Šta je novo?

Privatni prevoznici

Tu su Mercedesi Conecto zglobni i solo Cobre, nisam video šta još ima na liniji
 
Sličice sa poteza 600
IMG_20231101_082817.jpg
IMG_20231101_083611.jpg
IMG_20231101_075234.jpg
IMG_20231101_074114.jpg
IMG_20231101_073640.jpg
IMG_20231101_073451.jpg
IMG_20231101_083611.jpg
IMG_20231101_082817.jpg
IMG_20231101_075234.jpg
IMG_20231101_075205.jpg
IMG_20231101_074114.jpg
IMG_20231101_073451.jpg
IMG_20231101_073640.jpg
 
Jer su i na linijama 605,606,607,611,612 i 613 preuzeli privatni prevoznici?
 
613 ostaje arrivi 612 ne bi znao, 607 je ukinuta.

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока
 
Zar nije 612 ostao GSP-u? Ako jeste, treba da ga prenumerišu u 80 ili 86.
 
Preuzeo je privatnik potez 600, kako obično biva kada se dogode tektonske promene bude dosta interesantno u startu.
Doslovno možete sve modele Mercedesa videti na linijama koje su preuzete, od Sprintera do Intoura. Pomalo haotičan dan su obeležila i ispadanja (kumovale su ogromne gužve na bivšem AP-u i Surčinskoj), tako da su se dešavale rupe u čekanjima, mislim prvenstveno na 601.
Na već matičnoj 860 prevoznik je slao šta je stigao, nadam se da novi autobusi stižu uskoro, inačeće biti u problemu.
Malo me je zeznuo već sada kratki dan pa sam pokušavao da što više uslikam koliko mogu.

Počnimo od Güleryüz Cobri, ako gledamo iz nekog ugla kvaliteta i nisu Surčinci puno profitirali sa njima u odnosu na pređašnje stanje sa GSP-om. (da naglasim, iznosim svoje lične utiske koji se mogu razlikovati od vaših.)
Novo je novo, ali s obzirom da su obećane kule i gradovi ja moram to posmatrati iz takvog ugla, uopšteno za sada se dobro drže.

GB 7182 ; Linija 601 Surčin - TC Galerija.
7182 (1).JPG


GB 70208 ; Linija 610 Zemun (Kej Oslobođenja) - Jakovo (Ovog GB-a smo već upoznali sa obuke vozača koju sam zakačio par postova unazad.)
70208 (5).JPG


GB 70209 ; Linija 601 Surčin - TC Galerija


Prelazimo na zglobne Conecte, dobar deo njih je već sada jako rastresen sa matičnih linija na kojim su služili, opet posmatrano iz poredbenog ugla sa GSP-om ni ovde Surčinci nisu prošli nešto puno bolje, ne zaboravimo da su Solarisi pokrivali potez 600. Ako sam dobro ispratio planirano je pojačanje sa zglobovima te bi onda ipak bilo realnije da kasnije upoređujemo, ali za sada je ovako.

Uslikah Ubskog 70125 ; Linija 601 Surčin - TC Galerija
7125 (2).JPG

7125 (3).JPG


Svakako najveća uzdanica novog privatnog prevoza biće Mercedes Citaro C2, po prvi put u Beogradu, zaista nema tu šta da se doda, trenutno najbolji solo autobus u Gradu. Razbacani su na nekoliko linija.
Dosta mi se dopao displej na zadnjoj steni, nešto što do sada nismo imali prilike da vidimo.

GB 70200 ; Linija 601 TC Galerija - Surčin

70200 (3).JPG


GB 70202 ; Linija 610 Jakovo - Zemun (Kej Oslobođenja)
70202 (1).JPG


70202 (4).JPG


GB 70206 ; Linija 601 TC Galerija - Surčin
70206 (1).JPG

70206 (2).JPG


Šokantni deo su Mercedes Intouro, sa gradskog autobusa na slobodno mogu reći "laki međumesni" autobus, verujem da su mnogi jutros iznenadili sa njihovim prevozom.
Opet, dobar autobus i još jedna uzdanica privatnog prevoznika na potezu 600.

GB 70239 ; Linija 605 Boljevci - Novi Beograd (Blok 45)

70239 (3).JPG


Tu su i linije sa Mercedes Sprinterom, veoma nam poznatog modela, pogotovo ova "Rayanova" izvedba, nažalost kr**** sa 4 žmigavca se bio postavio bukvalno ispred kombija te sam ostao bez fotografije, ali opet ništa ne poznato za forumaše.

