Šta je novo?

Privatni prevoznici

Mene Iran trenutno ne ugrožava. Ako bih morao da kvantifikujem i rangiram, više me od njega ugrožava jedna Turska.

Izvini ali priča o nekom teranju inata i otpora islamizmu, kao i svetskim diktatorima i kršiteljima ljudskih prava, tako što se ne ulazi u Iranski autobus a Turski je uvek prihvatljiv, mi prosto ne pije vodu. U stvari ne vidim uopšte vezu između ta dva.

Takođe, jedno je bojkotovati Milku ili Nutelu što nam šalje smeće bez ukusa a sa gorim sastojcima, i po skupljoj ceni. Samo se uzme drugi proizvod pored i to je to. Ili se umesto u pljačkaški Maxi ode u neku drugu radnju. A skroz druga stvar je pokušavati da se bojkotuje autobus na gradskoj liniji (neophodnoj za funkcionisanje grada) od tog i tog proizvođača iz te i te zemlje. Pride, ovo prvo zapravo škodi meti kojoj je bojkot namenjen (Milka Ferrero, Delez), dok ovo drugo uopšte ne dotiče ove druge (Iran).
 
Poslednja izmena:
Mene Iran trenutno ne ugrožava. Ako bih morao da kvantifikujem i rangiram, više me od njega ugrožava jedna Turska.

Izvini ali priča o nekom teranju inata i otpora islamizmu, kao i svetskim diktatorima i kršiteljima ljudskih prava, tako što se ne ulazi u Iranski autobus a Turski je uvek prihvatljiv, mi prosto ne pije vodu. U stvari ne vidim uopšte vezu između ta dva.

Takođe, jedno je bojkotovati Milku ili Nutelu što nam šalje smeće bez ukusa a sa gorim sastojcima, i po skupljoj ceni. Samo se uzme drugi proizvod pored i to je to. Ili se umesto u pljačkaški Maxi ode u neku drugu radnju. A druga stvar je pokušavati da se bojkotuje autobus na gradskoj liniji (neophodnoj za funkcionisnaj grada) eod tog i tog proizvođača iz te i te zemlje. Pride, ovo prvo zapravo škodi meti kojoj je bojkot namenjen (Milka Ferrero, Delez), dok ovo drugo uopšte ne dotiče ove druge (Iran).

Dobro, to je samo moja lična odluka niti ikog drugog to teram niti nanosim bilo kakvu štetu nekom trećem licu.
Imam neke svoje lične razloge i principe zašto to radim baš sa Iranom. Npr: https://rarehistoricalphotos.com/iran-before-revolution-photos/

Jedem Linoladu btw.
 
Kapiram to donekle, samo mislim da običan kmet u Srbiji (a i po svetu) ima druge, mnogo gore štetočine koje mu što direktno što indirektno zagorčavaju i otežavaju život. A ne mislim samo na domaće političMare, govorim šire od toga, globalno. Pošto nas sve jaše par istih centara moći.

Npr živimo u vreme kada su i kafa, kakao, zejtin, pirinač, paprike, aluminijum (meni treba kao folija) i još neke gluposti postali luksuz. Jer, eto... _____ (ubaciti ovde neki smešni korpo-ekonomski izgovor (požari u Brazilu, buba nagrizla drva, suša u Gobiju, vrućina u Sahari, itd)). Mene to mnogo više p.zdi i ometa na dnevnom nivou nego što je par autobusa ovde iz Irana koji je diktatura. I rado bih im uzvratio, ali nemam uvek kako. Jer je sve uigrano i pretvoreno u kartel, odnosno nema prave kompeticije na tržištu jer sve uvek drži par istih ološa. A ni moja zemlja više nema antimonopolsku i antihohštaplersku komisiju. A kažem, to me prilično finansijski ugrožava i ometa u svakodnevnici. Svakako više nego iranski autobus na ulicama. Pa jbg, bože moj...
 
Kapiram to donekle, samo mislim da običan kmet u Srbiji ima druge, mnogo gore štetočine koje mu što direktno što indirektno zagorčavaju i otežavaju život. A ne mislim samo na domaće političMare, govorim šire od toga, globalno.

Npr živimo u vreme kada su i kafa, kakao, pirinač, paprike, aluminijum (meni treba kao folija) i još neke gluposti postali luksuz. Jer _____ (ubaciti ovde neki smešni ekonomski izgovor (požari u Brazilu, buba nagrizla drva, suša u Gobiju, itd). Mene to mnogo više p.zdi i ometa na dnevnom nivou nego što je par autobusa ovde iz Irana koji je diktatura. I rado bih im uzvratio, ali nemam uvek kako. Jer je sve uigrano i pretvoreno u kartel, odnosno nema prave kompeticije na tržištu, a ni moja zemlja više nema antimonopolsku i antihohštaplersku komisiju. A kažem, to me prilično finansijski ugrožava i ometa u svakodnevnici. Svakako više nego iranski autobus na ulicama. Pa jbg, bože moj...

To jeste istina i treba svakako uvek stati protiv raznih pizdarija koje se dešavaju u poslednje vreme.
 
Slažem se, samo što ništa danas nije crno-belo, pa ni cela ta tematika. Štaviše, ta tematika zvana Bliski istok je jedna od najkompleksnijih i najzamršenijih na svetu. I ja isto težim da ne zaboravim da neprijatelji mojih neprijatelja nisu moji prijatelji.

Uostalom, i EU i Rusija su načelno i zvanično u proksi ratu i svađi, pa iza kulisa i dalje trguju, samo preko posrednika. A nama kmetovima putem medija prosipaju priče da su odsekli jedni druge i da zato sve mora da se plati više, jer eto, do skora se sve što postoji proizvodilo u Ukrajini (čak i auto škole, grafičke karte i kakao i šta god ti padne na pamet).
 
Poslednja izmena:
Desilo se da je krš od autobusa, a detalje ne znam :D
Не знам какав је аутобус што се тиче механике мотора и осталих техничких ствари. Визуелно и овако изгледом делује одлично и добро упија неравнине и не чује се јако, сад видећемо какво ће му бити одржавање... Немам појма шта је било са тим прозорима, видим и данас да је један пао код Франша.
 
Vrh