Šta je novo?

Privatni prevoznici

Ee ovo što sam doživeo sinoć pamtiću ceo život.
Ulazim u 48 na Trgu Oslobođenja, iza je 47 što će se ispostaviti kao greška kasnije što nisam ušao u nju, ali nebitno. Idem po neku pošiljku na BAS-u iz Zaječara, već kasnim, a vozač će mi se vratiti u ZA.
Tramovi nešto u VS blokirali, nema mi 9, reko ajd makar do Slavije da se dogegam.

I ide 48, Autokomanda, Hram i tu negde pred Slaviju ja ustadoh sa sedišta, kad vidim on nešto mnogo brzo uleće, reko ovaj će promašiti stajalište i stvarno prođe pored njega kao pored Turskog groblja, uspori kod pešačkog, al ne stade.
Reko ajd možda je ovo 47ca isto, samo hoće da nas istovari sa druge strane iz nekog hira itd..
Ma jok, vidim ja skreće ka Beogradskoj proderoh se "Alo, promaši stanicu" ma lik ništa ne konta vozi dalje.
Odo ja napred, hajde bio sam malo agresivan, ali nisam psovao / napao fizički, daleko od toga da radim. Ali ono pripretih mu da ću ga prijaviti u aplikaciji, on se nešto pravda kao blejao sam na telefonu / nisam na vreme stojao kod vratiju, mislim niđe veze u Beogradu je obavezno zaustavljanje na stajalištima (ne ulazeći u to da li je glupo ili loše), a i mislim Slavija jedno od najbitnijih presedačkih mesta u Gradu gde to da preskočiš pobratime. A i svakako se uvek pripremim 10tak sekundi ranije pred stajalište, jednostavno pogrešio je. Mislim Šrilanac, komunikacija na Srpskom preko štapa i kanapa.

I taman dok sam unosio podatke u app, skontah nešto. Njega su za to pravilo naučili Drago Tošić (Mobilitasovo vozilo je u pitanju) i ostala bag**, i sada ja njega da prijavim da naje*******e, a da ovi lelemudi i dalje lelemudišu po BG prevozu, pa neće moći. Mobilitas će svakako za 2 nedelje biti prošlost u prevozu, ništa ne dobijam. Ja sam gastebajtersko dete, znam ja kakav je to hleb, nisam fan Šrilanaca, ali ono znam koje su to muke.

Ugasih app i rekoh mu "Ništa, zaboravi, nije se ništa desilo, batali", i krenusmo ovako malo u konverzaciju i semafor pred Pravni i vidim njega otvara prva vrata i kaže mi "samo pažljivo", u prevodu pušta me napolju, ja mu bacih nekoliko puta 👍 i iziđoh, mislim skroz opasno mesto za izlazak, al ajde sad. Komentarisah odmah u sebi, u jerbo vidi se da sam budući diplomata kako reših ovaj problem, sada da vidi struka ovo odmah mesto u politici da rešavam Rio Tinto i odnose sa EU. (😂 :grand: )

Tu mi odmah naiđe okrnjena 2jka, spusti me nenormalno brzo do SKC-a i za manje od 15 minuta pešaka stigoh do BAS-a i ulovih pošiljku u zadnji momenat. Na kraju se sve dobro završi, al ostaju problemi, jer da je ovo uradio nekom nafuranom Beograđaninu bilo bi drugačije iskustvo..
 
Mislim da je nebeski narod našao rešenje kako da prevari software za vrata u ovim novim zglobnim Mercedesima na potezu 700. Sve prekidače za najavu su zalepili selotejp trakama tako da su uvek pritisnuti, pa se sada sva vrata otvore na stanici. Tako sada čim bus krene, odmah zapisti stop i upali se displej.
 
Mislim da je nebeski narod našao rešenje kako da prevari software za vrata u ovim novim zglobnim Mercedesima na potezu 700. Sve prekidače za najavu su zalepili selotejp trakama tako da su uvek pritisnuti, pa se sada sva vrata otvore na stanici. Tako sada čim bus krene, odmah zapisti stop i upali se displej.
Stara fora još sa poteza 600 😁
 
Mislim da je nebeski narod našao rešenje kako da prevari software za vrata u ovim novim zglobnim Mercedesima na potezu 700. Sve prekidače za najavu su zalepili selotejp trakama tako da su uvek pritisnuti, pa se sada sva vrata otvore na stanici. Tako sada čim bus krene, odmah zapisti stop i upali se displej.
To je staro rešenje sa poteza 600. Generalno to pištanje kad se pritisne STOP dugme na Conectu je diskretno i onako tiho, pa i ne smeta toliko vozačima. Ali recimo na BMCu ubi taj zvuk, ono je strašno.
 
To je staro rešenje sa poteza 600. Generalno to pištanje kad se pritisne STOP dugme na Conectu je diskretno i onako tiho, pa i ne smeta toliko vozačima. Ali recimo na BMCu ubi taj zvuk, ono je strašno.
Zanimljiv je zvuk kad pritisnes stop na Cvrčkvoj Scaniji, ima zvuk slican onom kad borci ulaze u ring i kreće borba.
 
Mislim da je nebeski narod našao rešenje kako da prevari software za vrata u ovim novim zglobnim Mercedesima na potezu 700. Sve prekidače za najavu su zalepili selotejp trakama tako da su uvek pritisnuti, pa se sada sva vrata otvore na stanici. Tako sada čim bus krene, odmah zapisti stop i upali se displej.
IMG_0369.jpeg

Trejdmark
 
Ја не знам како само код нас возачима све смета? Па излаз најава и тај сам звук је нормалаан свугде у свету.
Сасвим нормална је свугде најава, само код нас им смета, па утишавају....
 
Ја не знам како само код нас возачима све смета? Па излаз најава и тај сам звук је нормалаан свугде у свету.
Сасвим нормална је свугде најава, само код нас им смета, па утишавају....
Smeta im najava, smeta im stop taster, smeta im kad neko stane kod prednjih vrata pa ograđuju i onda se pitam šta vozačima ne smeta?
 
Данас сам се возио 706ицом од Земуна до Зеленог, возио је странац, да се приметити да је мало оштрији на кочењу
 
Мени као лаику изгледа да се створио одређен анимозитет између линија које држи гсп и приватници оптужују једни друге стално мада ми се чини да више критикују линије које држе приватници. Можда је било боље време пре јп парнерства када су наизменично ишли гсп и приватници на истим линијама бар на потезу 300 и на 50 је било тако сећам се. Тад нама путницима није било битно ко држи линију него каква је услуга и кад ће стићи бас овако је лако пљувати по некој линији кад знаш ко је држи. Желео бих да чујем ваше мишљење о томе
 
Meni je juče vozač na 59. mislim da je bio E-Otokar, stranac, stao i sačekao me, iako sam bio na kraju stepenica kod Franša, pohvale za njega.
Zahvalio sam se ali mi nije ništa odgovorio.

Onda je ušao neki naš lik, na stanici u Ljutice Bogdana, sa namerom da ga zeza u fazonu, can i buy a card? I Kada mu je vozač odgovorio no no, ovaj kao no card? I smejao se... Eto kakav smo narod.
 
Vrh