Sve u svemu, kakvih je sve početaka bilo ovo je još i dobro, postoji dosta prostora za poboljšanje, ali to će doći vremenom barem što se tiče tačnosti.
Za vozila koja se spremaju kao pojačanja ništa ne bih garantovao, naime loše iskustvo sa ovim privatnim prevoznikom imaju u Nišu, te već skoro 3 godine krši tendersku odredbu sa malim Otokar Navigo midibusevima ne želeći da ih zameni sa klasičnim gradskim autobusima, tako da dok ne vidim pojačanja ne verujem u ništa.
Toliko od mene.:vops:
 
Poslednja izmena:
Tvoje fotke su se čekale, samo još fali solo Conecto kog ni ja nisam uhvatio danas. Prošle godine sam se vozio sa zglobnim Conectom na 860I i ostavio mi je sjajan utisak, po meni je to veliko unapredjenje u odnosu na Japance i Ik 218N, jer ne rade samo Solarisi na porezu 600 nego i oni, a čak je unapredjenje i u odnosu na Solarise jer su em dosta mladji, em su vozili na lakšim linijama, em imaju snažniji motor, samo mislim da treba da ih bolje rasporede, jer se desavalo da naleti 5 solo buseva na 601 u nizu, a onda posle 5 zglobnih Conecta. A i Cobre su svakako dosta bolji bus od Bmc-a, a da ne poredim sa solo Conectom, tako da je po meni sve ovo za sad super, čak su i vozači iz Šri Lanke odlični, voze baš pažljivo barem za sada.
 
Evo pun krug smo obrnuli i vratili se u 97/98 kada su turistički autobusi bili na gradskim linijama. Zavesice na ovom 605 su vrhunske, kao i dvovratni na 601. Ovde ni Mercedes ne izvlači stvar. Javni prevoz tone sve dublje.
 
Pa i Seselj izlazi na izbore sa Tomom i pi*oustim bas kao '97,'98. Samo Vuk fali da se kandiduje za gradonacelnika
 
Evo utisci sa poteza 600 iz prve ruke.Mozda jesam laik za neke stvari,ali GSP koristim vec 25 godina,pa primecujem neke nelogicnosti.

Prvi dan-katastrofa.
Na liniji 611 su vecinom vozaci stranci(odakle bejahu,Banglades,Indija).To i nije toliko bitno.
Linija 611 sve SOLO autobusi,jutros kada sam isao na posao,jedan polazak preskocen,pa onda ka okretnici u Dobanovcima prodju dva busa u razmaku od 5 min...Uvek me je zanimalo,sta onda rade ti vozaci na okretnici...ako jedan vec stoji tamo 15ak minuta,i dodju jos dva busa...Bleje pola sata ? Namerno preskacu polaske,ne kapiram,jer im je gazda tako rekao.Kada sam se vracao sa posla,naravno dodje PUN SOLO autobus...Video sam i na liniji 611,kao gore na slici...autobus sa dvoje vrata? Da li je to normalno u 2023-oj godini...Linija 601 koja prolazi i kroz Bezaniju,gde se ljud voze i po stanicu dve,to je non stop guranje oko vrata....generalno,autobusi idu,cini mi se,cak i redje nego letnjim mesecima.Ja ne znam,ili se to meni samo cini,guzve su stalno na svim prometnijim stanicama,i stalno dolaze puni busevi....Ili su menjali raspored da mi to ne znamo,ili prosto ne odradjuju sve polaske.

Drugi problem,ako nema validatora u busevima,ocigledno nemaju ni GPS pracenje,te tako sada vise ne mozemo da vidimo kada nam dolaze busevi sa poteza 600...Danas nisam video informacije za 611,601,860.Do danas je to moglo,znaci i to je gore,i korak unazad.

Sve u svemu,jako losi utisci.Mastam o onim zglobnim japanskim busevima,ili onima crvenim,pre toga,koje su uvodili pocetkom 2000ih.Garantujem da nije bilo brzeg autobusa na autoputu od toga,a plus je moglo i da stane mnogo vise ljudi nego u ovim solo kocijama...
 
