Šta je novo?

PSP Farman West 65 - [ Multifunkcionalni kompleks - 152.437 kvm ]

Надам се ван сваке наде да ће користити квалитетно стакло за фасаду јер оваква зграда може јако лако да постане промашај ако се употреби неко јефтино
 
Beton koji koriste je najskuplji po kubiku.
Valjda nece stedeti ni na staklu
 
Postavili su prva stakla!

Meni na prvi pogled izgledaju dobro. Svidja mi se sto su okviri tanki, tako da staklo dominira. Takodje mi se svidja crna boja okvira, mada ne znam da li je to samo zastitna folija.

20200301_104308.jpg

20200301_104156.jpg

20200301_104212.jpg

I jedna slika iz daljine.
20200301_115442.jpg

shadestudio":yoyyksgw je napisao(la):
Pa sta ce ti ovde stan kad nema terasu, po meni stan bez terase je potpuni promasaj, za 3000e m2.
Sve zavisis sta su kome prioriteti. Ima par stanova koji imaju terasu, ali su tek oni strasno skupi.
 
Meni se svidja projekat, pohvale da je sve po renderu, kvalitet gradnje, inovativnost, itd.
Ali.. moram i ja da navedem par nedostataka neazurnost tima prodaje i zaista nisam mogao da se priviknem na stan bez terase i da udisem vazduh pa makar bio i zagadjen. :roll:
Sve jeste stvar ukusa i pomalo dubine dzepa :vops:
 
Nedostatak terase je glavna mana projekta. Kula u beogradu na vodi je bar to resila. Zamislite da platite stan 300k e, dodje vam prijatelj da vidi stan i ostane u soku da nemas terasu za taj novac. I onda mu kazes, znas samo oni od milion evra imaju terasu, a ovo je neka sirotinjska varijanta. Mene bi bilo sramota da nekome pokazem da sam to kupio po toj ceni. Lepa i prostrana terasa je neodvojiva od luksuza, e sad naravno stvar je sta neko voli. Stsnovi su lepi iznutra svakako.
 
Nedostatak terase na raskrsnici dva bulevara moze da bude samo prednost.
 
Па нико не живи на тераси, а посебно касно увече кад ти неко дође саобраћај и није баш толике фреквенције, али немање прозора је тек парадокс, као да је кула требала да буде пословна па схватили да им се ово више исплати, још то да не смеју било какви застори или таман посла ролетне да се ставељају, само ме интересује како то мисле да спроведу у пракси ако неко то уради у свом стану?
 
Vau, ovde medjuspratne povrsine imaju isti nivo odsjaja kao staklo, za razliku od kule beograd gde je onaj sivi aluminijum.

To znaci da ce ovo izgledati potpuno kao poslovna kula, odnosno, ako smem da prognoziram najlepsa kula u Bgd.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=713279#p713279:3e8yjmid je napisao(la):
shadestudio » Sun Mar 01, 2020 4:27 pm[/url]":3e8yjmid]Zamislite da platite stan 300k e, dodje vam prijatelj da vidi stan i ostane u soku da nemas terasu za taj novac.
Znaci ne bi kupio stan zbog straha sta ce drugi da misle? :D
Znam da nisi bukvalno to mislio, ali to ti je bio glavni argument. Ponavljam, volim i ja terase, ali na ovim tipovima zgrada jednostavno nisu standardne. Da li mozes da kazes i kupcima u 432 Park Avenue da im nije luksizan stan zato sto nemaju terasu? Nesto sumnjam da ce bilo kog kupca u ovoj zgradi da bude sramota da pokaze stan prijateljima.

Assad84":3e8yjmid je napisao(la):
Па нико не живи на тераси, а посебно касно увече кад ти неко дође саобраћај и није баш толике фреквенције, али немање прозора је тек парадокс, као да је кула требала да буде пословна па схватили да им се ово више исплати, још то да не смеју било какви застори или таман посла ролетне да се ставељају, само ме интересује како то мисле да спроведу у пракси ако неко то уради у свом стану?
Kula i jeste trebala da bude bude poslovna. Pre neke dve godine su uradili prenamenu u stambenu i povecali visinu.
Ne znam odakle ti informacije da nisu dozvoljeni zastori, posto to apsolutno nije tacno. Cak ce da bude ostavljena struja za motore da prostor moze da se zamraci na dugme. Jedino nista ne sme da stoji blize od 15cm do stakla, sve ostalo nije problem.
Edit: Zaboravio sam da dodam da vecina stanova ima prozore koji se skroz otvaraju, tj. klizaju u stranu. Licno nisam nesto lud za time na 100+m visine.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=713308#p713308:3ubfwq2k je napisao(la):
lisica » Ned Mar 01, 2020 8:34 pm[/url]":3ubfwq2k]
Ne znam odakle ti informacije da nisu dozvoljeni zastori, posto to apsolutno nije tacno. Jedino nista ne sme da stoji blize od 15cm do stakla, sve ostalo nije problem.

