Šta je novo?

Privatni prevoznici

Kad uvedu praćenje lepo se pogleda, kad je krenuo, kad je stigao, koliko je čekao, uradi se analiza i lepo prvo opomena posle novčana kazna i sve se reši jednostavno. Ja da sam vlasnik bilo bi instant -20% za praznu vožnju gde ugasi svetla i prođe trasom, posebno uveče pre isključenja
 
Od mene vih 5 što su došli, 2 su poštovala red vožnje... Problem je što samo 2 imaju praćenje... Ručno se moraju prijavljivati.
 
Sindrom skoro svih privatnika, osim moram reći CLC na 74/94 npr (ja znam da su oni omraženi zbog mnogo toga) ali retkost je da pobegnu prazni ili da idu u konvojima
Prazne vožnje i namerno nepoštovanje reda vožnje, hijerarhijski:
1) Tamnava trans, to je horor na svim linijama gde su radili
2) Lui / Trans-Jug na 46 / 51 / 59
3) Košava, redovna bežanija tako da ne odrade poslednji polazak iz Zemuna, nego kao uvek zakasne da bi se isključili iz Zemuna
4) Lekon, u 22.09 na 37 uvek ode prazan, iako tad ide na 20-30 min, mada i na 47 nisu baš bili cvećke
5) Arriva (penzioneri), masovne nepravilnosti
6) Bamiron, posebno na 94 kad imaju polazak tipa 23.00 pa 23.15 pa 23.30 pa 23.45 (e, svaki drugi je prazan)
7) LDM uvek bežao zadnji polazak na 34, nije čak ni trasu ispoštovao
8) Ćurdić na 35, masa nepravilnosti ali njima se pokvare 3 busa dnevno, naročito kad su radili Mazovi 103
9) Dumeco, iako važe za dobrog prevoznika, često lažiraju polaske na 84, idu prijavljeni a sa ugašenim svetlima
 
Screenshot_20241007_141714.jpg

Screenshot_20241007_141720.jpg

51 sva u konvojima i prijavljena i neprijavljena vozila. Red vožnje se ipak kako tako poštuje, ali zato je tu tona matorih Akija sa kojima Banbus krši ugovor.
 
Sindrom skoro svih privatnika, osim moram reći CLC na 74/94 npr (ja znam da su oni omraženi zbog mnogo toga) ali retkost je da pobegnu prazni ili da idu u konvojima
Prazne vožnje i namerno nepoštovanje reda vožnje, hijerarhijski:
1) Tamnava trans, to je horor na svim linijama gde su radili
2) Lui / Trans-Jug na 46 / 51 / 59
3) Košava, redovna bežanija tako da ne odrade poslednji polazak iz Zemuna, nego kao uvek zakasne da bi se isključili iz Zemuna
4) Lekon, u 22.09 na 37 uvek ode prazan, iako tad ide na 20-30 min, mada i na 47 nisu baš bili cvećke
5) Arriva (penzioneri), masovne nepravilnosti
6) Bamiron, posebno na 94 kad imaju polazak tipa 23.00 pa 23.15 pa 23.30 pa 23.45 (e, svaki drugi je prazan)
7) LDM uvek bežao zadnji polazak na 34, nije čak ni trasu ispoštovao
8) Ćurdić na 35, masa nepravilnosti ali njima se pokvare 3 busa dnevno, naročito kad su radili Mazovi 103
9) Dumeco, iako važe za dobrog prevoznika, često lažiraju polaske na 84, idu prijavljeni a sa ugašenim svetlima
I na 71 jedan lik godinama vozi namerno iza prethodnog. Vozio je 42714, ne znam gde je sad. Biće verovatno na potezu 400, gde će da nastavi po starom.
 
Ja ću danas da sročim jedan mejl sekreterijatu... preteraše ga.
Voze vozić njiih 5, pa se čeka 100 godina.

Jao kada im sednem na grbaču, ima da blejim na okretnici i da snimam.
Imaš posao za koji si plaćen, obavljaj ga kako treba.
 
Danas prvi dan Ludog na 48,opšti haos.Autobusi se konstantno kreću po 2 za redom u razmaku od 5 min i posle ih nema po 25 minuta,u oba smera.Vraćao sam se danas iz škole do Miljakovca zajedno sa otokarom i BMC om,konvoj predvodila RAkia,a u suprotnom prvo 2 Rakie,pa zatim 2 otokara i nakon 2 min iza njih BMC!Strasno,sve me vraća u pogon ,,Košmar” pre 12-13 god kad su isto ovo radili!
 
Vozači M&M-a puštaju radio, što ne bi bio problem da je*******eni radio nije priključen na ceo informacioni sistem, tako da se on čuje unutra u salonu, ali i spolja na zvučnicima iznad vratiju.

Doslovno dolazi 39ka, i samo šokirano čujem "I samo pijem na srce hladno..." i skontah da to dolazi od spoljnog zvučnika koji je kao na Špancima, doslovno besplatan radio za raju na ulici. 🤣
Ni vozač nije znao za ovo dok mu nisam skrenuo pažnju.
Šta sve neću doživeti u Beogradu.
 
Poslednja izmena:
Danas prvi dan Ludog na 48,opšti haos.Autobusi se konstantno kreću po 2 za redom u razmaku od 5 min i posle ih nema po 25 minuta,u oba smera.Vraćao sam se danas iz škole do Miljakovca zajedno sa otokarom i BMC om,konvoj predvodila RAkia,a u suprotnom prvo 2 Rakie,pa zatim 2 otokara i nakon 2 min iza njih BMC!Strasno,sve me vraća u pogon ,,Košmar” pre 12-13 god kad su isto ovo radili!
Upravo to. U mom slucaju su bile 2 rakije pa onda kod 27. Marta 2 Rakije jedan BMC i tako u krug. Za sada nisam video uopste da bilo koja 48 vozi sama. Blagi uzas. Cak su im displejevi uzasni posto ne moze da stane ceo broj niti destinacija.
 
Ja ću danas da sročim jedan mejl sekreterijatu... preteraše ga.
Voze vozić njiih 5, pa se čeka 100 godina.

Jao kada im sednem na grbaču, ima da blejim na okretnici i da snimam.
Imaš posao za koji si plaćen, obavljaj ga kako treba.
Vozač BMC-a na 305 s kojim sam jutros išao je vozio ekstremno sporo. Od Stare Kaluđerice do Ustaničke mu je trebalo čak 25 minuta, a nigde gužve i to sve u periodu oko 06:00h ujutru kad treba najviše 15 minuta i to ako ih uhvate semafori. Nije ni stranac koliko sam video, ali deluje da mu je definitivno prvi dan...
 
Vozači M&M-a puštaju radio, što ne bi bio problem da je*******eni radio nije priključen na ceo informacioni sistem, tako da se on čuje unutra u salonu, ali i spolja na zvučnicima iznad vratiju.

Doslovno dolazi 39ka, i samo šokirano čujem "I samo pijem na srce hladno..." i skontah da to dolazi od spoljnog zvučnika koji je kao na Špancima, doslovno besplatan radio za raju na ulici. 🤣
Ni vozač nije znao za ovo dok mu nisam skrenuo pažnju.
Šta sve neću doživeti u Beogradu.
Pa to je već redovna pojava jedno mesec dana na 50ici, a od skoro isto i na Prestovim Akiama.
Inače Higer 3473 na 305.
 
Vrh