Šta je novo?

Primer Skoplja

Пази, овде по најмање...
Ако би хтели да га назову својим, не видим где би погрешили. Међутим, ако би га назвали македонским...
Овако су заузели неутралну позицију.
Ту је, наш је, крунисан овде, има свој мост ( добро, то баш и не признајемо :? ) али део је њиховог наслеђа.
Једва чекам краљевић Марка у фул сајзу!!!
 
Душан је ту заиста владао, за разлику од албанског Скендербега за којег немам појма какве везе са Скопљем има..
 
Šiptarski paćenici, šta drugo reći.
 
Problem je što, ako se Car Dušan i Marko Kraljević stave zajedno sa ovom galerijom istorijskih falsifikata onda je to na neki način uvreda za srpsku istoriju. Ne bi trebalo da su srpski velikani deo tog "freak show" programa u BJRM.
 
Ne znam zbog cega toliko frke oko Dusana, meni bas deluje sexy :D
To sto ovi albanci zovu "civilizacijskim razlikama" odnosi se na njihove ideoloske istomisljenike iz Srbije koji bi isto tako htreli da sruse skenderbegov spomenik negde na jugu, recimo. Ovde je u pitanju izazivanje kontra-reakcije, pa je sada kao na nama da uzvratimo na istom nivou dok se pozar ne ugasi negde na karavankama.
Ipak imam subjektivan osecaj da je vecinu alb. stanovnista u Skoplju bas briga za spomenik, uvek ce se naci neka grupica koja ce da protestuje, imaju ih onoliko, a i onako je sve farsa sa tim spomenicima..
 
vranac":3m9hemk5 je napisao(la):
Душан је ту заиста владао, за разлику од албанског Скендербега за којег немам појма какве везе са Скопљем има..

Неке везе ипак има :wink:
Скендербег потиче из српске феудалне породице Кастриота, и био је син Јована Кастриоте (Кастриотића). Према Гибону, Јован Кастриот је био принц Епира, који је укључивао Мат, Крује, Мирдита и Дибер. Његова мајка Војислава, била је принцеза српског порекла, из породице Трибалда(који су дошли из области данашње Македоније)


П.С.
Чисто нек уђе у записник...за Дракчета.
Ни један Српски националиста неће рушити споменике Скендербегу, овде нема таквих људи. Не руше се ни чисто терористичка обележја, којих има по централној Србији.
 
Neko pravi Las Vegas, a neko ima ovo
viewtopic.php?p=251336#p251336

Budimo dostojanstveni, imamo na šta da budemo ponosni, drugi neka izmišljaju, mi nemamo potrebe....
Mi samo treba da konačno sredimo naše muzeje...
 
39139a5af1122b11b371f70c2512d207.jpg

http://puls24.mk/makedonija/vesti/ekskl ... -car-dusan
albancima smeta dusan
Цар Душан смета Албанцима у Скопљу

Новооткривени споменик цару Душану у Скопљу изазвао негодовање међу македонским Албанцима. Цар Душан је "окупатор западног Балкана" који нема шта да тражи у Скопљу, сматра невладина организација Албанаца "Пробуди се". У току ноћи оштећен споменик.

Подизање споменика цару Душану у главном граду Македоније засметало је припадницима албанске заједнице у овој земљи. Невладина организација "Пробуди се" која окупља грађане албанске националности реаговала је након што су власти поставиле споменик средњовековног српског владара у центру Скопља.
http://www.rts.rs/page/stories/ci/story ... D1%83.html
 
Divalj narod.. ti Siptari ,kad nemaju da pokazu nista ni minimum svoje od kulture ,onda im bode oci drevnost Srbske civilizacije..
 
Baš tako. Narod koji je tu tako dugo a čija kulturna baština ne postoji. Takav narod nije u stanju da poštuje tuđe.
 
Kad pogledas tu sliku sa maljem, vidis tesku fustraciju..
 
stf":1ie43l12 je napisao(la):
Baš tako. Narod koji je tu tako dugo a čija kulturna baština ne postoji. Takav narod nije u stanju da poštuje tuđe.

Па постоји, интегрисана је са нашом, испреплитана. Као и Македонска, Црногорска...свако од њих дели нашу баштину... сем што је више не жели и бира други пут. Треба знати да чак и наше манастире посећује доста шиптара, на Космету најпре, да има њихових породица, донатора нашим највећим светињама. Свима нам је ово заједничка средина, самим тим и наслеђе. Као што и људи има оваквих или онаквих, као што су и прелаз преко Албаније пре једног века неки користили за пљачку, а неки, руку на срце, за помоћ Србима.
 
2012":1xa1tccv je napisao(la):
Divalj narod.. ti Siptari ,kad nemaju da pokazu nista ni minimum svoje od kulture ,onda im bode oci drevnost Srbske civilizacije..

Hm, ako su im ovo nevladine ogranizacije onda to dovoljno govori. Predstavnik NVO koji nosi malj u rukama, deluje kao da je došao iz pećinskog doba, a ne da je predstavnik NVO...

Mada, šta zaparavo i da očekuješ kada je ministar odbrane u vladi FYROM bivši pripadnik OVK? Jasno je da ni tzv. slovenski-makedonci ne smeju ništa da kažu šiptarima, pošto im i ta njihova država zavisi od raspoloženja šiptara.

Danas im ruše ilegalno postavljeni spomenik Caru Dušanu, sutra će možda i spomenik tzv. Ratniku na Konju, a Skoplje će i zvanično biti Shkupi.

Uglavnom, daleko im lepa kuća svima.
 
Skandalozno ponašanje Albanaca. Ali oni žele pažnju, stoga im je ne treba pridavati. Makedonska država treba da reaguje i ovo spreči i zdravo. Srbi u MKD su se oglasili, što je takođe dobro.
 
niki":2048jfmi je napisao(la):
Nakon 1963 graditi ovakve oblakodere u Skopju...

Pa sta onda reci za L.Angeles ili Tokyo ?

Sent from my LG-E510 using Tapatalk 2
 
Pa Turci ih grade da se usele u njih ..sigurno neće makedonci.. :kafa:
 
Iskreno ja sam odusevljen, bilo bi dobro videti ovakav projekat u Beogradu.
Turci iz Instambula su mi nedavno pricali kako su srecni sto tunel ispod Bosfora grade Japanci, izgleda da su samouvereniji oko solitera koje prave u Skopju :)
Kad sam pitao Makedonce ko ce kupovati stanove, kazu ima ko moze i to ne kao mesto za zivot vec kao stvar prestiza.
Ono sto ih nervira je da Turci nista lokalno ne kupuju, cak su donosili smrznuti burek za radnike iz Turske.
 
Jos jedna relativizacija i dvostruki arsini od dragceta... Svaka cast...
 
Pedin i phith in aníron, a nin ú-cheniathog, Fëanor
 
Vrh