Да сад је јасније за засторе, само како ефикасно замрачити ако мора да буде одаљено 15цм од стакла и какве казне су реално могуће ако наш човек познат по томе да воли да дорађује свој стан то ипак уради?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=713308#p713308:2riuff28 je napisao(la):
lisica » Ned Mar 01, 2020 8:34 pm[/url]":2riuff28]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=713279#p713279:2riuff28 je napisao(la):
shadestudio » Sun Mar 01, 2020 4:27 pm[/url]":2riuff28]Zamislite da platite stan 300k e, dodje vam prijatelj da vidi stan i ostane u soku da nemas terasu za taj novac.
Znaci ne bi kupio stan zbog straha sta ce drugi da misle? :D
Znam da nisi bukvalno to mislio, ali to ti je bio glavni argument. Ponavljam, volim i ja terase, ali na ovim tipovima zgrada jednostavno nisu standardne. Da li mozes da kazes i kupcima u 432 Park Avenue da im nije luksizan stan zato sto nemaju terasu? Nesto sumnjam da ce bilo kog kupca u ovoj zgradi da bude sramota da pokaze stan prijateljima.

Zavisi i kakvi su ti prijatelji, ako nemaju pare za takav stan, a ja tolke pare dam na stan bez terase, sigurno ce misliti da sam blesav. Pretpostavio sam da ce neko spomenuti njujork, ali odgovor je prost, ovo nije njujork. Ono sto je sigurno je da nece biti problema zastakljivanja terasa na ovoj zgradi.
 
Ova stakla izgledaju tri puta lepše od onih koje su izložili za kulu BgH20, biće ovo odlično.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=713226#p713226:jro4shdg je napisao(la):
Bki » 01 Mar 2020, 11:05[/url]":jro4shdg]Beton koji koriste je najskuplji po kubiku.
Valjda nece stedeti ni na staklu

Jel sigurna ova informacija o kvalitetu betona, tj jel moze preciznije informacije koja specifikacija betona se koristi?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=713243#p713243:xzi4xrm3 je napisao(la):
lisica » 01 Mar 2020 12:38 pm[/url]":xzi4xrm3]Postavili su prva stakla!

Meni na prvi pogled izgledaju dobro. Svidja mi se sto su okviri tanki, tako da staklo dominira. Takodje mi se svidja crna boja okvira, mada ne znam da li je to samo zastitna folija.

Pogledajte prilog 1
Pogledajte prilog 3
Pogledajte prilog 2
I jedna slika iz daljine.

shadestudio":xzi4xrm3 je napisao(la):
Pa sta ce ti ovde stan kad nema terasu, po meni stan bez terase je potpuni promasaj, za 3000e m2.
Sve zavisis sta su kome prioriteti. Ima par stanova koji imaju terasu, ali su tek oni strasno skupi.
file.php

file.php

file.php

file.php

Sad sam skoro ubeđen da će sjajno da izgleda, jednako koliko tzv kula "Beograd" tamo nema šta da traži. Jedino sam očekivao da bi stakla mogla da budu srebrna ili ekstremno svetlo plava, čime bi se razlikovala od drugih sličnih objekata u gradu. Nadam se da će zgrada biti spremna za useljenje do kraja godine.
 
Odlicno je sto su okviri tanki, deluje da ce biti dobra stakla.
Kada treba da krene postavljanje termoizolacije?
 
Нови Београд, WEST 65 TOWER - Спрат 25 од 40


[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=DUFOgMNDcBQ[/youtube]
 
Interesantan je tekst koji ide uz reportaže sa gradilišta. Naime, nikada nije rekao da će, kada bude izdrađen, biti najviša zgrada u Beogradu. U svakoj, ali bukvalno, reportaži naglašava da će biti druga i to iza zgrade, koja sasvim sigurno neće do tada biti izgrađena, da ne pominjemo da je još uvek moguće da će biti malo kraća nego što su se promoteri tog štetnog, ali za Beograđane izuzetno skupog (privatnog) projekta, nadali. Dakle West 65 će po završetku izgradnje biti najviša zgrada u Beogradu.
 
Ova zgrada je pravi reper, najzad ima nešto sa te strane pruge da je karakteristično.
 
Vrh