Šta je novo?

Protivpožarna zaštita (Vatrogasci i vatrogasne jedinice)

Paaaa bila su ta dva mana što kažeš, dva Iveca (Navalno i cisterna) ali i navalni Maz. Cisternu Maz 6×6 nisam video danas ali jesam skoro, tako da izgleda da imaju oba... Jedino ako je neko od njih u prolazu.
 
Могуће и да је нека дислокација, није то ретко да се пошаље возило из друге станице као замена.
 
U prolazu iz kola video da se
Ponovila i Zemunska matica :)
 

Prilozi

  • IMG_24092021_135244_(300_x_400_pixel).jpg
    IMG_24092021_135244_(300_x_400_pixel).jpg
    43 KB · Pregleda: 1.356
  • IMG_24092021_135225_(300_x_400_pixel).jpg
    IMG_24092021_135225_(300_x_400_pixel).jpg
    30,2 KB · Pregleda: 1.365
Лепо су се и они поновили, три нова камиона Ивеко, комби Рено и Џип :)
 
Viđao sam i kamaza u Matici.
Jel će biti uskoro opet neka nabavka? Pričalo se o tome da treba da se nabave i druga vozila kako nova tako i polovna dobro očuvana.
 
Шушка се нешто о новим моделима из ФАПа и Заставе ТЕРВО. Камаз је кратко био у Матици, после је пребачен у Борчу па је из Борче отишао на Бањицу.
 
Hvala :)
Kamazi su izgleda slabiji. Vidim da su u svim većim stanicama u BG-u a i u Novom Sadu, Kragujevcu... sve Iveco ili Man a Kamazi uglavnom u manjim.
 
Кажу да имају одличну опрему пошто је надградњу радила фирма из Русије, за разлику од Ивека и МАНова које је код нас радио Ватроспрем. Али камион као камион је крш.
 
Mnogo mi je drago zbog nabavki i ulaganja ali ovoliko sarenilo u voznom parku uopste nije dobro.
 
Слажем се, доста се ту уплиће лоби. Нека примарна идеја је била да се купују само МАЗ и МАН камиони, али је МАН био скуп, па су се после крпили са Ивеком.
 
Zaboravio sam da dodam da ne mislim samo na kamione nego i na dzipove. Sta sve bese ima - Jeep, Toyota, Dacia, Nive...
 
Ух ту има све и свашта, најновији Исузу, па Фиат Фулбек, Нисана Навара, Дачије Дастер, Ниве, Џипови Вранглер и Џипови Ренегејд, а пре 10ак година набављени и Мицубишији и Тојоте :D
 
Čudno da na Zvezdari pored tih novih auta koje imaju kao komandno koriste onog zelenog Micubišija koji ima godina...
Jel i Nissan Navara ima pozadi rezervoar za vodu ili je samo prostor za opremu?
:)
 
И мене чуди да још држе тог Мицубишија, а имају унутра доста новијих Џипова и Навара. Колико сам упознат, Наваре су оригинално намењене тимовима за спасавање на води и тимовима за спасавање из рушевина тако да су стигле са товарним простором за опрему, али у последње време су неке по Србији добиле резервоаре за воду и пумпе попут Исузуа из донације ЕУ.
 
U suštini verovatno je Jeep vozilo koje bi bilo najlogičnije kao komandno, teško da će i da kupe neko baš namenski terensko komandno vozilo.
Možda je glupo pitanje ali nekad su se nabavljala ona takozvana S ili hemijska vozila sa prahom (Fap, Tam 150) ali već decenijama u nazad više ne. Jel to zbog toga što se ta ideja nije pokazala kao dobra ili zbog toga što su skupa. Nekako mi je logično da jedan veći grad ima jedno takvo za slučaj nekog velikog požara trafo stanica i sličnog...
 
Џип Ренегејд по мени има ману што нема куку, а то би добро дошло за вучу приколица са чамцима, пумпама или другом опремом. Што се тиче возила за гашење прахом, мислим да још увек нису дошла на ред, за сад су набављана возила опште намене (52 наванла возила, 45 цистерни, 9 аутомеханичких лестви), а и поред тога фали још доста возила тог типа за целу Србију, као и возила за техничке интервенције.
 
Tačno...
Mnogi gradovi imaju samo po jedno novo vozilo. Prošle godine sam bio u novoj zgradi stanice u Zaječaru. Na otvaranju zgrade garaža je bila puna novih vozila (man cisterna, Maz navalno, Kamaz navalno + putnička) ali kad su poslali okolnim stanicama po jedno na kraju od kamiona ostala samo nova cisterna.
Tako da što kažeš potrabno je još i osnovnih vozila.
 
Koja je namena ovog vozila.

vk2021-10-01-22-09-28-688.jpg
 
Командно возило, унутра има разне опреме, дрон за надзор шумских пожара са термалном камером кажу. Тај камион је прво добијен као донација за Источну Србију, али је пребачено у БГ, био је једно време у станици Кошутњак.
 
Šaljite ako neko ima sliku kako izgleda taj teo pozadi. Verovatno poput onog starog Renoa komandnog ima stolove sa radio stanicama i slično...
Deluje kao dobar kamion, rekao bih da je automatik. :)
 
Јесу ли данашње слике? У среду кад сам прошао није било ових старих мерцедеса и Тама.
 
Vrh