Šta je novo?

Bulevar despota Stefana

Uredu, mogu samo da pitam u kom gradu ste videli da 4 saobracajne trake izlaze na glavni Trg, posto ja nisam uspela da nadjem ni jedan?
 
Evo u Parizu Belevar
1683700477896.jpeg
 
Generacijo mora da se prati struka, stvari se menjaju….Da si pratio šta se desava lako bi došao do info da su u Parizu suzavali Bulevare za saobracaj i to od 70 metara!!!
 
Generacijo mora da se prati struka, stvari se menjaju….Da si pratio šta se desava lako bi došao do info da su u Parizu suzavali Bulevare za saobracaj i to od 70 metara!!!
Заправо, проширивали су траке за јавни превоз на булеварима, а у случају Булевара деспота Стефана - испод кога, дабоме, не пролази метро, нити има трамвај - предлаже се, чак, да се направе управо траке за јавни превоз, које тренутно не постоје.
 
Fali ti nekoliko uzvičnika da ti poenta bude jača ( :

P.S. naravno, elementarna logika je da treba dodati žutu traku na onaj potez od Džordža Vašingtona...
 
Како је Србин тежак да се пресели. Пустио корене не можеш га помаћи.
 
Како је Србин тежак да се пресели. Пустио корене не можеш га помаћи.
Ovo je bezobzirno reći, jer ona kao stanar, poreski obveznik i (pretpostavljam) produktivan član društva ima pravo da komentariše šta god i da zastupa svoje interese.

Druga je priča to što želi nešto što nije realno i ostvarivo, i nije spremna ni na kakav kompromis i korekciju. Ali ima pravo da govori šta želi.

Reći da preteruje je ok. Reći čuvenu floskulu "pa ako ti smeta, ti se odseli" ili nešto u tom fazonu, je previše. A i vodi grad u propast, jer se ništa ne rešava nego samo uklanjaju ljudi.
I da, naravno, svako ima pravo da se ne složi sa njom, kao što se i ja ne slažem.
 
Poslednja izmena:
Морамо само да схватимо важност самог булевара Деспота Стефана за цео град. Лична имовина се свакако мора поштовати и за њу мора бити исплаћена у корист станара.
 
Нема сумње да људима треба предложити веријанте достојне некретнине коју поседују. Ето Београда на води, и гомиле кавадратних метара али и других локација. ПО мени, коректно би било од власти да ако су већ отргли део градске територије дали инвеститорима, да ондај део који типа припада држави, да то буду квадрати намењени за пресељење породица чија имовина смета за изградњу градских инфраструктура. Град мора да образбеди да некретнина буде усељива, па чак и да плати пресељење, тј да човек има минимално гњављење са тим, јер се не сели по својој вољи.

Бендере, да човек има право да говори, и ја то право не оспоравам, и вероватно има и страх зато што нико није изашао са конкретном понудом, а код нас је све компликовано, поготову кад си принуђен све сам да радиш. Као што сам написао горе, експропријација мора да протиче тако да се уважава човекова личност, и да се направи систем да све протекне са минималним стресом, и то мора да буде урађено на нивоу закона. Агенције које се баве тим послом морају да постоје. Али, са друге стране, мора да постоји и нешто што се зове јавни интерес, и, уколико је он препознат, не сме да буде преграда томе.
 
Мислим да град има доста станова у центру града у свом власништву, али пресељење у луксузну новоградњу попут БнВ би било коректно решење.
 
Kako su privatni investitori pokupovali sve stanove između Nemanjine i Kralja Milana. Ako to može privatnik može i država.
 
Бендере, да човек има право да говори, и ја то право не оспоравам, и вероватно има и страх зато што нико није изашао са конкретном понудом, а код нас је све компликовано, поготову кад си принуђен све сам да радиш. Као што сам написао горе, експропријација мора да протиче тако да се уважава човекова личност, и да се направи систем да све протекне са минималним стресом, и то мора да буде урађено на нивоу закона. Агенције које се баве тим послом морају да постоје. Али, са друге стране, мора да постоји и нешто што се зове јавни интерес, и, уколико је он препознат, не сме да буде преграда томе.
Čekaj, samo da proverim da nisam ja nešto pogrešio - da li Elena živi u zgradi koja je predviđena za eksproprijaciju i rušenje?

Jer ja sam do sad razumeo ds ona živi u Despota Stefana ALI ne u zgradama koje su za rušenje? Već je ona samo protiv toga da se ulica širi. Ja sam tako razumeo?
 
Да ли ће и након изградње тунела бити потребе за ширењем улице?
 
мора да постоји и нешто што се зове јавни интерес, и, уколико је он препознат, не сме да буде преграда томе.
I tu mora da se povede računa, a ne da se nešto proglasi za javni interese samo zato što je u nečijem ličnom interesu, na primer.
 
То што имамо манипулаторе на власти не значи да реч "јавни" има друго значење.
 
Gradonacelnik Pariza najavio sužavanje obilaznice za po dve trake.Oni dosli do obilaznice, a ja pišem ovde za centar BG, ali niko ne sluša.Umesto dve trake dobiće dve zelene površine

 
Vrh