Šta je novo?

Primer Skoplja

wp20131101019.jpg
 
Zanimljive i informativne fotke stim sto bi bilo dobro da ih ubacis u jedan post ili makar tematski grupises po postovima, lakse je za pracenje ;)
 
ova zadnja je nova crkva posvecena Sv.Konstantinu i Eleni i koja je blizu spomen kuce majke Tereze
 
SashaKV":1c58qln7 je napisao(la):
Replika gospodinu Skopje..naime Beograd ima 1 360 000 ljudi a Skopje je 2006.e imalo blizu 700 000 a od tad do sad,procene su najmanje 800 000,tako da,molim da se samo istina izgovara..

Ma, opušteno SašaKraljevo - veće je Skoplje od Beograda, posebno pošto i ne znate (jer niste mogli da održite popis) koliko imate sugrađana koji Skoplje izgovaraju Shkupi.
 
SashaKV":1n5t9po2 je napisao(la):
u redu Borcanac,u pravu si,necu da se nastavljam,samo dobro prouci rezultate popisa..hvala

Kog popisa? Onog koji je parlament BJRM prekinuo i nije se održao? Reci mi, pored svih tih "velikih projekata" i transformacije Skoplja u metropolu veću od Beograda, Atine i Sofije, kako je moguće da ne može jedan običan popis da se izvrši i da se utvrdi koliko Skoplje ima stanovnika?

Makedonija i Somalija će, nakon završetka prebrojavanja stanovništva u Bosni i Hercegovini, biti jedine u svijetu bez popisa, a u makedonskom budžetu za narednu godinu nisu predviđena sredstva za takvu aktivnost.

http://balkans.aljazeera.net/vijesti/ma ... dne-godine

PS: Lepe slike, ali to se po Beogradu gradilo oko Arene još tamo 2004, 2005. i 2006. Ne znam šta pokušavaš da dokažeš slikama stambenih zgrada koje su već kačene u istom ovom threadu, a koje uglavnom nemaju veze sa temom threada.
 
Добро сад, таман смо спустили лопту. Добре слике. Што се становништва тиче, биће као и свуда где има Албанаца, као за Приштину. 600 000 па паде на 250-300 000 а и то су цифре тачне :roll: Па и код југа Србије због опструкције Албанаца људи мисле да су ови већина у Прешево, Медвеђа, Бујановац регији.
 
Da..u pravu si..gradilo se oko Arene,onda a tamo se gradilo i tad i gradi se i sad,to je jedna mala razlika )...mnogo ste navijeni i neznam cemu se cudite ako grad ima oko 800 ooo ljudi,za prostranstvo od 25 sa 15 km bez Petrovca,Ilindena,Miladinovca,i ostalih satelitskih naselja,to je cifra ravna,znas cemu
 
2046.jpg
185089373992439345241370.jpg
255451412405138062655878.jpg
425669374270755984076136.jpg
534528386213641456454155.jpg
852840pazi-kuce.jpg
3734886-zooskopje.jpg
83588171.jpg
http://www.dodaj.rs/f/3m/3h/3vClkkUR/134336857033ba792237b.jpg
header21.jpg
2630b7aea91f11e2be862200.jpg
45726018.jpg
2046.jpg
 
SashaKV":juffzan9 je napisao(la):
Da..u pravu si..gradilo se oko Arene,onda a tamo se gradilo i tad i gradi se i sad,to je jedna mala razlika )...

Da, samo što su posle toga sagrađeni i Belvil, Stepa i gomila drugih stambenih projekata... Besmisleno mi je da dalje polemišem sa tobom pošto smo videli koliko su jake tvoje "činjenice". Porediti Skoplje i Beograd je besmileno.

Inače bio sam u Skoplju ove godine tri puta i znam kakva je kasaba u pitanju, a reka koja protiče kroz centar pre izgleda kao stovarište građevinskog materijala, ali dobro to je valjda privremeno dok se prekinuti projekat Skoplje 2014. ne dovrši...

Izloge u delu preko Kamenog mosta u kojima vise cele zaklane životinje i polutke neću ni da komentarišem - srednji vek. Onda uzmi, pa se popni na tvrđavu stepenicama iz centra grada, samo prvo stavi gas masku pošto moraš da prođeš kroz špalir izmeta i mokraće, pošto je tu formiran neformalni javni WC na stepenicama. Kada se popneš gore, dočeka te korov i nepošišana trava (posle toga prošetaj do Kalemegdana u Beogradu).

Jedno novo odelo sam upropastio pored hotela Holiday Inn dok sam išao u sobu pošto između onih behaton ploča šprica voda, jer su skoro sve razlabavljene.

Ne znam o čemu mi pričamo ovde.
 
Саша,
Дао сам ти више плусева; драго ми је да се Скопље толико гради и развија. Рекао бих да је Македонији (а не "БЈРМ", што написа неко, јер Србија ту земљу признаје под уставним именом) више стало до свог главног града него Србији, што говори понешто. Београд је, дакако, за Скопље метропола, али бих рекао да је пре 25 година разлика била већа.

Наравно, пројекат Скопје 2014 је тешко с..ње, али, са друге стране, Скопље има бољи фудбалски стадион од Београда, рационалну железничку станицу, а гради и клинички центар (ми свој само треба да завршимо... и тако већ неколико деценија), а планира и озбиљан трамвај.
Само напред.
 
Vrh