Šta je novo?

Prigradske linije javnog saobraćaja – predlozi i rešenja

Pa ništa. Pišite SJP da se uvede (produži 306) solo bus, ako mislite da je to bolje nego da se pojača 313 sa jednim vozilom i da ima takt na 26 minuta. Samo imajte na umu da se neće dodavati dodatna vozila na 306 i da takt neće biti na 30 minuta, nego veći. Samo što se onda postavlja i dodatno pitanje šta sa Klenkom.
 
Naci ce se kombinacija za 313... Bolje bi bilo da su 313 prebacili na Mirijevo 3, da se uskladis sa 74 recimo... Ako mora u Mirijevo, Mirijevo 3 je ok opcija... 3 ili 4 vozila da rade i to je to... Nego mi nije jasno kako niko i dalje u Surcinu ne trazi direktnu vezu preko Bojcinske Sume da se spoji 604 i 605, da se ne ide preko Jakova, a put je ok u mogu se autobusi mimoilaziti pa kroz Centar Becmena da odu dalje... Mnogo vremena se gubi, zbog nebrige... Samo osvetliti put kroz Bojcinsku sumu od Boljevaca do Becmena..
 
Samo osvetliti šumu. Ništa teže nisi mogao da nađeš. Pa vidiš da nisu u stanju ni Bulevar patrijarha Pavla da osvetle, a pustili ga kao sređenog. Mislim na onaj deo ka gradu.
 
Red veličine 15 do 20 sijalica koje kostaju po 500 dinara, ali neko mora da se ugradi na to... Ta dva naselja su tako blizu, a tako daleko... Isto kao sto treba 612 malo srediti da ne dangubi od Bezanijske Kose do Paviljona... Okretnica Ledine mi zvuci primamljivo da se tu okrece.
 
Red veličine 15 do 20 sijalica koje kostaju po 500 dinara, ali neko mora da se ugradi na to... Ta dva naselja su tako blizu, a tako daleko... Isto kao sto treba 612 malo srediti da ne dangubi od Bezanijske Kose do Paviljona... Okretnica Ledine mi zvuci primamljivo da se tu okrece.
Nego treba da se reši prigradski prevoz a gradski ne 313 ne mira da se dira nego da se pojača i da idu solo vozila i da se 306 dira
 
Cujem price da ce traziti pojacanje 313.

Ovo je slika sa stanice 20. oktobar, cekao se onaj u 14:40 (ne bih okarakterisao kao spic). A sa komsinicom sam pricao, onaj iz Lestana u 6:40 je prepun (niko ne ide 306,311) i pre dolaska u Kaludjericu.
 

Prilozi

  • IMG_0548.jpeg
    IMG_0548.jpeg
    164,5 KB · Pregleda: 94
Cujem price da ce traziti pojacanje 313.

Ovo je slika sa stanice 20. oktobar, cekao se onaj u 14:40 (ne bih okarakterisao kao spic). A sa komsinicom sam pricao, onaj iz Lestana u 6:40 je prepun (niko ne ide 306,311) i pre dolaska u Kaludjericu.
Danas u kaluderici na stanicama radislava ignjatovića, zeljka Milivojevića, stepe stepanović I kopaonička u periodu od 13:15 do 14:00 bilo je na svakoj od gore navedenih stanica bilo oko 50 ljudi siguran sam ja sma jedva ušao u jedan
 
Predlog novog reda vožnje za 313:
Screenshot_20220416_131606.jpg

Predlog je promeniti trasu da 313 saobraća kroz Vojvode Stepe Stepanovića i uspostaviti dva stajališta prvo kod raskrsnice sa ulicom Živorada Jakovljevića, a drugo kod Druge proleterske ulice. Radnim danima bi saobraćalo 4 autobusa,a vikendom 2 autobusa.
 
Možda bi i mogli tamo je razmak između automobila koji se mimoilaze je oko 30cm
A i danas ko je bio u kaluderici video je ja živim tu video sam da ulica kroz koju saobraća je bila zatvorena bilo je sve sa onim ogradama ograđeno i da se ne može prolaziti da mora okolo srećom nije ništa vezano za 309 pa moze da prolazi bez problema
 
Vi ste očigledno iz Kaluđerice i poznajete naselje. Možda treba 4 minibusa, ali da se ja pitam proterao bi ovde autobuse.
 
Ma jok, mini bus je svakako bolje resenje,sto zbog onih uspona, sto zbog vece agilnosti. I neko gore rece da se promeni trasa kroz vojvode stepe da ide, ali se ja nikako ne slazem, poenta cele linije je da se izbegne smederevac, kruzenje i da ljudi iz zabranske/zeljka milivojevica dobiju transport, i to brzi transport (vreme putovanja, ne interval polazaka).

Elem, videh danas kod pilenceta takodje novouspostavljeni 64, isto lastina mecka ali skroz nova, izasla iz fabrike cini mi se...a mini bus...prazan. Vazno da grocka dobije raspale modele sa 400k na satu :ROFLMAO:
 
313 treba progurati kroz VML i dole na Medak 3 eventualno Brace Jerkovic, a 309L do Mirijeva, a sto se autobusa tice autobus tu jedino moze da prodje kroz Zeljka Milivojevica i to da se moli da se ne susretne sa ovim iz drugog smera jer ce onda obojica prespavati u toj ulici
 
Vrh