Na 611 nisu sve solo autobusi, radi dva zgloba. Kada stignu novi zglobovi radiće ih 5, tako da bez sekiracije, istrpeće se mesec-dva. Isto važi i za 601, ovaj režim je sad privremen, te je samo trećina linije zglobna u ovom trenutku. Što se tiče stojanja na okretnici, svaki bus ima svoj red vožnje, niko ne preskače polaske. Čak suprotno, velika većina polazaka je izvršena, osim dva kvara i dva sudara koja su bila danas, broj izvršenih polazaka je daleko veći nego dok je GSP držao jer nema kraćenja.
 
Ne mora da znači da nije izvršen, već da je izvršen sa zakašnjenjem zbog gužvi ili je bilo kvarova na autobusima, kao što je to bio slučaj sa dva zglobna conecta na 610 danas, te su ih na kratko vratili u garažu, sredili i vratili na liniju
 
Na 611 nisu sve solo autobusi, radi dva zgloba. Kada stignu novi zglobovi radiće ih 5, tako da bez sekiracije, istrpeće se mesec-dva. Isto važi i za 601, ovaj režim je sad privremen, te je samo trećina linije zglobna u ovom trenutku. Što se tiče stojanja na okretnici, svaki bus ima svoj red vožnje, niko ne preskače polaske. Čak suprotno, velika većina polazaka je izvršena, osim dva kvara i dva sudara koja su bila danas, broj izvršenih polazaka je daleko veći nego dok je GSP držao jer nema kraćenja.
Ok,nadamo se da ce tako biti,jer solo busevi na linijama 601 i 611 su vracanje u 19ti vek.
Bilo mi je glupo da fotkam danas oko 16:30h,kada je dosao pun 611 ka Dobanovcima.Ista je situacija bila i na liniji 601,kod Sava Centra je dosao pun solo sa dvoje vrata,a verujte,cekao sam sigurno 15 minuta.Pomenuo sam i problem,da vise nemamo informaciju na aplikaciji kad koji bus dolazi.
Kao sto vec rekoh,moj licni utisak je da su guzve mnogo vece na svim linijama koje koristim(18-88-601-611,itd) nego u periodu od pre par godina,to se i vidi na stajalistima.Ostavljam mogucnost da gresim u ovome,ali ajde,nadamo se da ce biti bolje uskoro.
 
Na 601 je baš u 16h bio kolaps, bila je rupa u polascima skoro pola sata zbog gužve ali su nakon toga išli kao ludi te se to sve nadoknadilo, ipak, trasa linije je takva da se jednostavno ništa ne može izboriti sa njom, gužve i zakašnjenja su normalna pojava na njoj
 
Na 601 je baš u 16h bio kolaps, bila je rupa u polascima skoro pola sata zbog gužve ali su nakon toga išli kao ludi te se to sve nadoknadilo, ipak, trasa linije je takva da se jednostavno ništa ne može izboriti sa njom, gužve i zakašnjenja su normalna pojava na njoj
To je razumljivo,jasno mi je da se desi kolaps u nekom trenutku.Recimo,611 ima problem kada se poslepodne vraca ka Zemunu,onda obicno bude vec guzva na autoputu od 11-og aprila,i tu se sad pravi zastoj,i odmah kada se popne gore do Crkve,tu gubi vreme,pa kapiram da je to razlog u odstupanjima u polascima nazad ka Dobanovcima...Moram da priznam,iz mog iskustva,da tako kada dugo nema busa,i dodje jedan pun,u roku od 5-10 minuta odmah dodje i sledeci...i to je sve OK i razumljivo,samo vas molim,ako imate ikakvog uticaja,na 611 moraju zglobni bar u tim nekim spicevima,posebno tokom leta je problem kada se proredi raspored,a ostanu solo busevi....Pozdrav.
 
Što se tiče informacija o dolasku vozila, novih vozila po pravilu nema par dana u aplikaciji, iako su uredno prijavljena u sistem. Stari Conecti i Intouri su se videli danas ceo dan na potezu 600, novi autobusi ne. Ista priča je i sa MAN-om ja 511 i Ćurdićevim električnim Otokarima.
 
Veliko postovanje za Strelu i ovoliki broj Mercedesovih autobusa...deluju novo ili vrlo mlado....jedini problem na liniji 601 moze da bude nedovoljno duplih autobusa,na slikama 2 ili 3 na liniji 601 u rotaciji...mozda ima i vise...i turski autobusi deluju relativno novo...ali i prisutni su inostrani vozaci...
 
Vrh