Šta je novo?

Problem pasa lutalica

Pa jedan domaci sarplaninac bi progutao to hijence sa sve tim mucenikom na drugom kraju lanca, bez da se zagrcne. :D
Ne bi bio problem da su i nase kuce na takvom lancu. Neg nisu... :p
 
kole":o6yzbvpk je napisao(la):
Secam se jedne scene iz Dilan Doga.
Charles Bronson seta po Central Parku, iz zbuna iskace neko cudoviste u nameri da ga pojede, on poteze pistolj u ladno ga ubija.
''covek mora sam o sebi da se brine kad nema zakona''
On je jos i imao srece, kod nas su to copori monstruma koji pored toga sto jedu ljude, prenose bolesti, ubijaju druge kucne ljubimce i prave nesnosnu buku. Nemam nista protiv kuca i maca, a ni protiv ostalih zivotinja, ali pola tih slobodnih ''kuca'' su ljudozderi. Jos malo pa vise nece moci bez pistolja u setnju da se ide. Cisto da se nadje ako kuce naidju. Pocecemo sojenice i mostice da zidamo , al ne zbog poplava vec zbog kuca, a u skole ce uvesti parkour kao predmet...
Bolesno i opasno!
 
Bolesno?
Ne prijatelju, licno sam vadio iz celjusti jedne kuce devojcicu od pet godina. Ne znam da li se izsunjala iz necijeg dvorista . Sreca njena da sam video sta se dogadja. Ona ne bi imala nikakve sanse.
Licno sam na dorcolskom keju biciklom bezao od copora pasa. Jedan mi se prilicno zaboo u list na nozi.
S obzitom da mi je komsija, malko luckast, zapatio copor pasa pored mog dvorista, svacega sam se nagledao. Da ne pricam o tome da na svakog ko prodje ulicom reze i skacu posto cuvaju svoju teritoriju. I da svakako da ima bolesti koje te zivotinje prenose na ljude. Na mnoge smo potpuno imuni, ali one na koje nismo su vrlo zaje*******ane.
U Beogradu su psi lutalice vec godinama jedna od najvecih opasnosti po gradjane. Drugi evropski gradovi imaju razradjen sistem protiv takvih pojava. Jedino kod nas se to ignorise i mnogi se prave pametni. Zna se sta se radi sa zivotinjama. Procena karaktera, eutanazija, sterilizacija ili kastriranje. Bez mnogo emocija.
P.S.
Cisto da znas.
Imao sam vise od 10 god. psa. Od svoje 3 godine sam imao macku pored sebe i sad imam dve macke.
X puta sam spasavo izlomljenu zivotinju na ulici. I to je par puta bilo bas, bas skupo. Uverio sam se u svest i emocije zivotinja mnogo puta, ali to nije razlog zbog kog treba ignorisati opasnost. Neke stvari treba resavati racionalno. Mada i sam popustim kad vidim nemocno stvorenjem. Dakle prvo sterilizacija, pa onda sve ostalo.
 
U Beogradu treba sprovesti eutanaziju barem 50% od ukupne kolicine lutalica, jer bi tako umanjili mogucnost stvaranja copora, a ostalih 50% sterilisati.
 
Pa da! Tranvaji na gas! Nije mi jasno sto ih ne premetnu, a ne ovako da zagadjuju okolinu i decu sto se igru pored.
 
Ne bi bilo lose kada bi modernatori stavili na glasanje o resavanju problema pasa lutalica, posto vidim da je ovaj tred zapao ljudima za oko.
 
Svaki svoga ubijte lutalicu i problem resen dok si rekao "most preko Ade"! Kakvi bre referendumi i amkete, poserem vam se u demokratiju!
 
Serem vam se u ton film! :D

Vidim da pisanje postova u 2 ujutru nije bas najpametnija ideja... :D
 
U dva, u dva. Nego kad? Kad modova nema, Boki i ja kolo vodimo. Srb'ja!!!
 
Kad ne znamo sta cemo sa sobom. A sto se tice demokratije ja sam bas ono demokrata. Zivot je zakon. LDP :)
 
Ono što je sigurno je da sam spreman i za naciste da glasam protiv gradonačelnika koji sprovede vaše "50%-50%" ideje.
Srećom po mene, aktuelni je jasno i glasno rekao da od toga neće biti ništa.
 
ACR":1m8fuxr9 je napisao(la):
Ono što je sigurno je da sam spreman i za naciste da glasam protiv gradonačelnika koji sprovede vaše "50%-50%" ideje.
Srećom po mene, aktuelni je jasno i glasno rekao da od toga neće biti ništa.
Cenim tvoj stav... dok god mi ne diras prasice na njihovom svetom putu ka mom tanjiru... :kk:
 
Sto se tice ove teme kratko i jasno ja razmisljam ovako.Jedan ljutski zivot je vredniji od svih zivota pasa lutalica.
 
BOKI SMOKI":2obv89ru je napisao(la):
Sto se tice ove teme kratko i jasno ja razmisljam ovako.Jedan ljutski zivot je vredniji od svih zivota pasa lutalica.
Ljucki rečeno.
 
Kuku u sta se ovo pretvorilo. Kerovi na gas koji vuku tramvaje. :lool: A kako bi bilo da se upregnu u metroe, ili da napravimo gomilu kineskih restorana? Oni mu dodju kao prirodni neprijatelji pasa lutalica.
 
Ova tema na momente probija sve čovečanstvu poznate granice neukusa.
 
connect":1yq4hal9 je napisao(la):
Ova tema na momente probija sve čovečanstvu poznate granice neukusa.
Potpuno se slazem. Lupetanje gluposti ne vodi resenju problema.
 
JKP Gradske kafilerije.
Ovo zvuči moćno.
Ja to želim u svom gradu.
 
Izujedan!
Ljuba Aličić preksinoć zadobio povredu noge nakon napada čopora pasa

Sudbinu narodne poslanice Jelene Trivan, koju je izujedao čopor pasa lutalica usred grada, prekjuče je doživeo i folker Ljuba Aličić. Doduše, za razliku od portparolke DS, poznati pevač zadobio je mnogo lakše povrede, ali je ipak morao da ode u Urgentni centar kako bi dobio sve neophodne injekcije nakon ujeda psa lutalice.
Kako Kurir saznaje, on je pre dve večeri nastupao u jednom beogradskom restoranu sve do ranih jutarnjih sati, kada je krenuo na parking ka svom automobilu. Dok je otključavao kola njemu je prišlo nekoliko besnih pasa, koji su zalajali i ustremili se ka pevaču.
- Tačno je da sam imao malu neprijatnost sa nekoliko pasa lutalica, od kojih me je jedan zgrabio za nogu - kaže Ljuba Aličić, i dodaje:
- Ali, nije ništa opasno, rana nije duboka jer me je ujeo preko pantalona koje su ublažile povredu. Nije ništa strašno, jedino što sam morao da odem do bolnice i primim injekcije iz predostrožnosti, nakon čega sam otišao kući. Mogu da hodam, rana ne boli jer je površinska i sve je u redu.
Ostaje pitanje dokle će Beograđani svakodnevno morati da trpe teror životinja koje slobodno šetaju ulicama, napadaju ljude i decu. Da li će gradska vlast konačno rešiti ovaj ozbiljan problem koji je, nažalost, postao zaštitni znak srpske prestonice, jer gotovo da nema beogradskog naselja u kojem se ne događaju napadi i gde psi bez vlasnika slobodno ne ordiniraju i ne prestravljuju građane.

INFO KURIR
A i Kurir nesto pametno da napise (poslednji pasus).
 
Vrh