метара, а до Борислава Пекића 1.600 метара (исто пешке). До ош "Ђуро Стругар" у блоку 37 имаш неких 850 метара. Наравно ту су и вртићи пу "11 април" у ова два блока, који су отприлике на истој удаљености од насеља "Запад 65" као и ове две ош.
 
Prošao sam pre neko veče novim bulevarom. Izgleda da ima dosta slobodnih stanova sa te strane jer su svetla uglavnom pogašena. Da se razumemo, to je samo moja pretpostavka :)

Jel se zna kad kreće zidanje tržnog centra i kule?

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Posto sam lajik zamolio bih nekoga da mi objasni nacin izgradnje spoljnih zidova zgrada. Primecujem da je u pitanju beton ili betonske ploce koje se slazu. Koliko je to (ne)kvalitetnije od recimo neke vrste cigle, ytong-a ili neceg drugog? Hvala unapred.
 
Zar ti ikakvo objasnjenje treba u cinjenici da je ovo najgori vid gradnje ali najbrzi, ko da si malo dete. Ovo je moderna nasminkaka unapredjena socijalna gradnja iz osamdesetih godina cenovno i medijski oznacena kao vrh tako da nema bojazni da se nece popuniti ili koji kvadrat ostati neprodat.
 
Ovako se gradi i u Nemačkoj ili Švajcarskoj. Danas svakako lokacija i šminka od materijala unutra prodaje stan, pre svega lokacija.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Ne gradi se svuda kod nas na ovakav nacin. Na drugim aktuelnim projektima se spoljni zid uglavnom radi novim tipom bloka kao sto je Klimabloc ili neki drugi.
 
PSP Farman postao sponzor KK Partizan. Posto je KKP (na moju ogroomnu zalost) sada full-SNS prcija, ovo je verovatno neki blazi slucaj reketiranja.
Sto dalje znaci da verovatno grad/drzava nece zatezati oko dozvola za naredne faze ovog projekta.
 
Promenili su ova harmonika vrata od terase u klizni dvokrilni sistem tek u ovoj poslednjoj zgradi. Valjda im je trebalo 3-4 faze da skapiraju da je to neuporedivo bolje resenje.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=500977#p500977:15u7g2sw je napisao(la):
mekbejn » Pet Dec 15, 2017 10:15 am[/url]":15u7g2sw]PSP Farman postao sponzor KK Partizan. Posto je KKP (na moju ogroomnu zalost) sada full-SNS prcija, ovo je verovatno neki blazi slucaj reketiranja.
Sto dalje znaci da verovatno grad/drzava nece zatezati oko dozvola za naredne faze ovog projekta.
Kakvo reketiranje kakve faze, projekat ima spreman sve dozvole vec smo pisali o tome.
 
I za kulu? Ako je tako onda moje izvinjenje.
Prosto ne verujem da gradjevinska firma ima interes da sponzorise klub u situaciji u kojoj je KKP sad
 
Kula u bloku 65 je odavno sigurna stvar. Navodno imaju rokove koje treba da ispoštuju prema banci koja prati projekat.

Jedino se još uvek ne zna da li će biti komplet poslovna ili mešavina hotela i kancelarija a priča se i o stanovima.
 
Iduce godine krece izgradnja trznog centra,kula ce malo da popriceka.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=501044#p501044:4tkswua7 je napisao(la):
milos.tro » 15 Dec 2017 03:31 pm[/url]":4tkswua7]kula ce malo da popriceka.
Ovo je vec postalo opsta urbanisticka smernica, referentna teorema ili kod utkan u principe i temelje izgradnje i razvoja ovog grada...
 
Dakle kada se zavrse ti stanovi pocinje izgradnja tc i nebodera ? da li neko ima informaciju kada bi to moglo da pocne ?
 
U par navrata sam dobio odgovor u toku ove godine, prvo ide tc naravno nikako drugacije
 
Meni su odgovorili da je pocetak gradnje tc i kule planiran krajem 2018.
 
Navodno sve treba da bude gotovo do 2021. Tako stoji u ugovoru o projektnom finansiranju.
 
Vrh