Šta je novo?

Prigradske linije javnog saobraćaja – predlozi i rešenja

313 treba progurati kroz VML i dole na Medak 3 eventualno Brace Jerkovic, a 309L do Mirijeva, a sto se autobusa tice autobus tu jedino moze da prodje kroz Zeljka Milivojevica i to da se moli da se ne susretne sa ovim iz drugog smera jer ce onda obojica prespavati u toj ulici
Autobus na 313 nije nemoguć, već nije preporučljiv. Mislim da bi pojedini ostali zabezeknuti kad bi se prošetali malo i videli gde Lasta sve šalje zglobove i to niskopodne. Kao što sam u ranijem postu spomenuo, mimoilazila su se vozila sa 309 u Vojvode Stepe Stepanovića i u Zabranskoj u Leštanima. Sa ovakvim redom vožnje i gužvama, neće moći još dugo da drže minibuseve. Svakako smatram da ne treba stavljati autobuse, već povećati broj minibuseva, što je neizbežno s obzirom na iskorišćenost linije.
 
@Nex
Svakodnevno ih bombarduj sa prijavama. Mislim na SJP. A mogao bi i medijima da proslediš, da dodatno izvršiš pritisak.
 
Цркла врата на комбију зато је радио 1.

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока
 
313.jpg


 
Немојте људи бити нереални, нема шансе соло аутобус на тој траси да вози. Па ставите се у позицију возача где сте одговорни и за возило и за путнике у њему а имате трасу на којој скоро целом дужином треба да се провлачите кроз иглене уши.

Тачно је да Ласта вози и соло и зглобове по путевима који су сличне ширине али људи, ПО СЕЛИМА а не у густо урбанизованој средини. По селима је оптерећење саобраћаја неупоредиво мање, мање пешака, куће и ограде које су довољно удаљене од пута и пут довољно прегледан да возило може да се склони код мимоилажења.

На крају крајева то су већином линије успостављене пре више деценија и оне су наслеђено стање.
 
Danas ceo dan vozi samo jedan mercedes 313. Apsolutna sramota za lastu.

Vozac ovog jednog sto vozi mi kaze “nije upalio”
Izgleda da je zamena neki midibus, ne znam šta u voznom parku ima Lasta, ako je njihov. Trebalo bi uskoro da prođe ponovo pored moje kuće, ako ga uhvatim.
 
На све три локалне линије (365 467 и 350Л) где су (углавном) саобраћали минибусеви возе соло аутобуси
 
Сад сам гледао на апликацији, пише да саобраћа соло на 313
 
Ne saobraća solo autobus, nego midibus, aman, čitate li vi šta se piše. Zbog radova linija već odavno ne ide planiranom trasom, nego kroz Živorada Jakovljevića - Svetislava Ristića - Žikice Jovanovića Španca i tako se vraća u Vojvode Stepe u oba smera. I iskreno je skandalozno što se tek danas objavljuje ta izmena, iako najmanje 5 dana traje po zvaničnoj objavi SJP, a još skandaloznije je to što se onaj majmun Vesa Vulkanizer u Živorada Jakovljevića ne kažnjava za uzurpiranje javne površine je*eno konstantnim parkiranje svojih vozila na ulicu i pravljenja gužve zbog njegovog idiotluka.

Nisam uspeo da vidim koji je to tačno midibus, ali solo nije niti je minibus.
 
@David352 je preneo šta piše na aplikaciji, i koji midibus radi, u realnosti. Ako znate koji je radio na linijama koje je pomenuo, znaćete koji je prekomandovan na 313. Ako je ikako izvodljivo, i fizički i brojnosti midibuseva, možda bi oni mogli da rade za stalno. Da se da predlog za tako nešto.

P.S.
Pisao sam u množini.
 
Na kojoj aplikaciji i gde sad zbog radova ide 313
У питању је апликација "БеоГРАДСКИ превоз" некад звана бус плус а што се тиче трасе 313
Током извођења радова на редовном одржавању у улици Војводе Степе Степановић (Калуђерица), на делу од улице Живорада Јовановића до улице Жикице Јовановића Шпанца, у периоду од 15.04. до 25.07.2022. године доћи ће до промена у раду линија јавног превоза.

Током извођења радова доћи ће до заузећа предметне деонице, па ће возила са линија јавног превоза саобраћати на следећи начин:

Линија бр. 313 - возила ће у оба смера саобраћати улицама Војводе Степе Степановића, Живорада Јаковљевића, Светислава Ристића, Жикице Јовановића Шпанца, Војводе Степе Степановића и даље редовном трасом.

Возила ће на измењеном делу трасе користити сва постојећа стајалишта ЈЛПП-а.
 
Poslednja izmena:
У питању је апликација "БеоГРАДСКИ превоз" некад звана бус плус а што се тиче трасе 313
Током извођења радова на редовном одржавању у улици Војводе Степе Степановић (Калуђерица), на делу од улице Живорада Јовановића до улице Жикице Јовановића Шпанца, у периоду од 15.04. до 25.07.2022. године доћи ће до промена у раду линија јавног превоза.

Током извођења радова доћи ће до заузећа предметне деонице, па ће возила са линија јавног превоза саобраћати на следећи начин:

Линија бр. 313 - возила ће у оба смера саобраћати улицама Војводе Степе Степановића, Живорада Јаковљевића, Светислава Ристића, Жикице Јовановића Шпанца, Војводе Степе Степановића и даље редовном трасом.

Возила ће на измењеном делу трасе користити сва постојећа стајалишта ЈЛПП-а.
Gle ja sma danas kad sam išao na ustaničku video sam iveco minibus na liniji 313 a radovi su jednim malim delom i to je stvarno sramota da se radi do kraja jula rekonstrukcija možda oko 100m ulice a gde sad saobraća ja sam 313 video danas kako ide ka mirijevu od klenka
 
Не реконструише се само сто метара него 1800 до Патријарха Гаврила. Тренутно се изводи прва фаза а када крене друга, врв ће привремено обуставити 313.
 
Не реконструише се само сто метара него 1800 до Патријарха Гаврила. Тренутно се изводи прва фаза а када крене друга, врв ће привремено обуставити 313.
Gde je Patrijarha Gavrila? Pretpostavljam ulica ka novom groblju. De fakto presvlace celu vojdove stepe do zabranske

Ako je tako, fala bogu jer ta deonica je bas propala i vreme je za osvezavanje
 
Da, to je ta ulica. Znaci uvedu liniju i posle mesec dva ce morati da je ukinu zbog asfaltiranja deonice koja nema alternativu 😅 ovo je samo u nas moguce
 
Ево о овоме сам причао
 

Prilozi

  • Screenshot_20220420-154247_BeoGRADSKI prevoz.jpg
    Screenshot_20220420-154247_BeoGRADSKI prevoz.jpg
    48 KB · Pregleda: 152
Vidim. Linija 313 je baš pomogla da već danas imamo formiranu skupštinsku većinu, i to stabilnu. :)
 
Vrh